Choď na obsah Choď na menu
 


Obrázok

 ASSES AND ASHES

 

ÚVOD

Ja viem, na Nový rok som si dala záväzok, že týždňovka bude načas, ale niekedy proste musím odolať nutkaniu trochu ju odložiť a oneskoriť. Ale snaha sa cení a myslím si, že sa mi tento záväzok aspoň trocha darí plniť :) Vy nie, že? :) No a čo sa týka dnešného názvu - opäť som sa pohrala so slovíčkami - slovo "ass" môže v angličtine označovať zadok alebo somár - používa sa väčšinou v rámci nadávok (asses je teda množné číslo), no a "ashes" je popol.

 

TÉMA

 Tento týždeň sme sa so Zusskou nerozprávali o ničom takom dôležitom, čo by som sem chcela zverejniť, ale mám jednu vec, ktorá to plnohodnotne nahradí.

Udalosť týždňa pre nás určite bol výlet do jedného európskeho mesta, z ktorého sa dnes večer vraciame a preto vám ponúkam posledné indície (ak ste to stále neodhadli...):

- Montmartre

- Champs-Élysées

 

 

 ALEXOVA POSTAVA TÝŽDŇA

 Tento týždeň ma naopak zaujal opätovný zaujímavý vývoj postavy Barbary a ďalšie informácie o deji nasvedčujú, že to bude určite zaujímavé.

 Okrem nej sa veľmi dôstojne so Sturm der Liebe rozlúčila aj Susan Hoecke a po cca 500 epizódach opustila seriál. Mne osobne bude chýbať. Nevadí, uvidíme, čo prinesú nové tváre. Zusskin stĺpik tento týždeň nebude.

V dnešnej týždňovke by som sa okrem iného chcela venovať novým postavám, ktoré už v najbližšom čase prídu do Sturm der Liebe.

Lila Neil Gurmen je je 43 ročná herečka, ktorá bude hrať postavu Franzisky "Fanny" Schonbauer. Málokto vie, že táto 167 cm herečka sa narodila v Turecku a od roku 1985 žije vo Viedni, Rakúsko. Hovorí nemecky, anglicky, turecky a má základy vo francúzštine.

Ute Katharina Kampowsky, ktorá bude hrať postavu Anniky Bruckner sa narodila v Nemecku. Známa je najmä v divadle, v ktorom hrá v množstve známych hier. V rokoch 2001 - 2004 absolovovala Vysokú školu herectva.

Rada by som povedala niečo aj k ostatným hercom, ale na webe je o nich strašne málo informácií, preto možno nabudúce :)

 

ŠPECIÁLNA ANKETA

Pozor, vážení! Prichádza špeciálna anketa práve pre vás, kde sa vás pýtam, z koho si mám robiť srandu (v rámci rubriky Mimo Sturm der Liebe). Myslím, že výber je pestrý, dajte hlas vášmu favoritovi. Pôvodne bola aj možnosť "zo samej seba", ale keďže vás poznám a viem, že škodoradosť je najlepšia radosť, nakoniec som ju stiahla, pretože nemienim robiť zo seba debila xD Síce už ním som beztak takže je to jedno :D

HLASOVANIE UŽ BOLO UKONČENÉ. VÝSLEDKY V TÝŽDŇOVKE 24/2009. 

 

 

MIMO TÉMY

Keďže dnešná týždňovka je trochu jazykolamová, ponúkam jazykolamy, ktoré ma zaujali:

- How much wood would woodchuck chuck if woodchuck could chuck wood?

- She sells sea shells by the sea shore. The shells she sells are surely seashells. So if she sells shells on the seashore, I'm sure she sells seashore shells.

- Přišel za mnou jeden Řek, a ten mi řek, abych mu řek, kolik je v Řecku řeckých řek. A já mu řek, že nejsem Řek, abych mu řek, kolik je v Řecku řeckých řek.

- Ein sehr schwer sehr schnell zu sprechender Spruch ist ein Schnellsprechspruch, auch ein nur schwer schnell zu sprechender Spruch heisst Schnellsprechspruch.

- Wenige wissen, wieviel man wissen muss, um zu wissen, wie wenig man weiss.

Toto posledné sa mi páči najviac :)

Majte sa teda do pondelka, vtedy tu nájdete špeciál! :)