Choď na obsah Choď na menu
 


3.SÉRIA STURM DER LIEBE

SAMIA A GREGOR

 

Dej série:

Gregor Bergmeister bol vo Furstenhofe lekárom, ktorý pracoval priamo v ordinácií hoteli. Samia Oboteová naivné a neskúsené dievča z Afriky - no napriek tomu si k sebe našli cestu.

Kedže Samiin pobyt v Nemecku bol nelegálny, otec Felixa Tarrascha Johann sa jej rozhodol pomôcť - nakoľko mal vzťah so Samiinou matkou Verou, pokúsil sa prehlásiť, že Samia je jeho biologická dcéra. Právnik Pachmeyer mu však skrížil plány - dvaja bieli ľudia predsa nemôžu mať čierne dieťa. Preto sa Johann napokon rozhodol Samiu adoptovať a prijať za vlastnú dcéru - tá si osvojila jeho meno.

Ešte pred tým, ako sa celá love-story medzi Samiou a Gregorom začala, Samia prežila krátky románik s Xaverom Steindle, ale aj s Felixom Tarraschom, s ktorým sa napokon rozišla nielen preto, že po adopcii bola Felixovou adoptívnou sestrou, ale aj preto, že ich láska nebola dostatočne silná, aby prekonala všetky prekážky.

V deň, keď sa zoznámili, sa Gregor do Samie a Samia do Gregora bezhranične zamilovala. Ich vzťah však netrval dlho - Gregorovi totiž prišla do cesty mladá pomocnica v kuchyni Leonie Preisingerová, ktorá mala zdravotné problémy a stála pred ťažkou transplantáciou. Gregor sa s ťažkým srdcom rozišiel so Samiou a bol oporou pre Leonie.

Keď však do hotela prišiel Marc Kohlweyer a začal sa zaujímať o Leonie, vzťah tých dvoch ochladol. Gregor sa dal opäť dokopy so Samiou, zatiaľ čo Marc s Leonie nikdy oficiálne vzťah nemal.

Všetko narušil príchod Samiinho otca Joshuu Oboteho, ktorý bol bohatý obchodník s diamantmi, ale aj prísny otec - Samia pred ním utiekla, pretože mala traumu spred pár rokov z Afriky - jej otec ju chcel bez lásky vydať za bohatého muža. Samia však z Ugandy načisto zmizla a jej otec si uvedomil, že urobil chybu, ktorú chcel napraviť.

Okrem toho sa aj dozvedela, že Joshua je vážne chorý a zachrániť ho môže len operácia. Postupne si získal jej dôveru a presvedčil svoju dcéru, že nič zlé za lubom nemá. Jeho ex-manželka Vera však bola stále neoblomná - zdá sa, že jej vzťah s Johannom Gruberom nemôže prekaziť nič... No nestane sa tak.

Johann začal byť na Joshuu žiarlivý a Joshua svojho soka tiež nemal v láske. Chcel si získať Veru späť a odsťahovať sa opäť so svojou rodinou do Ugandy. Jeho zdravotný stav sa však začal zhoršovať, a tak musel podstúpiť operáciu - Vera aj Samia náhle pochopili, aký je pre nich Joshua dôležitý. Keď Johann príde Joshuu navštíviť k nemocničnej posteli, prístroje náhle prestanú pracovať a Vera upodozrieva Johanna, že chcel Joshuu zabiť. I keď to už bola posledná kvapka do pohára, Vera sa rozhodla Johannovi odpustiť a ten ju požiadal o ruku.

Samia sa však rozhodla neísť svojej matke a Johannovi na svadbe za svedka pretože tušila, že Vera sa ocitla v citovom chaose. Keď sa Joshua rozhodol vrátiť späť do Afriky, o jeho obchodoch s diamantmi sa dozvedeli šéfkuchár André Konopka a jeho milenka Fiona Marquardtová. V honbe za bohatstvom sa André rozhodol dať Joshuovi do vína jed, aby ho aspoň na čas uspal a diamant z jeho izby ukradol. Joshua trávil práve vtedy čas s Gregorom, ktorý sa otráveného vína tiež napil.

Veci sa však skomplikovali, a tak bola Fiona nútená udrieť Joshuu ostrým predmetom po hlave - a ten úder bol smrteľný. Do Furstenhofu prišla prípad vyšetrovať komisárka Jana Schneiderová, ktorej Gregor medzičasom vysvetlil, ako sa veci majú. André a Fiona sa napokon dozvedeli, že diamant, po ktorom tak prahli, bol v skutočnosti len lacná atrapa a ten skutočný Joshua niekde skryl.

Vera, ako aj Samia boli po Joshuovej smrti otrasené a Vera pokladala za páchateľa Johanna, ktorý by na daný čin mal viacero motívov. Až keď prišiel do Furstenhofu údajný obchodník s diamantmi Frank Decker (v skutočnosti príslušník polície), odhalil Johanna, ktorý pred ním spanikáril a utiekol. Deckerovi sa však podarilo postreliť ho do nohy a zraneného Johanna nášlie Samia a Gregor, ktorí ho ukryli v stajni za dedinou.

