Choď na obsah Choď na menu
 


4.SÉRIA STURM DER LIEBE

EMMA A FELIX

 

Dej:

Emma Stroblová prišla do Fürstenhofu zo sedliackeho dvora svojho otca v Rakúsku s cieľom pracovať na mieste chyžnej. Tam sa prvýkrát spoznala s Felixom Tarraschom, ktorý bol už v tom čase vedúci reštaurácie. ko sama tvrdila - bola to láska na prvý pohľad. Do Felixa sa okamžite zamilovala.

I keď kvôli svojej nedochvíľnosti pôvodne prácu nemala dostať, sám Werner Saalfeld sa postavil za jej prijatie, keď sa s ňou stretol vo furstenhofských stajniach a Emma o koňoch dosť veľa vedela.

Spočiatku to vôbec nevyzeralo tak, že Emma a Felix si k sebe niekedy nájdu cestu. Emma bola totiž "pri sebe", a aby očarila svojho Felixa, rozhodla sa schudnúť. Tým však u Felixa a jeho adoptívnej sestry Viktorie skôr vzbudila skôr posmech.

Emma sa už takmer zmierila s tým, že s Felixom nikdy nič mať nebude - ubytovala sa u Sonnbichlerovcov a jej najlepším priateľom sa stal poslíček Ben, ktorý zistil, že Emma je do Felixa po uši zaľúbená. Neskôr to však zistil aj sám Felix a Emme nezostávalo nič iné, len tento fakt poprieť.

Keď do hotela prišla Emmina nevlastná sestra Rosalie, veci začali mať rýchly spád. Tá bola totiž realitná maklérka a už dlhšiu dobu sa topila vo finančných problémoch. Preto - chtiac či nechtiac - svoju sestru rada využívala, až jej jedného dňa vybielila bankové konto a dokonca - ukradla Felixa.

Keď sa Emma dozvedela, že Rosalie a Felix spolu chodia, videla najlepšie riešenie v odchode z hotela, no veci sa napokon zmenili. Keď do Furstenhofu prišla Sylvia Wielanderová, alias Barbara von Heidenbergová, Emmu a Felixa spojila práca. Emma sa snažila zistiť, či Sylvia skutočne nie je Barbara a potvrdiť tak Felixovu domnienku.

To sa jej takmer podarilo, keď sa vkradla do Sylviinej izby a z kefy na vlasy chcela vziať jeden vlas na test DNA. Nanešťastie ju vyrušil príchod Sylvie a jej opatrovníčky Corduly van Deringovej, ktorá, keď sa to dozvedela, požadovala Emmino okamžité prepustenie. Až Felix zachránil Emmu pred vyhadzovom.

Keď sa Felix dozvedel, že v hoteli je k dispozícií starý byt Wernerových svokrovcov, rozhodol sa ho zrekonštruovať a kúpiť - čo viedlo k hádkam medzi Emmou a Rosalie, keďže Emma navrhovala, aby sa Felix porozhliadal po lacnejších alternatívach v dedine. Rosalie však napokon Felixa presvedčila, aby si mohla užívať luxus.

Emme sa tisli slzy do očí, keď uvidela tancovať Felixa a Rosalie na skladbu "Moon River", na ktorú práve ona s Felixom tancovala na svadbe Samie a Gregora. Medzičasom sa spriatelila s dcérou Sonnbichlerovcov Marie, ktorá jej radila, aby si Felixa radšej vyhodila z hlavy. Preto sa Emma zoznámi s Felixovým bývalým spolužiakom zo školy Friederom, ktorý však vôbec nie je jej typ. A Felix si navyše myslí, že Emmu už láska k nemu akosi zázrakom prešla...

Rosalie bola konfrontovaná s Miriam, ktorá prišla do Nemecka odprezentovať svoj nový parfum a konečne sa rozviesť s Felixom - cestu tak mala voľnú - chcela sa stať Felixovou ženou.

Miriam sa zase stretla so Sylviou Wielanderovou, z ktorej mala riadny šok, no až nasledujúce udalosti ju dokázali presvedčiť, že Sylvia a jej macocha Barbara sú dve odlišné osoby. Ben sa však dozvedel, že Barbara von Heidenbergová je jeho skutočnou biologickou matkou a opustila ho, keď bol dieťa. Keď sa o tom dozvedela Emma, takmer sa preriekla pred Wernerom, ktorý sa pravdu nemal nikdy dozvedieť.

