Choď na obsah Choď na menu
 


REPORT Z DNÍ, KEDY SME SA S PARÍŽOM STRETLI:

"Viva la France or How to have fun in Paris"

 (QUI, QUI, I don´t speak French :D)

 

ÚVOD

 No vidíte, aký super nadpis som mala vymyslený, no napokon vám podávam adekvátne vysvetlenie. Dodnes som nemala začatý ani prvý deň reportu nášho výletu, a preto som sa rozhodla narýchlo ho nahradiť obyčajnou týždňovkou. V poslednom čase mám nejaký "syndróm nekreativity" a jednoducho neviem dokončiť rozpracované veci. Preto je táto týždňovka zbúchaná narýchlo a vopred sa ospravedlňujem za prípadné chyby (aj keď Y a I v množnom čísle som sa snažila dodržiavať! :D)

 

TÉMA

Dnes teda netradične (bez Alexa a Zussky a ich stĺpikov, pretože som ich ani vôbec nestihla kontaktovať. K nášmu výletu do Paríža teda, v skratke. Celé sa to spískalo asi koncom februára, keď mi Zusska oznámila, že cez svoju kamarátku vybavila nákupy v Paríži. Z nákupov sa to zmenilo na celkom solídny výlet a nakoniec sme videli rôzne pamiatky začínajúc Eiffelovou vežou, Champ´s Elysees, cez Montmartre, Louvre, Versailleské záhrady až po La Défanse a podobne. Okrem toho sme stihli aj nákupy a za tie tri - štyri dni mi Paríž doslova ulahodil. Už som tam síce bola na Silvestra 2006, ale takýto letný, resp. ešte jarný Paríž je oveľa krajší. Doteraz veľmi živo spomínam na situáciu v jednej reštaurácií, keď sme čašníčke museli klamať, že sme z gastro časopisu, lebo by sme nemali na zaplatenie večere. A novinári a títo gastro kritici majú v takmer každej prominentnej reštaurácií v Paríži zľavy. V podstate nejde ani o to, že sme nemali na zaplatenie, ale potom by nám nevystalo na nákupy. Tak som si spomenula na to, že v jednom obchode som si len tak zo srandy brala vizitku nejakého časopisu, a tak sme využili príležitosť a čašníčka si naozaj myslela, že sme z toho časopisu a píšeme nejaký článok. :D :D No čo vám budem ďalej hovoriť, to bol asi jediný moment, kedy sme mohli skončiť dvoma spôsobmi. Buď by nás za nezaplatenie večere zatkli a ocitli by sme sa na colnici na letisku s dvojročným zákazom vstupu späť do svojej krajiny, alebo sa to skončilo tak, ako skončilo. Našťastie.

 

No a teda k dnešnej týždňovke. Chcem ju venovať výlučne stránke a jej chodu. Otvorenie letnej sezóny, čo sme si my tak symbolicky nazvali "SUMMER SEASON OPENING" sa bude konať oficiálne v piatok, 19.júna s kompletnou zmenou grafiky a dizajnu. Budú pridané nové rubriky a konečne nejak zmeníme vizuál úvodnej strany.

Cez leto, v čase našej dovolenky bude mať stránka, samozrejme, 7 až 10 dňovú odstávku a nech je to tu ako chce, už sa nebudem obávať, že to tu upadne, lebo aj tak to upadne xD.

Pôvodne bolo okrem toho v pláne cez leto obmedzenie týždňovky na raz za mesiac, prípadne raz za dva týždne, ale proste ju napíšem kedy sa mi bude chcieť a nebudem sa pre to vôbec nútiť. Očakávajte teda intervaly 1 - 2 týždne.

 

 

 MIMO TÉMY

Dosť často tu spomínam našu milú 80-ročnú tetu angličtinárku (volala sa Mgr Katarína XXX) zo strednej, tak vám o nej niečo poviem. To, že má 80 rokov je len odhad, ktorý je pravdepodobný, vzhľadom na jej vzhľad. Ďalším dôkazom môže byť aj to, že sa raz vyjadrila, že v 1965-tom bola v Londýne, keď sme my neboli ešte ani zďaleka na pláne! :D No riadna haluz s ňou bola. Ja neviem, či si o sebe myslela, že má 20 rokov, ale obliekala si čierne dierkované pančuchy, dlhé modro-biele šaty až po zem (vyzerala v nich ako smrtka) a potom rôzne dierkované ružové tričká a no a do detailov zachádzať nechcem. Zaručujem vám, že horšiu profesorku ste v živote nemali a nepresvedčí ma nikto. Ponúkam zopár bonmotov, ktoré sme si počas celých dvoch rokov, čo nás učila zapisovali:

 

- (žiačka vyrušuje) Áno, ty! (obzerá sa) S tebou sa rozprávam! (žiačka sa smeje) Ja tu nemám čas hádať sa s nejakou slabomyseľnou hlupaňou, ktorá nevie nič iné, len sa smiať... Vieš čo, sklapni!

 

- Vidím, že máte naozaj romanticky zotretú tabuľu...

 

- Vieš čo, ja nemám čas úradovať tu, musím preberať látku!

 

- To nie je nič svetoborné takže to máte vedieť!

 

- Toto je tvoj zošit? To je ako prihláška do JRD... (*Jednotné roľnícke družstvo, pozn.red.)

 

- (Na chodbe pred učebňou. Profesorka podáva žiačke kľúč) No quickly! (rýchlo - ang., pozn.red.) Čo ste imobilní, neviete si prísť pre ten kľúč?

 

- Prepáčte, že idem neskoro, ale ospravedlňuje ma fakt, že dochádzam z ďaleka... (Bývala asi 10 min od školy)

 

- Čo tam sedíš jak taký trpák? (prípadne druhý variant: Čo tam sedíš jak babka so založenými rukami?)

 

- No kto pôjde do tej druhej skupiny zaniesť triednu knihu? ... Elenôčka, keď budeš taká dobrá... (na hodinách jazykov sme totiž bývali rozdelení na dve skupiny)

 

- Ja to tam nevidím, asi som praštená...

 

- Ale kriminál! Naučte sa to pobosorované sloveso!

 

- ... July was the first month, when they didn´t work, so they travelled to Paris. (Slovo Paris zásadne vyslovovala ako Pjeris)

 

- You had a homework, so we are going to check it...

 
 

- žiačka: A môžem to napísať radšej takto?, profesorka: Vieš čo, rob čo máš, lebo bude zle...

 

Proste celá pointa bola v tom, že ona bola strašne náladová a jednu hodinu sa rozčuľovala, až sa z toho ku koncu triasla a ďalšiu hodinu bola kľudná, ako keby si predtým dala lieky na ukľudnenie. Na jednom maturitnom table v bývalej škole má aj fotku (nie ako žiačka, ale ako učiteľka, ktorá tých maturantov učila), a tak keď tam najbližšie pôjdem, určite vám ju odfotím xD Síce už som tam nebola polroka, takže je čas to zmeniť :)

 

Čo sa týka ankety " Z koho si má Bety robiť srandu?" dnes vám ponúkam druhú časť a celkové vyhodnotenie už v nasledujúcej týždňovke. Dnešní kandidáti:

HLASOVANIE UŽ BOLO UKONČENÉ. VÝSLEDKY V TÝŽDŇOVKE 24/2009. 

 

 

Majte sa, v pondelok som tu aj s vyhodnotením ankiet! :) (Blee, to čo je za slovo že "ankiet"??)

.