Choď na obsah Choď na menu
 


ANDRÉ KONOPKA

Joachim Lätsch

Obrázok

André Konopka so svojím talentom zvládol potiahnuť kuchyni po Robertovi Saalfeldovi. André je cholerický kuchár s miernou obsesiou chcieť ovládnuť všetko, čo sa dá. A to sa mu stalo niekedy aj osudným.

Do hotela sa dostal prostredníctvom Fiony Marquardtovej, ktorá po Robertovom odchode hľadala pre Furstenhof nového kuchára, no netušila, že je to Wernerov brat. André sa napokon vo Furstenhofe uchytil a získal si rešpekt všetkých kuchárov.

S Fionou Marquardtovou si začal aféru a stali sa z nich dobrí parťáci. Keď sa vo Furstenhofe zjavil Joshua Obote, neváhal a chcel sa zmocniť jeho diamantu, v hodnote vyše 8 miliónov eur. Preto spolu s Fionou premýšľali nad plánom, ako ho získať.

V jeden osudný večer však Joshuovi spoločne pridali do vína jed. Ten sa po rozhovore s Gregorom začal zvíjať v bolestiach a skrývajúcich sa Andrého a Fionu takmer odhalil. André donútil Fionu zabiť Joshuu a to úderom fľaše od whisky do hlavy.

Do Furstenhofu prišla tragédiu vyšetrovať Jana Schneiderová a Fiona sa išla zožrať vo výčitkách, že ju odhalia. André si však zachoval chladnú hlavu - vedel, že Gregor, ktorý bol na mieste činu si na udalosť nepamätá, a tak mu nikto nemôže nič dokázať...

Neskôr si André začal vzťah so Charlottou, pretože spolu s Fionou chceli ovládnuť Furstenhof a Charlotta sa mala stať ich bútľavou vŕbou v ceste za vytúženým cieľom. Fiona stále horšie znášala pravdu, že má na svedomí ľudský život a Gregor Bergmeister vedel, že na mieste činu boli dve osoby. Až neskôr si uvedomil, že práve tá druhá osoba by mohol byť André. Ten - aby mal pokoj od Fiony, rozhodol sa s ňou oženiť. Podplatil tajnú falošnú matrikárku Verenu Biermann, ktorá im vydala falošný sobášny list. Až keď Charlotta zistila, že André sa s Fionou oženil, ich vzťah sa rázne skončil.

To isté sa dozvedela aj Fiona, no v trochu inom podaní - André Charlottu skutočne miluje a ich manželstvo nie je právoplatné. To už na ňu bolo dosť a rozhodla sa odísť z Furstenhofu. Na ceste za lepšou budúcnosťou však spolu s Elisabeth Saalfeldovou mali autonehodu, ktorú obe neprežili.

André sa z predchádzajúcich pokusov poučil a hoci už nikto nepochyboval o tom, že práve on bol účastný pri vražde Joshuu Oboteho, súd mu to nemohol dokázať. Napriek tomu padol do ďalšej jamy levovej - za vidinou peňazí sa spolčil s Barbarou von Heidenbergovou, ktorá ho nútila dávkovať Wernerovi jed, aby z neho urobila nesvojprávnu osobu a ona tak prebrala riadenie hotela. I keď to pre Andrého nebolo ľahké, napriek tomu sa podvolil, až do chvíle, kým Barbara neuniesla Felixa a Emmu. V tej chvíli mu už praskli nervy a postavil sa priamo proti nej.

Ďalšia žena v Andrého živote však bola z úplne iného súdka - jeho stále právoplatná manželka Evelyn Konopková prišla do Furstenhofu konečne sa rozviesť. Spočiatku to vyzeralo, že si tí dvaja nemajú čo povedať, no ukázalo sa, že stará láska nehrdzavie. Avšak, iba na čas - Evelyn napokon odišla s Johannom Gruberom do Kanady a André ostal definitívne sám.