Choď na obsah Choď na menu
 


Obrázok

KEĎ KVITNÚ PÚPAVY

V Prahe sa teda dejú veci! Hlavne posledný týždeň...

Môj spolubývajúci Jiří totiž dostal motorku (krásnu modrú Yamahu ♥) a ja som skvelý spolujazdec, fakt! xDD Len nemám vlastnú prilbu, a Jiří mi zakázal kúpiť si jednu v ružovom prevedení, tsa! xD V piatok večer som zažila výlet na Motol (Motol je štvrť a katastrálne územie v Prahe 5 - pre neznalcov), kde je okrem toho aj jedno športové centrum, takže okrem bláznivej cesty na motorke sa konal aj tenisový turnaj (ja s Klárikou proti Lenke s Jiřím! Samozrejme, že sme ako najväčšie smoliarky prehrali! xDD čo iné ste očakávali? xD). Moje dojmy z jazdy na motorke sú asi také, že sa človeka pred sebou držím tak, že mu zastavujem krvný obeh a jačím mu do ucha! xD

Okrem toho som čítala a zrecenzovala jednu knihu a ďalšiu som si objednala z martinusu, no a mala by prísť tento týždeň, takže Zuzka mi ju bude musieť prevzať, pretože do Prahy mi to "ASI" nedoručia, ts tsss... xD Inak to vidím na knižný rok, štyri mesiace z neho preč a ja mám prečítaných asi ... 6 kníh... Nie je to nič moc, ale na mňa je to DOSŤ, pretože ich doslova žeriem. (Treba to zobrať v zmysle, že do konca roka ich bude naozaj dosť).

A potom som nakupovala, veľa nakupovala! Vo štvrtok som bola s Klárikou a Lenkou vymiesť nákupné centrum Nový Smíchov a viete čo? Bol tam jeden vrabec! xDD

Totiž Klárika mi asi pred dvomi mesiacmi spomínala, že na jednej z hlavných kvetinových dekorácií videla vrabca. Lenže čo by robil vrabec v nákupnom centre? Evidentne tam priletel a nie a nie von, pretože vo štvrtok sme ho zase videli! xD

No a keďže tento úvod by bol príliš "endless", alebo ak chcete po nemecky "ewig", report z môjho výletu do Belgicka a Holandska sa už nezmestí... Len poviem, že bolo úplne super! No a v nedeľu večer ma už začalo bolieť hrdlo, čím sa u mňa začína každá choroba, a to znamená, že SOM ZAS CHORÁ!!! Z dnešnej prednášky si pamätám akurát tak hromadu vreckoviek na mojej lavici, ale zajtra to už nemienim riskovať, pretože prechodená chrípka je dosť nebezpečná, i keď sa to nezdá... No a keďže ja som tých chrípiek (či chrípok? xD) prechodila už dosť, zajtra som celý deň v posteli a nikto ma odtiaľ nevystrnadí! Naordinovala som si úžasnú kúru - Tantum Verde na hrdlo, Ocilococcinum na celkovú únavu a horúci čaj. Chrípka to síce nie je, ale nejaké veľmi divné prechladnutie, keďže ma to dosť výrazne skolilo. Verím, že sa do konca týždňa dám do poriadku :o)

Vaša choručká Bety-chan.

 

HLÁŠKA TÝŽDŇA

Bety: Jiří mi zakázal kúpiť si ružovú prilbu!

Klárika (ledabolo): Nechcem byť zlá, ale to by som ti zakázala aj ja!

Bety (ofučaná): Čo máte všetci proti ružovej prilbe?! xDD

(ružové prilby sú evidentne nedostatkový tovar... teraz som vychytila akciu na internete, takže to skončí bielo-modro-čiernou! xDD)

 

SDL "PRESS CONFERENCE"

Obrázok

Tento teaser púta pozornosť na stránke od štvrtka, a je tak tajomne písaný schválne.

News conference je toto tu, čo sa momentálne odohráva, pretože idem hovoriť o "THE END" - tak sme familiárne nazvali ukončenie činnosti stránky v septembri 2010. Pôvodne som chcela názov "press conference", ale napokon som musela uznať, že naša stránka (zatiaľ xD) nie je taká slávna, aby musela mať tlačové konfrencie...

Sľúbili sme ďalšie informácie, takže tu sú:

Sturm der Liebe Committee (skrátene SDLC) - asi tak by sa mal volať ten prestížny "Sturm der Liebe výbor", no a teraz vysvetlím, o čo ide:

Táto skupinka ľudí, ktorá dostane honosné pomenovanie "výbor" bude súčasťou Sturm der Liebe aj po skončení stránky. Nechceme, aby sa fanúšikovia SDL rozpŕchli, a preto nás stále bude spájať Facebook a, samozrejme, emaily. Pomocou emailov bude fungovať niekoľko ďalších funkcií - napríklad rozosielanie nového deja po slovensky osobám, ktoré chcú byť súčasťou stránky aj naďalej (predsa vás nenechám napospas nemčine! xDD).