Felix medzičasom odišiel navštíviť svojho otca Johanna do Kanady. Rosalie aj Emma sa dozvedeli, že lietadlo, v ktorom Felix sedel, sa zrútilo. Obe takmer prepadli panike, až kým sa situácia nevysvetlila: Felix žije a keď sa vrátil do Furstenhofu, odhalil Rosalinu pravú tvár. Tú totiž pristihol s jej expriateľom - podnikateľom Moritzom Linderom. To znamenalo pre ich vzťah koniec.

Felix mal však iné starosti - jeho sestra Viktoria vážne ochorela a do pravdy sa napokon rozhodol zasvätiť aj Emmu. Emma sa stala Viktoriinou dobrou priateľkou a oporou v boji s leukémiou. Rosalie však medzičasom nezaháľala, a rozhodla sa získať si Felixa späť. Netrvalo to dlho a podarilo sa jej to, čo jej sestra Emma vôbec neprivítala.

Mala však iné starosti: Keďže Pachmeyer hľadal modelky do módnej šou začínajúcej návrhárky krojov, Emma sa príležitosti chytila. Namiesto modelky sa však z nej stala návrhárka - už dlho mala totiž sen navrhovať tradičné nemecké kroje. Do tohto biznisu sa jej nanominovala aj jej sestra Rosalie, ktorá chcela byť Emminou manažérkou a ubezpečila ju, že jej výrobky predá v jednom mníchovskom butiku. Aj sama Rosalie však chcela na biznise zarobiť, a tak ich plány krachli. Medzičasom sa Emma dohodla s priateľkou Xavera Steindle Karlou, ktorá však mala o kolekcii iné predstavy ako Emma, a tak aj ich plány krachlo a Karla z Furstenhofu odišla.

Emma sa však nevzdávala - s Xaverom sa rozhodla podnikať ďalej. Teraz mal on zaujať Rosalino miesto manažéra. I keď Emmin vzťah s Rosalie prekonal niekoľko prekážok a Rosalie Emmu nespočetne veľakrát sklamala, tá sa jej rozhodla stále dávať ďalšie a ďalšie šance. Rosalie preto do biznisu zasvätila jej kamarátku a majiteľku butiku Sonju Felderovú, o ktorej sa zistilo, že je stále manželkou fitness-trénera Nilsa Heinemanna, ktorý si začal vzťah s Marie.

Rosalie ďalej pokračovala vo svojich intrigách - jedného dňa havarovala v aute kamarátky Sonje. Rosalie sa nič nestalo, no autu sa toho stalo viac... - bolo totálne zničené. Sonja od Rosalie požadovala peniaze. Rosalie zase peniaze požadovala od Felixa.

Ben si po čase uvedomil, že je do Emmy zamilovaný - no tá mala stále oči len pre Felixa. Preto sa je snažil vyznať lásku, no Emma mala prácu vyše hlavy kvôli organizovaniu jej prvej módnej prehliadky. Marie mala byť jej pokusným králikom a Rosalie sa rozhodla pomstiť: Na kroj aplikovala nebezpečnú bielu látku, z ktorej Marie dostala alergickú reakciu, a tak ďalšia prehliadka skončila fiaskom.

Do hotela prišiel Felixov otec Johann, ktorého nezhody s Rosalie prepukli do otvoreného konfliku - Johann si myslel, že Emma by bola pre Felixa lepšou ženou ako Rosalie. Emma však už bola rozhodnutá: Aj ona miluje Bena. Ich vzťahu tak nič nebráni v ceste.

Do Furstenhofu však po istom čase prišiel aj Rosalin a Emmin otec - Karl Strobl svojej dcére Rosalie vyčítal, že práve ona má prsty v smrti jej matky, pretože je včas nepodala lieky. Rosalie sa hrala na obeť a pred Felixom sa správala ako chúdiatko - Karl však požadoval, aby dal Felix od Rosalie ruky preč. Tá mala aj ďalšie problémy: Sonja ju vydierala a požadovala peniaze.

Zatiaľ čo sa Emma rozhodla odísť so svojím otcom späť do Rakúska a dať zbohom nielen Felixovi, ale aj biznisu s krojmi, Rosalie nemala žiadnu inú možnosť, a tak ukradla peniaze z hotelového trezora. A jej sestra Emma sa ju rozhodla kryť.

Emma dlhý čas pravdu tajila a predstierala, že ona v skutočnosti ukradla peniaze. Felix sa ju rozhodol prepustiť a jeho očiach, rovnako ako v očiach Marie a Hildegard veľmi klesla. Pravda však čoskoro vyšla najavo a Emmino meno bolo opäť očistené.

