Choď na obsah Choď na menu
 


6.SÉRIA

EVA A ROBERT

 

Robert Saalfeld prišiel opätovne do Fürstenhofu kvôli výpovedi v procese s Barbarou von Heidenbergovou a nechal svoju ženu Miriam v Paríži. Miriam bola vo vysokom štádiu tehotenstva, no práve keď sa chcel Robert do Paríža vrátiť, Fürstenhofom otriasla strašná správa: Miriam zomrela pri pôrode dcérky Valentiny.

Pre Roberta nastali ťažké časy, v ktorých sa ho snažila podporovať Eva Krendlingerová, pôvodne vychovávateľka v škôlke a napokon čašníčka v hoteli. Stala sa náhradnou matkou pre malú Valentinu a Robertovou oporou.

Avšak Robert ju zanovito odmietal, pretože stále myslel na svoju Miriam. Trávil hodiny pri jej hrobe a jeho vlastná dcéra Valentina ho taktiež nezaujímala.

Keď Barbara vyhrala proces, rozhodla sa, že pripraví Roberta o všetko. Vedela totiž, že cesta k Miriaminmu dedičstvu je Valentina. Preto si zaplatila človeka, ktorý do Furstenhofu prišiel s tým, že Robert nie je Valentinin biologický otec. Alain Briand bol v skutočnosti Barbariným človekom a dohodli sa na presných pravidlách: Sociálny úrad mal Robertovi vziať právo na opateru, pretože o svoju dcéru nejavil záujem.

Po istom čase sa im to aj podarilo, no celú intrigu sprevádzalo niekoľko odhalení. Barbarin milenec a komplic v jednej osobe Götz Zastrow sa ju rozhodol zradiť a z plánovanej svadby nebolo nič. Barbara však získala Valentinu a tým aj prístup k peniazom.

Dlho to však netrvalo. Robert si po čase konečne uvedomil, že je z neho ľudská troska a musí sa spamätať. To prijala Eva s nadšením a o malú Valentinu sa naďalej staral. Keď praskol škandál, že Alain nie je otcom Valentiny, tá sa opäť ocitla v Robertových rukách.

Do hotela opätovne zavítala Lukasova sestra a Götzova dcéra Lena, s ktorou sa Robert hneď zblížil. Lene jej manžel už roky fyzicky ubližoval a ona sa rozhodla, že toho už má dosť. Z Roberta a Leny sa stali dobrí priatelia a Eva začala žiarliť, nakoľko stále prechovávala k Robertovi vášnivé city.

I keď si s ním niekoľkokrát ujasnila, že sú len priatelia a nič viac, pravda vyšla najavo po výlete do talianskeho mesta Verona, kde si Robert a Eva k sebe konečne našli cestu.

 

DEJ BUDE PRIEBEŽNE DOPĹŇANÝ!