Choď na obsah Choď na menu
 


5.SÉRIA STURM DER LIEBE

SANDRA A LUKAS

 

Lukas Zastrow prišiel do Fürstenhofu za svojou matkou Cosimou Zastrowovou, na ktorú v hoteli čakalo nepekné odhalenie: Celý život žila v chudobe namiesto toho, aby si užívala luxus. Krátko po pôrode bola totiž zamenená so Charlottou Saalfeldovou a práve ona bola skutočnou dcérou Ludwiga Saalfelda. Ten ju však nechal zameniť pre jej srdcovú vadu.

Lukas v hoteli spoznal svoju spolužiačku z detstva - Annika Brucknerová však bola obeťou jeho šikanovania a i keď to vyzeralo, že ich rivalita sa preniesla aj do dospelosti, opak sa stal pravdou: Annika podľahla Lukasovmu šarmu a začala si s ním vzťah - čo sa nepáčilo jej bratovi - dvojčaťu Hendrikovi. Obaja boli úspešní lukostrelci, no Anniku v tom čase trápili zdravotné problémy - kvôli zranenej ruky dokonca musela odriecť svoju účasť na šampionáte.

Vzťah Anniky a Lukasa, i keď bol krátky, prešiel viacerými prekážkami. Lukas Anniku niekoľkokrát sklamal, no tá sa mu stále rozhodla dávať ďalšie a ďalšie šance. Napokon sa jej to však stalo osudným: Zomrela pri autonehode, z ktorej Cosima vyviazla so srdcovým záchvatom.

Zatiaľ čo Hendrik obviňoval Lukasa, že zabil jeho sestru, Lukas trúchlil za Annikou a v nemocnici spoznal optimistickú mladú slečnu - Sandru Ostermeyerovú. Práve tá po Hendrikovom súhlase dostala Annikino srdce, ktoré nevyhnutne potrebovala. Transplantácia bola úspešná a Sandra mala dobré vyhliadky na ďalší život bez zdravotných problémov. Hneď po operácií sa okamžite zamilovala do Lukasa, avšak ten ju spočiatku odmietal - stále mal pred očami Anniku a autonehodu.

Až keď sa Sandra spolu s jej matkou Astrid rozhodli pre rehabilitáciu priamo vo Furstenhofe, cesty Sandry a Lukasa sa definitívne preplietli. Astrid mala v minulosti aféru s Wernerom Saalfeldom - a tá nezostala bez následkov. Astrid v sebe už dlhší čas dusila pravdu, že Sandra je Wernerovou dcérou. Preto nechcela, aby jej dcéra mala rehabilitáciu práve vo Furstenhofe.

I keď Lukas Sandru spočiatku odmietal, tá sa nenechala odbiť a rozhodla sa zostať vo Furstenhofe. Svoju lásku ku kvetom opäť rozvíjala v hotelovom skleníku a na pozemku pri Furstenhofe objavila vzácnu rastlinu: Zákonom chránenú bielu Ludovicu. Práve vtedy, keď si ju chcela odfotografovať, prišlo k prvému citovému chaosu: Sandra a Lukas sa prvýkrát pobozkali.

Zatiaľ čo bola Sandra šťastná, že si svoje city nenamýšľala, Lukas si od nej opäť vybudoval odstup. Sandra sa medzičasom dozvedela, že je Wernerovou biologickou dcérou - tomu však predchádzalo niekoľko nedorozumení, keď si Werner zle vyložil danú situáciu. Po odhalení pravdy čakalo na Sandru ďalšie prekvapenie - Astrid a Werner mali k sebe po rokoch opäť blízko.

Kým sa Sandra lepšie spoznávala so svojou rodinou, ale aj Lukasom, žiadostivá Rosalie Englová sa neprizerala len tak nečinne... Keďže aj ona mala o Lukasa záujem, nesmela pripustiť, aby medzi Sandrou a Lukasom bolo niečo viac ako kamarátstvo.

To sa jej však nepodarilo - Sandra a Lukas sa oficiálne začali prezentovať ako pár. Lukasovej matke Cosime sa to tiež nepáčilo a radšej by po jeho boku videla Rosalie, s ktorou medzičasom začala budovať koalíciu. Preto sa rozhodla pre milosrdnú lož: Pred Lukasom očiernila Sandru ako zlodejku jej prsteňa, ktorý Lukas našiel v skrinke v Sandrinej izbe. Rýchlo však odhalil Cosiminu intrigu a neveril, že by Sandra mohla byť zlodejka. Medzi ním a Cosimou tak došlo k ďalším hádkam a Sandra pochopila, že s Cosimou to bude ťažké.