Vopred upozorňujem, že to bude prebiehať nasledovne: Do tohto výboru sa môže pridať každý, no napriek tomu tu bude istá hierarchia. Na najvyššom mieste budeme mi traja (Bety - žiarivá predsedníčka xD, Zuzanka - ústredná tajomníčka, Alex - konateľ výboru a zástupca žiarivej predsedníčky xDD), pod nami by mala byť akási rada, ktorá bude rozhodovať o všetkých dôležitých veciach, no a napokon obyčajní členovia.

Týmto vznikne hierarchická pyramída. Vopred upozorňujem, že členov do "špeciálnej rady" si budeme my osobne vyberať, a je len na tých - ktorých ľuďoch, či funkciu prijmú. Samozrejme, že pôjde o najvernejších návštevníkov a ľudí, na ktorých sa môžeme spoľahnúť. Aj tak si myslím, že väčšina ľudí to odmietne, ale chcem povedať, že by ste to mali brať skôr ako poctu, že môžete byť súčasťou najväčšej slovenskej Sturm der Liebe skupiny xDD! Títo ľudia budú disponovať jedným hlasom, ktorý budú môcť využiť v hlasovaniach, keď sa bude rozhodovať o ďalšom smerovaní tejto našej milej skupinky. Vôbec to netreba brať ako veľkú zodpovednosť, skôr ako prejav dôvery, ktorý vkladáme do našich najvernejších návštevníkov.

Budeme veľmi radi, ak sa do tohto "výboru" pridáte aj vy. Ak teda chcete informácie o Sturm der Liebe dostávať aj po septembri 2010, neváhajte sa pridať do facebookovskej skupiny STURM DER LIEBE FANÚŠIKOVIA, kde to celé bude prebiehať.

Takže čosi ako slogan - Stránka síce skončí, Sturm der Liebe však bude pokračovať na STV, ale aj na Facebooku! Pridajte sa aj Vy!

Toto boli informácie o tom, čo sa bude konať po "the end", nabudúce informácie o tom, ako to celé prebehne...

 

GLOSA TÝŽDŇA: COSIMA AND CO.

- Teraz už menej oficiálne...

- Do Sturm der Liebe zavítal Andreas Borcherding, ktorý hrá Götza Zastrowa.

- A hrá ho úplne super, podľa mňa!

- Tá rola mu sedí ako "riť na šerbeľ", a možno aj preto si vyslúžil prezývku "Waghalsiger Halunke"

- Simultánny preklad - trúfalý naničhodník! xD

- Táto rola bude pre SDL určite prínosom, pretože záporné postavy sú najzaujímavejšie, no a tými sa to tam v poslednej dobe teda hemží.

- Hemží sa to v Sturm der Liebe aj psíkom Rosi, ktorý je úžasne zlatý! xD

- Ale vážne... je to plemeno Mops, a vo wikipédií som ho našla ako jedno z najškaredších plemien a dovolím si nesúhlasiť, pretože je to úplne zlatý psík.

- Aj Hildegard je zlatá, pretože k Rosi nadobudla taký citový vzťah!

- Dokonca aj Alfons nejak zmäkol a už to nie je "ten prísny recepčný".

- Na inú nôtu - myslím, že by Sturm der Liebe potrebovalo v 6.sezóne nejakú poriadnu inováciu!

- Myslím to tak, že už na tom nie som závislá tak ako niekedy. xD

- Už mi to príde trochu gýčové, stále tie isté postavy, a možno trochu pomalý spád deja a nudné scény, aj keď stále to tam zachraňujú Cosima and Company.

- Čiže ja by som v blízkej dobe privítala, keby do seriálu prišla kopa nových postáv a zároveň by mi neprekážalo, keby sa priestory Fürstenhofu tak trochu zrekonštruovali.

- Totižto 1100 dielov je už dosť dlhý čas (5 rokov), no a niektorým dlho zaužívaným priestorom by neuškodila renovácia - mám na mysli napríklad recepciu, reštauráciu, príp. byt Saalfeldovcov - to sú lokality, ktoré sa objavujú stále a stále.

- Dalo by to seriálu čerstvý nádych, i keď som si vedomá, že žiadna z týchto mnou navrhovaných zmien sa asi nebude konať...

