Choď na obsah Choď na menu
 


NILS HEINEMANN

Florian Stadler

Obrázok

Nils Heinemann prišiel do Furstenhofu opäť si získať Marie Sonnbichlerovú. V minulosti spolu pracovali na Gut Thalheime a ich vzťah evidentne skrachoval. Na Viktoriu natrafil ako prvú. A mal šťastie. Tá ho totiž zamestnala ako fitness trénera a tenisového a jazdeckého učiteľa.

Jeho vzťah s Marie však musel prekonať viacero prekážok - cez počiatočné odmietanie, hádky, až po šťastný koniec. Avšak koniec ako koniec... Marie bola najprv príliš nerozhodná vo výbere medzi Nilsom a Xaverom, ktorý jej ponúkal nové miesto v hoteli vo švajčiarskej Ženeve, kam napokon odišiel sám.

Rosalie do Furstenhofu priviedla svoju obchodnú partnerku Sonju Felderovú a Marie sa dozvedela, že Nils a Sonja sú stále manželia, i keď sa už rozišli. Kvôli Marie bol Nils ochotný okamžite sa rozviesť, no ich problémy pokračovali. Marie sa totiž po príchode Hendrika Brucknera zahľadela práve do neho. A tak sa Nils s Marie rozišiel a tá sa dala dokopy s lukostrelcom.

Spoločne im to vyšlo a skončili pred oltárom, kde si povedali áno. Po svadbe odišli z Furstenhofu, no v tom čase bol Nils už očarený malou chyžnou - Tanjou, ktorá bola sústredená len na hľadanie otca svojho syna.

A tak aj Nils našiel svoje šťastie - s Tanjou sa zobrali a tá sa nasťahovala do bytu k nemu. Do toho istého bytu sa však nasťahovala aj Nilsova sestra Katja, ktorá je profesionálnou zlodejkou. Tanja mala s akceptovaním pravdy, že jej manžel pochádza z lupičskej rodiny, problém, no napokon sa to rozhodla akceptovať a po prekonaní malej manželskej krízy majú opäť ukážkové manželstvo.

Ani to však nevydržalo dlho - Nils je sklamaný, keď sa dozvie, že by Tanja prevzala opateru nad Valentinou, keďže predtým povedala, že s ním už dieťa nechce.

Keď sa Tanja a Michael hádajú, do akej škôlky má Fabien chodiť, postaví sa Nils prekvapujúco na stranu Michaela.

Po výsledkoch IQ-testu je prekvapený, pretože mu vyšiel lepšie, ako očakával. Teraz má pocit, že v živote nič nedosiahol. Keď sa Helen dozvie o jeho sne byť lekárom, začne ho podporovať. Náhodou si však Nils vypočuje rozhovor medzi Rosalie a Michaelom a zistí, ako málo mu Rosalie dôveruje. A tak má dilemu, či dať výpoveď alebo stratiť svoju tvár. Napokon sa rozhodne dať výpoveď.

Keď sa v hoteli ubytuje speváčka Chandana, ktorá potrebuje trénera, Tanja ho prehovorí, aby sa u nej zapísal pod falošným menom a skúsil šťastie. Nakoniec sa stane Chandaniným osobným trénerom, ale táto práca má aj tienisté stránky. Keď nájde v novinách článok o tom, že je speváčkiným milencom, začne si držať odstup. Keď  Chandana vysvetľuje v rádiu, ako to medzi nimi bolo, vykreslí ho ako neatraktívneho muža.

Keďže Chandana musí odísť do USA nahrávať album, pozve Nilsa, Tanju a Fabiena, aby šli s ňou. Tanja však nechce ísť, a preto Nils váha. Chandana mu dá podmienku - buď odídu do Ameriky alebo si nájde iného trénera. Tanja mu ponúkne, aby pracoval ako liečiteľ v dedine a on si vyberie práve toto.