Ťažké to však začalo byť aj s Lukasom - ten sa motal vo finačných problémoch, do ktorých sa namočili nielen Cosima, ale aj Werner. Cosima sa neustále snažila podplatiť Sandru, aby dala od jej syna ruky preč. Vzťah Sandry a Lukasa takisto prekonal niekoľko prekážok, nakoľko ani Werner nechcel, aby mala jeho dcéra niečo s Lukasom. To rozpútalo vojnu dvoch rodín.

Lukas však začal s Rosalie flirtovať a netušil, že si Sandra túto skutočnosť všimla. Ich vzťah sa rútil do záhuby a obaja sa napokon rozhodli rozísť. Sandra sa koncentrovala na prípravy 250-teho jubilea od založenia Furstenhofu a mala na starosti kvetinovú výzdobu. Zatiaľ čo sa Rosalie rozhodla jej výtvory kritizovať, Sandra spoznala spriaznenca v bratrancovi Simonovi.

Na oslave výročia hotela sa však musela prizerať na to, ako Lukas žiada Rosalie o ruku. To už bola posledná kvapka do plného pohára a Sandra si Lukasa definitívne vyhodila z hlavy, i keď po ňom stále túžila. Pri príležitosti osláv výročia sa Sandra spoznala so svojimi súrodencami Laurou a Robertom a bola to práve Laura, kto radil Sandre, aby nasledovala skutočnú lásku a svoje sny.

Rosalie a Lukas sa skutočne vzali, no krátko po svadbe si Lukas uvedomil, že urobil chybu. Aj Rosalie spozorovala, že sa s jej mužom čosi deje. Po krátkom čase sa Laurine predpovede naplnili: Lukas sa s Rosalie rozišiel a Sandra k nemu mala voľnú cestu.

Opätovne ich spojila nešťastná udalosť: Hendrikov fanatický fanúšik Harry Lugauer ho väznil na horskej chate a Hendrik nemohol ujsť. Sandra a Lukas, rovnako ako Marie a Nils sa rozhodli ísť mu na pomoc a Harry napokon skončil vo väzení. Lukas Hendrika zachránil a Sandra ho začala obdivovať ešte viac. Rosalie sa dozvedela, že tí dvaja majú aféru, čo neprivítala s nadšením. Rovnako ako Cosima nie.

A keďže Rosalie tušila o Cosiminých činoch z minulosti (aj o tom, že Cosima má na svedomí Korbiniana Niederbuhla), Cosima sa odhodlala šokujúcemu činu: Pokúsila sa zabiť Rosalie otrávením, no neúspešne. Rosalie skončila "len" v nemocnici, z čoho Cosima utrpela mierny záchvat. Rosalina sestra Emma prišla do Furstenhofu kvôli tejto nečakanej udalosti - a má prekvapenie: je tehotná a spolu s Felixom očakávajú narodenie dvojičiek. Keď sa Emma dozvedela o všetkých podrobnostiach vzťahu Rosalie a Lukasa, obvinila Sandru, že práve ona môže za Rosalin pokus o samovraždu. To Sandra niesla ťažko, ale Emma sa jej po čase ospravedlnila. Ospravedlnila sa aj Rosalie, ktorá ležala v kóme.

I keď mal celý čin vyzerať ako samovražda, polícia odhalí pravdu a tieň podozrenia padne na Lukasa. I keď Sandra dobre vie, že Lukas by čosi také nespáchal, ten má na čin motív a dokonca nemá ani alibi. Avšak všetci si myslia, že Rosalie sa čoskoro prebudí z kómy a všetko sa vysvetlí. No nestalo sa tak.

Sandra bola ochotná pristúpiť na kompromis a spolu s Lukasom si Rosalie nasťahovali do bytu a starali sa o ňu. Cosima sa však postarala o ďalšiu intrigu: Dokorán otvorila okno i balkónové dvere, pri ktorých Rosalie ležala, a tá musela prekonávať ešte aj podchladenie.

Medzitým pricestovala do hotela opäť Sandrina matka Astrid, ktorá požadovala, aby dal Lukas prsty od jej dcéry preč. I keď to spočiatku vyzeralo, že Sandra sa začne zbližovať so Simonom, Lukas sa dozvedel šokujúcu novinku: Sandra je tehotná.