Jej vzťah s Benom pokračoval - Emma sa prekvapilo rozhodla požiadať o ruku Bena a šťastne si plánovali svadbu. Rosalie svojej sestre darovala drahé šaty, no nadarmo: Svadba sa napokon nekonala. Emma si opäť uvedomila svoje city k Felixovi a s Benom sa rozišla. Toho rozchod veľmi zasiahol a odišiel na dovolenku do Thajska.

Keď praskol škandál s krádežou, Felix vyhodil Rosalie z bytu a definitívne sa s ňou rozhodol rozísť. Emma a Felix boli náhle unesení - keď sa Barbara dozvedela, že Emma vie o jej skutočnej identite. Tá ich zavrela v starej trafostanici, odkiaľ sa niekoľko dní nevedeli dostať. Strávili tam spolu dostatočný čas na to, aby si Emma uvedomila, ako Felixa stále veľmi miluje. Napokon sa však dostali na slobodu a Barbara bola po zbesilom úteku opäť uväznená.

Ben tak stratil všetko - lásku, ale aj matku. Emma zase získala Felixa. No Rosalie opäť dlho nezaháľala a rozhodla sa zasadiť víťazný úder - pred Felixom predpokladala, že je tehotná. A to s ním.

Aby to však neboli len také reči do vzduchu, svoje predpoklady položila sono-fotkami, na ktorých bolo jasne vidieť, že je naozaj tehotná. Felix však vôbec netušil, že Rosalie fotky sfalšovala a chcela si ho tak získať späť. To sa jej aj takmer podarilo - Felix sa k nej rozhodol vrátiť, keďže chcel, aby dieťa vyrastalo v kompletnej rodine.

Až Ben zistil, že Rosalie svoje tehotenstvo len finguje a tá mu navrhla tučnú sumu na umlčanie. Ben sa však podplatiť nenechal a prezradil Emme pravdu, ktorá ju potom prezradila Felixovi.

To bol pre Rosalie a Felixa definitívny koniec a Emma bola s Felixom šťastná - ten sa ju dokonca rozhodol požiadať o ruku a narýchlo usporiadali svadbu.

Zosobášili sa v romantickej kaplnke presne v deň Emminých narodenín. Svadobná hostina bola na gazdovskom dvore Emminho otca v Rakúsku. Zúčastnil sa jej aj Ben a Rosalie, ktorá ešte na poslednú chvílu vymyslela poslednú intrigu: Popri únose nevesty sa rozhodla nanútiť Emmu nasadnúť do auta za účelom prehliadnutia si okolia. V skutočnosti však mala za lubom iný čin: Takmer sa jej podarilo s Emmou v aute naraziť do veľkej kopy naskladaného dreva. Emma napokon Rosalie citovým vydieraním dokázala presvedčiť a zachránila nielen svoj, ale aj Rosalin život.

Všetko sa napokon skončilo viac ako šťastne a Emma a Felix odišli do Kanady za účelom prevádzkovania hotela.

 

  • Obsadenie hlavných úloh: Ivanka Brekalo (Emma), Martin Gruber (Felix), Dirk Galuba (Werner), Mona Seefried (Charlotte), Antje Hagen (Hilde), Sepp Schauer (Alfons), Joachim Lätsch (André), Rene Oltmanns (Simon), Heike Trinker (Evelyn), Susan Hoecke (Viktoria), Natalie Alison (Rosalie), Nicola Tiggeler (Sylvia), Annabelle Leip (Marie), Florian Stadler (Nils), Johannes Hauer (Ben), Lila Nil Gurmen (Fanny), Golo Euler (Hendrik), Ute Katharina Kampowsky (Annika), Gabrielle Scharnitzky (Cosima), Wolfgang Cerny (Lukas)

 

  • Zvučky série:

Epizódy 704. - 707.: Ivanka Brekalo, Martin Gruber, Dirk Galuba, Antje Hagen & Sepp Schauer, Joachim Lätsch, Susan Hoecke, Natalie Alison

Epizódy 708. - 721: Ivanka Brekalo, Martin Gruber, Dirk Galuba, Antje Hagen & Sepp Schauer, Joachim Lätsch & René Oltmanns & Heike Trinker, Susan Hoecke, Natalie Alison

Epizódy 722. - 913.: Ivanka Brekalo, Martin Gruber, Dirk Galuba, Atje Hagen & Sepp Schauer, Joachim Lätsch & René Oltmanns & Heike Trinker, Susan Hoecke, Nicola Tiggeler, Natalie Alison (neskôr bez Susan Hoecke, Heike Trinker a Nicoly Tiggeler)

 

  • Použitá hudba

Emma a Felix: Barbra Streisand - Moon River

 

  • Vo vysielaní

Nemecko: október 2008 - október 2009

Slovensko: september 2009 - február 2010