Veci sa však zmenia a Johann je zatknutý. Samia si nevie vysvetliť, kto mohol polícií prezradiť jeho skrýšu. Preto podozrieva Gregora a z toho všetkého máva nočné mory.  Jana Schneiderová napokon zatýka Johanna, ktorého súd neprávom odsúdi a ten putuje do väzenia.

Frank Decker Samii dáva diamant africká slza, ktorý vlastnil jej otec. Samia s ním však nechce mať nič spoločné a to je ďalšia šanca pre Andrého, ktorý chce drahý kameň získať. Samia rozpráva Gregorovi o jej podozrení, že André by mohol byť vrahom jej otca. Na toto podozrenie prišla časom aj sama Jana Schneiderová, ktorá si začala vzťah s Gregorom.

Samia začala čas tráviť svojou ďalšou vášňou - tancom. Keďže do hotela zavítal tanečník a známy Jany Schneiderovej Philipp Kronleitner, Samia neotáľala a rozhodla sa odreagovať sa prípravou na tanečnú súťaž. Týždne príprav sa však zdali byť zbytočné - turnaj sa kvôli finančným problémom nemohol uskutočniť.

A tak sa Samia rozhodla vziať veci do vlastných rúk a chcela usporiadať tanečný turnaj priamo vo Furstenhofe, k čomu získala aj Wernerovo povolenie. Zo Samie a prevádzkarky Viktorie sa stali dobré priateľky a Samia sa postupom času zahľadela do Viktoriinho expriateľa Simona Konopku.

Zatiaľ čo sa Jana a Gregor oficiálne prezentovali ako pár a plánovali si spoločnú budúcnosť aj s dieťaťom, Samia s Philippom vyhrali tanečnú súťaž podvodom: Philipp krátko pred ich tancom ukradol konkurentom CD s hudbou, a tak mali cestu k medaile voľnú. A zatiaľ čo ten sníval o ďalšej tanečnej kariére spolu so Samiou, tá sa už tancu ďalej nechcela venovať.

Do Furstenhofu zavítala Philippova bývalá tanečná partnerka a expriateľka zosnulého brata Jany - Ralfa. Tá neskôr spolu s Gregorom odhalila vo Philippovom pudre na husle zbraň. Philipp v lese ohrozuje Janu so zbraňou a vyhráža sa jej - napokon sa jej dokonca prizná, že on je vrahom jej brata. Philipp je nakoniec zadržaný a Jana sa vyslobodí.

Zatiaľ čo Samia dúfala, že harmonickým vzťahom so Simonom na Gregora definitívne zabudne, Jana Schneiderová začala túžiť po dieťatku. Netrvalo to dlho a oznámila Gregorovi šťastnú, no na druhej strane aj šokujúcu informáciu: Je tehotná. Gregor tomu spočiatku nemohol uveriť, nakoľko bol zmierený s pravdou, že je neplodný a nikdy nebude mať deti. Až Samiin zlý sen privolal katastrofu: Snívalo sa jej, že nenarodené dieťa môže byť v nebezpečenstve. To sa aj stalo: Jana dieťa potratila a pred Gregorom zamlčala, že už nikdy nebude môcť mať deti.

Samiina sesternica Amelie Roth prišla do Furstenhofu, keď sa v novinách dočítala o tanečnom turnaji. A keďže sa pripravovala na kariéru profesionálnej baletky, chcela od Samie získať nejaké skúsenosti. Tá bola rada, že mohla opäť lepšie spoznať časť svojej rodiny, no zároveň ju stále trápil citový zmätok - Simon alebo Gregor? Dokonca aj Amelie v tom mala prehľad - Samia by si mala okamžite ujasniť svoje city ku Gregorovi.

Tá sa teda opäť rozhodla s Gregorom porozprávať a ich rozhovor skončil vášnivým bozkom. Napriek tomu sa obaja rozhodli ostať vo svojich vzťahoch. Samia plánovala so Simonom svadbu a chcela, aby jej najlepšia kamarátka Viktoria šla na svadbe za svedka. Viktoria však vzťah tých dvoch sabotovala: I keď si spočiatku všetci mysleli, že preto, lebo stále prechováva city k Simonovi, napokon sa ukázalo, že Samiinu lásku Simonovi neverí. To naštrbilo vzťah medzi dvoma kamarátkami, i keď Samia dobre vedela, že stále miluje Gregora.