Nakoľko tá prekonala transplantáciu srdca a stále mala zdravotné problémy, tehotenstvo bolo v jej prípade viac ako rizikové a Michael jej odporúčal potrat. I keď sa Lukas v podstate tešil na rolu byť otcom, Sandra bola stále na vážkach a svoje tehotenstvo riešila s Wernerom aj Astrid. Sandra sa napokon rozhodne s Lukasom rozísť, no ten sa tak ľahko odbiť nenechá.

Lukasov otec Götz Zastrow prichádza do hotela a pre jeho ženu Cosimu má nepekné novinky: Je smrteľne chorý a požaduje, aby spísali berlínsky testament. V skutočnosti však nemá žiadne zdravotné problémy a chce si len získať Cosimu a jej peniaze.

Sandra a Lukas medzičasom prežijú nočnú moru - počas ich výletu do hôr ich na horskej chate zasype lavína a keďže Sandra pri sebe nemá lieky, vyzerá to s ňou veľmi zle. No napokon sú zachránení ešte predtým, ako Sandra začne pociťovať prvé náznaky chýbajúcich liekov.

Rosalie sa po viac ako troch mesiacoch prebudila z kómy a pre Cosimu to znamenalo jedno: Musela ju umlčať, aby o jej pokuse o vraždu, rovnako ako o vražde Korbiniana Niederbuhla, Rosalie nikomu nič neprezradila. Jej želania boli vyslyšané - Rosalie po prebudení z kómy stratila všetky spomienky a na nič si nepamätala.

Ani na jej city k Lukasovi a ten nevedel, ako sa k situácií má postaviť, keďže jeho manželstvo s Rosalie bolo stále platné. Rosalie sa snažila spomenúť si na svoje city k Lukasovi, no márne a Sandra sa samej seba pýtala, kam to celé speje.

Rosalie sa však prekvapivo k Sandre správala milo, nakoľko si nepamätala ani všetky jej intrigy. To sa po čase však zmenilo a Rosalie si robila na Lukasa nároky. Sandra sa obávala ďalších intríg, až kým Rosalie neutrpela pád, po ktorom sa jej všetky spomienky vrátili: Spomenula si aj na Cosimine činy.

Tá sa pred ňou spočiatku tvárila ako najlepšia kamarátka, no neskôr pochopila, že Rosalie je nebezpečná. Dokonca aj Michael mal pochybnosti, či bola smrť jeho otca naozaj len náhodou. Rosalie sa Cosime vyhrážala udaním na polícií a tá sa napokon musela vzdať. Ešte predtým však utrpela ťažký srdcový záchvat a tesne pred smrťou požiadala svojho syna Lukasa o odpustenie.

Lukas napokon požiada Sandru o ruku a spoločne pripravujú svadbu. Ešte predtým však musia pripraviť pohreb - na ktorý prichádza aj Lukasova sestra Lena, ktorá, zdá sa, má nezhody s jej vlastným otcom. 

Sandra a Lukas majú romantickú svadbu v kaplnke a na svadobnej hostine sa Götz rozhodne urobiť čosi dobré pre svoju rodinu: Daruje Sandre a Lukasovi 100.000 eur pre nový začiatok a obaja odchádzajú do Čiech, kde chcú zo starého kláštora urobiť eko-hotel.

 

  • Obsadenie hlavných úloh: Sarah Stork (Sandra), Wolfgang Cerny (Lukas), Dirk Galuba (Werner), Mona Seefried (Charlotte), Antje Hagen (Hildegard), Sepp Schauer (Alfons), Gabrielle Scharnitzky (Cosima), Judith Hildebrandt (Tanja) Joachim Lätsch (André), Rene Oltmanns (Simon), Natalie Alison (Rosalie), Annabelle Leip (Marie), Florian Stadler (Nils), Johannes Hauer (Ben), Golo Euler (Hendrik), Miriam Krause (Helen), Isis Krueger (Astrid), Eva-Maria May (Katja), Uta Kargel (Eva), Andreas Thiele (Jacob)

 

  • Zvučky série:
Od epizódy 934: Sarah Stork, Wolfgang Cerny, Dirk Galuba, Antje Hagen & Sepp Schauer, Mona Seefried, René Oltmanns & Joachim Lätsch, Gabrielle Scharnitzky & Natalie Alison, Florian Stadler & Johannes Hauer

 

  • Použitá hudba

Sandra & Lukas: Mariah Carey - Without You

 

  • Vo vysielaní

Nemecko: október 2009 - júl 2010

Slovensko: august 2010 - ???