Choď na obsah Choď na menu
 


Werner Saalfeld, rod. Konopka

Dirk Galuba

Obrázok

Werner Saalfeld je dlhoročný riaditeľ hotela Fürstenhof. Bol manželom Charlotty Saalfeldovej, ale ich dlhoročné manželstvo vyústilo do rozvodu kvôli Wernerovmu romániku so Charlottinou-vtedy-najlepšou-kamarátkou Corrou Frankeovou. Keď sa Corra pokúsila zabiť Charlottu a takmer ju otrávila, Charlotta konečne pochopila, kto je jej kamarátka v skutočnosti. Werner má tri deti s tromi rozličnými ženami- spolu so Charlottou syna Roberta, so Susanne Mahlerovou dcéru Lauru a s Astrid Ostermeyerovou dcéru Sandru, o ktorej dlhé roky nevedel. Takisto bol však dlhé roky v domnení, že Alexander Saalfeld je jeho syn.

Po tom, čo jeho manželstvo so Charlottou skrachovalo a tá odišla do Afriky, kde mala leteckú nehodu, Werner našiel pravdu v jej denníku, ktorý si každodenne písala. Dozvedel sa, že otcom Alexandra je v skutočnosti Alfons a on sa to nikdy nemal dozvedieť.

Wernerovo záletníctvo sa nikdy nedalo prehliadnuť, a tak sa po čase zahľadel do mladej vdovy Barbary von Heidenbergovej - manželky zosnulého milionára Wolfganga von Heidenberga. V tom čase však ešte netušil, že Barbaru viacerí známi ľudia z jej vtedajšieho okolia podozrievajú, že Wolfgangovi na druhý svet akosi dopomohla.

Keď si všetci mysleli, že Charlotta je mŕtva, stál Werner pred oltárom s Barbarou von Heidenbergovou. Práve tam sa opäť stretol s exmanželkou. Opäť sa pokúsili nadviazať na svoj vzťah, ale Werner stále neodolával Barbare a dokonca zažil aj románik s vtedajšou prevádzkarkou hotela Norou Dammannovou. Aj Charlotta pochopila, že Barbara je nebezpečná, keď sa ju tá pokúsila odstrániť a chcela ju otráviť pralinkou, čomu našťastie stihol zabrániť Robert. Vzťah s Barbarou sa skončil svadbou. Dlho však šťastní neboli, keď sa Werner dozvedel, že Barbara zabila svojho exmanžela Wolfganga. Po dramatickom boji v horách pri útesoch sa Barbara napokon ku všetkému priznala a chcela zabiť aj Miriam - svoju nevlastnú dcéru. Všetko ale dopadlo inak - Miriam bola zachránená a sama Barbara spadla z útesov do horského potoka. Jej smrť však dlho nebola potvrdená, pretože telo po dopade nikdy nenašli.

Werner konečne pochopil, že Barbara bola len intrigánska a pomstychtivá mrcha, a tak na ich vzťah rýchlo zabudol a mal aféru s novou prevádzkarkou Fionou Marquardtovou. Neskôr mal problémy s jeho bratom Andrém Konopkom, do Furstenhofu tiež zavítal jeho synovec Simon.

Po príchode Sylvie Wielanderovej do Furstenhofu jej pomáhal v zistení, kto ona sama vlastne je a začal si s ňou vzťah - napriek tomu, že sa neskutočne podobala na Barbaru von Heidenbergovú, i keď genetické testy ukázali, že Sylvia a Barbara sú dve rozličné osoby. Keď sa Werner však dozvedel pravud -  že Sylvia je v skutočnosti Barbara, mal z nej panický strach a začali jeho psychické problémy.

Neskôr sa do Furstenhofu vrátila Wernerova exmanželka Charlotta, a Werner upadol do depresie, keď ho Barbara dopovala liekmi na demenciu. Chcela tým dosiahnuť, aby Werner nebol právne spôsobilý na vedenie hotela, a aby sa tak ona stala jeho poručníkom a prevzala na seba všetky náležitosti vo vedení hotela. Do svojho plánu chcela zatiahnuť Andrého, ktorý sa ocitol medzi dvoma mlynskými kameňmi - odstráni Wernera a získa Furstenhof alebo sa spojenectva s Barbarou vzdá? Barbare sa takmer sa podarilo spraviť z Wernera nesvojprávnu osobu a Werner sa takmer utopil v jazere, kde ho zachránila Emma Stroblová.  Barbarin koniec na seba nenechal dlho čakať - polícia ju obvinila z viacerých činov, a preto dlhú dobu sedela vo vyšetrovacej väzbe.

Po príchode Sandry Ostermeyerovej do Fürstenhofu Werner spoznal v jej matke - Astrid svoju bývalú lásku. Až neskôr sa mu Astrid priznala, že Sandra je v skutočnosti jeho dcéra. Sama Sandra si to spočiatku nechcela pripustiť, no napokon sa s pravdou zmierila a s otcom mala výborný vzťah. Werner musel čeliť intrigám manželom Zastrowovcom, ktorí sa snažili získať Furstenhof, čo sa im na čas aj podarilo, keď sa Wernerovi v banke nepodarilo získať úver. Zostali mu tak len oči pre plač.

Čoskoro sa však schopil a čakala ho ďalšia náročná úloha - svedčiť v procese Barbary von Heidenbergovej, kvôli ktorej sa z Paríža vrátil aj jeho syn Robert. Všetky svedectvá však boli rozporuplné, a tak sa Werner so Charlottou takmer zrútili pri vypočutí rozsudku - Barbara je prepustená na slobodu. Vracia sa do Fürstenhofu a začína pracovať na poste prevádzkovej riaditeľky.

Werner chce využiť príležitosť, ako sa zbaviť Götza a ponúkne mu 2 milióny z Valentininho dedičstva po Miriam za predaj jeho podielov vo Furstenhofe. Neskôr dáva Jacobovi návrh, že môže pracovať ako farmár a predávať Wernerovu zeleninu, ale Werner musí mať z toho zisk.

Po čase sa rozhodne predať svoje podiely vo Furstenhofe, keďže Götz a Barbara začínajú ovládať hotel. Werner angažuje Rosi Zwickovú, aby mu pomohla s predajom jeho podielov vo Furstenhofe, aby mohol odísť so Charlottou do Afriky.

Po obvinení Charlotty z predaja falošných liekov sa rozhodne krivo vypovedať, že sú pár. Aby sa problém s liekmi vyriešil, kontaktuje Werner farmaceutickú firmu, ktorá sa rozhodne vymeniť falošné lieky za tie pravé.