Choď na obsah Choď na menu
 


GÖTZ ZASTROW

Andreas Borcherding

Obrázok Götz Zastrow je Cosimin exmanžel a Lukasov otec. Je to typický intrigán túžiaci len po peniazoch - možno aj to bol dôvod, prečo pred Cosimou predstieral, že trpí vážnou chorobou. Keďže sa Cosima toho času stala vo Furstenhofe vplyvnou a bohatou ženou, jej manžel sa k nej snažil čo najviac priblížiť.

Rovnako ako sa snažil priblížiť aj k Lukasovi, ktorého jeho vlastný otec niekoľkokrát sklamal. Zatiaľ čo chce s ním chce uzavrieť prímerie, s Cosimou chce uzavrieť Berlínsky testament.

Aj Wernerovi a Charlotte Saalfeldovcom však Götz spôsobil dosť problémov po tom, čo sa dal dokopy s Cosimou a vytvorili nerozlučný tím, ktorý takmer ovládol Furstenhof. Po jej smrti bol však v skutočnosti rád, že sa jej konečne zbavil.

S Barbarou von Heidenbergovou si totiž vybudoval krátky románik počas jej pobytu vo väzení. Pred blížiacim sa súdnym procesom sa ju rozhodol právne zastupovať a oduševneným výstupom na súde napokon uspel - sudkyňa Felicitas Strehle napokon prepustila Barbaru na slobodu.

Po tom,ako Barbara flirtuje s Zerwenkowom, aby ho presvedčila k predaju Wernerovho podielu, prebudí sa v ňom žiarlivosť a Zerwenkowa zraní.

Werner mu ponúkne, aby mu predal svoje podiely za 2 milióny, ale Barbara ho prehovorí, že lepšie ako 2 milióny  bude získať Valentinu, a tým aj jej celé dedičstvo.

Na Götzove prekvapenie sa zrazu vo Furstenhofe objaví jeho dcéra Lena s tým, že chce požiadať o rozvod a potrebuje, aby ju zastupoval.

Götz sa neskôr rozhodne nechať Barbaru stáť pred oltárom samú, lebo pred svadbou sa rozprával s Benom, ktorý bol proti svadbe. Po tom, ako nechal stáť Barbaru pred oltárom, sa rozhodol predať svoje podiely.

Po tom, ako sa dozvedel o tom, že Lenu jej manžel bije, chcel zakročiť. Poradil Lene, aby mu poslala list. Ale Lena urobila chybu a na liste nechala svoju súčasnú adresu. Keďže jeho zať tak veľmi ublížil Lene, rozhodol sa mu pomstiť tým, že mu zničí prácu.

Momentálne sa teší na dieťa s Barbarou, ktoré ale nie je jeho, ale jeho syna Markusa. O tom ale nič netuší.