- No nevadí, 6.séria musí byť nejaká veľká zmena, lebo už sa to naozaj začína zvrhávať všetko na jedno kopyto...

 

SÚHRN TÝŽDŇA

Čiže zhrňme si to:

31.5.2010: Prvý Aufritt - Andreas Thiele alias Jakob Krendlinger

7.6.2010: Prvý Auftritt - Uta Kargel alias Eva "Éfi" Krendlinger

10.6.2010: Rückkehr von Nicola Tiggeler alias Barbara von Heidenberg

10.6.2010: Prvý Gastautriftt - Olivia Pascal alias Felicitas Strehle

Vysvetlím - Jakob a Éfi sú jasný, teta Barbara prichádza už 10.júna, rovnako ako nemecká herečka Olivia Pascal, ktorá bude mať svoju hosťovskú rolu (Gast - hosť, Auftritt - výstup). Konkrétne bude hrať sudkyňu v Barbarinom procese.

Našej milej Evičke som dala prezývku "Éfi", pretože ako všetci vieme, Nemci vyslovujú písmeno V ako F, čiže to nie je "Eva", ale "Efa", no a pri tomto mene dosť výrazne predlžujú prvé písmeno, a tak teda z Evy vznikne "Éfi".

Zuzka mi raz spomínala, že jej to pripomína akúsi maďarskú výslovnosť a mala pravdu... Éfi znie úplne maďarsky! xD

 

No a teraz už k dejovým líniám:

Posledný dej predznačuje, že medzi ujom Götzom a tetou Barbarou čosi je!

A to "čosi" by sa dalo nazvať nejakým delikátnym tajným vzťahom, asi...

Nechajme sa prekvapiť, čo z toho bude, no môžem povedať, že naša milovaná Barbara sa vracia späť "in grossen Rahmen" a bude to dosť zaujímavé.

Späť sa však vracia aj Lorenzo Patané ako Robert Saalfeld a tam to bude zaujímavé tiež. Pravdepodobne sa totiž vráti späť kvôli Barbarinmu súdnemu procesu, no a nemenované zdroje zo zákulisia tvrdia, že by sa mohol zdržať aj dlhšie!

 

Čiže týmto ukončujem dnešnú "sturmderliebe-časť", ktorá je na počudovanie dosť dlhá, že jo? xD Dala som si záležať, hlavne na press conference :o)


TELEVÍZNA UDALOSŤ ROKA

 Je o mne verejne známe, že slovenské "seriály" nepozerám kvôli ich úrovni (veď slovo "seriál" je honosná úroveň! toto, čo sa vysiela je urážka seriálu!). Kvôli "úžasnej hĺbke" postáv, kvôli neprirodzeným hereckým výkonom a stupídnym charakterom (najmä v Paneláku), kvôli zlým hercom (najmä v Ordinácií), no a takto by som mohla ešte pokračovať...

Nastala však zmena! Počas posledného týždňa som si pozrela kúsok Paneláka (iba tie časti, kde hral Milanko Ondrík) a náhodne som natrafila na Ordináciu.

Zážitky z Paneláku: OMG, HE´S SO SWEEEEET! Neviem o čom tá bohapustá scéna mala byť, ale vtedy Milanko Ondrík priniesol Kobielskemu "tie vajcia" a tak rojkovsky to zahral! xDD Dokonca som bola schopná preglgnúť aj tie stupídne charaktery, aj tie úžasne zmysluplné dialógy, aj tie roztrasené ruky členov štábu, ktorý držia mikrofón nad hercami a on niekedy padne do záberu. Fuj, Bety, hanbi sa, už sa to neopováž pozerať! xDD Lenže on je taký zlatý! xDDDDDDDDDDD

Zážitky z Ordinácie: Toto nebolo cielené, ale náhodné, pretože Martin Trnavský tak rozkošne rozpráva po slovensky! xDDDDDDDD Ja väčšinou umieram, ak sa nejaký Čech snaží hovoriť slovensky, ale pri ňom mi to vôbec nebaví a je to také milé! Až na tú Gabu Dzuríkovú, no...

Jednoznačne to bolo prvý a poslednýkrát, lebo mám dosť! xD Nie som zástanca ani Markízy, ani JOJky, pretože pozerám iba veľké šou typu Superstar, a to vysiela Markíza, ktorá má v tomto u mňa navrch. Seriály Andyho Krausa nie som schopná pozerať = upadám do stavu bezvedomia... pretože vie písať len na dve témy: sex a peniaze. No a to na denný seriál nestačí, i keď pol miliónu Slovákov možno hej...

Nevidíme sa, nepočujeme sa, ale predsa sa čítame presne o týždeň v tradičnom čase! :o)