Jana Schneiderová sa po potrate rozhodla pre adopciu, proti ktorej Gregor napokon nič nemal: Pred adopčnou agentkou Evou Haaserovou sa tvárili ako harmonický pár. Samia sa dozvedela o adopcii tesne pred svadbou. Celá svadba napokon padla - kvôli tragickej udalosti. Keďže sa Elisabeth Saalfeldová vrátila z Afriky späť do Nemecka, Fiona Marquardtová sa ju rozhodla zviesť autom do Mníchova. Cestou však už nevydržala výčitky svedomia a prezradila Elisabeth, že ona zabila Joshuu Obote... tesne predtým, ako autom narazila do hŕby naskladaného dreva.

Fiona nehodu neprežila, Elisabeth napokon po niekoľkých dňoch zomrela na následky otravy krvi. Ešte predtým však podať svoje svedectvo: Johann Gruber, ktorý bol medzičasom prepustený z väzenia, sa rozhodol opäť sa oženiť so svojou vždy milovanou Elisabeth. Tá mu prezradila, že Fiona Marquardtová sa priznala k vražde a bol pri tom aj André. Andrého vzťah so Charlottou sa náhle otriasal v základoch. Jeho vina však nikdy nebola dokázaná.

Jana Schneiderová napokon adoptívne dieťa nedostala, pred jej dverami však čakalo prekvapenie: batoľa. Ako sa neskôr dozvedela, to patrilo Poľke Kire Szepanski, ktorá sa o dieťa nemohla starať, nakoľko mala osobné problémy. Jana a Gregor sa dieťa rozhodli vychovávať ako vlastné, no nie nadlho - Kirine problémy napokon ustali, a tak si svoje dieťa mohla vziať späť. Jana a Gregor sa rozhodli rozísť ako priatelia. Síce sklamaní, ale s novými skúsenosťami.

I keď svadbe Samie a Simona stálo v ceste niekoľko nešťastných udalostí, napokon sa zdalo, že sa všetko na dobré obráti, no Samia si uvedomila svoje city ku Gregorovi a Simona nechala stáť priamo pred oltárom.

To si už však Samia a Gregor šťastne padli do náručia a rozhodli sa odísť spoločne do Afriky. Ešte predtým však bolo treba zorganizovať veľkú svadbu, na ktorú pozvali všetkých známych - Charlotta prišla z Afriky a Werner odviedol Samiu k oltáru.

Svadba sa konala na parníku uprostred jazera Chiemsee a sprevádzalo ju niekoľko nepríjemností - svadobný svedok Felix zabudol na obrúčky a takmer nestihol prísť na svadbu najlepšieho kamaráta.

Jana Schneiderová sa rozhodla odísť z hotela - s jej starou láskou - Oliverom do Dubaja. Rozhodli sa dať svojmu vzťahu druhú šancu. Samia spolu s Gregorom šťastne odleteli do Afriky.

 

  • Obsadenie hlavných úloh: Christof Arnold (Gregor), Dominique Siassia (Samia), Dirk Galuba (Werner), Mona Seefried (Charlotte), Antje Hagen (Hildegard), Sepp Schauer (Alfons), Judith Hildebrandt (Tanja), Caroline Beil (Fiona), Joachim Lätsch (André), Anna Angelina Wolfers (Leonie), Susan Hoecke (Viktoria), Martin Gruber (Felix), Wayne Carpendale (Marc), Susanne Huber (Elisabeth), Michael Zittel (Johann), Aloysius Itoka (Joshua), Isabelle von Siebenthal (Vera), Johannes Hauer (Ben), René Oltmanns (Simon), Jessica Boehrs (Jana), Nils Brunkhorst (Philipp), Ivanka Brekalo (Emma), Natalie Alison (Rosalie), Philipp Sonntag (Pachmeyer), Veronika Marie von Quast (Rosi)

 

  • Zvučky série:

Epizódy 528 - 603: Dominique Siassia, Christof Arnold, Dirk Galuba, Antje Hagen & Sepp Schauer, Caroline Beil & Joachim Lätsch, Anna Angelina Wolfers, Susan Hoecke & Martin Gruber

Epizódy 604 - 669: Dominique Siassia, Christof Arnold, Dirk Galuba, Antje Hagen & Sepp Schauer, Caroline Beil & Joachim Lätsch, Susan Hoecke & Martin Gruber

Epizódy 670 - 704: Dominique Siassia, Christof Arnold, Dirk Galuba, Antje Hagen & Sepp Schauer, Joachim Lätsch, Susan Hoecke & Martin Gruber

 

  • Hudba

Samia a Gregor: Whitney Houston - I will always love you

Samia a Gregor: Jackie DeShannon - What the world need now is love

Samia a Gregor: rôzni interpreti - I can see clearly now (The rain has gone)

Gregor a Leonie: James Blunt - You´re beautiful

Elisabeth a Johann: Hildegard Knef - Für mich soll´s rote Rosen regnen

Emma a Felix: Barbra Streisand - Moon River

 

  • Vo vysielaní

Nemecko: január 2008 - október 2008

Slovensko: máj 2008 - 2009