Choď na obsah Choď na menu
 


HILDEGARD SONNBICHLER, rod. Hansen

Antje Hagen

Obrázok

Hildegard Sonnbichlerová je energická a dobrosrdečná manželka šéfa recepcie Alfonsa, s ktorým má viac ako 30-ročné manželstvo. Vo Furstenhofe je stálicou, i keď moderné trendy ju neobchádzajú a aj za rizika straty zamestnania je ochotná postaviť sa za iných.

Hildegard obľubuje nosenie tradičných bavorských krojov. Vo Furstenhofe sa najprv skamarátila s Tanjinou matkou Violou Liebertz, spolu s ktorou prevádzkovali vo Furstenhofe čistiareň a práčovňu.

Po istom čase bola jej najlepšou priateľkou Elizabeth Saalfeldová, s ktorou sa mohla porozprávať o všetkom. Práve Elizabeth bola tou, kto Hildegard podporoval v jej ambíciách v obecnej politike - napokon upustila od zámeru stať sa starostkou a radšej kandidovala do obecnej rady, kde úspešne pôsobí dodnes.

S manželom Alfonsom prekonali niekoľko vzostupov a pádov a roky tvoria zohranú dvojicu. Napriek tomu Hildegard obzvlášť ťažko zvládala fakt, že Alfons má rakovinu pankreasu, čo sa našťastie vyriešilo. Na cintoríne sa stretla s Leonie Preisingerovou, o ktorej sa dozvedela, že je vnučkou Charlottinho otca Ludwiga Saalfelda. U Roberta Saalfelda sa postavila za to, aby Leonie mohla robiť pomocnú kuchárku v hotelovej kuchyni. Aj to sa jej podarilo a aktívne podporovala mladý personál v hoteli.

Medzičasom Sonnbichlerovci ponúkli dočasné bývanie ďalším ľuďom - Benovi, Tanji a dokonca aj Emme, s ktorou si Hildegard vybudovala priateľský vzťah. Ten však napokon ohrozila sama Emma, keď "údajne ukradla" peniaze z hotelového trezora. Hildegardino správanie k nej sa hneď zmenilo - až kým sa nevysvetlilo, že Emma v skutočnosti s krádežou nemá nič spoločné.

Hildegard ako obecná poslankyňa mala zákonnú moc zosobášiť svoju dcéru Marie s Hendrikom Brucknerom, keď bol Pachmeyer odcestovaný. Opätovný odchod svojej dcéry znášala ťažko, no nebránila jej v rozlete.

Hildegard bola poverená, aby preskúmala Robertove kvality v rámci jeho  otcovstva. Po tom ako sa dozvedela o Valentininom krátkodobom únose, ju Eva prosí, aby nič nenahlásila sociálke. Spolu s Hildegard si myslela, že za týmto stojí Barbara.

Spolu s Robertom, Evou, Alfonsom bola navštíviť svojho starého priateľa Carla vo Verone, kde s manželom Alfonsom zažila niekoľko dobrodružstiev - vrátane výletu na motorke.

Keď sa dozvedela, že Alfons chcel vymeniť ich romantickú večeru za koncert, bola sklamaná. No mala iné problémy - dozvedela sa, že Pachmayer chce pomenovať novú obecnú škôlku po sebe. Nakoniec však súhlasí, ale požaduje, aby tam Eva pracovala ako vedúca.