Choď na obsah Choď na menu
 


TANJA HEINEMANN, rod. Liebertz

Judith Hildebrandt

Obrázok

Tanja je vo Furstenhofe jednoznačný rozdúchavač dobrej nálady a energie. Keďže dlhý čas pracovala ako chyžná, mala mylné predstavy, že si jedného dňa vezme bohatého muža a bude mať o budúcnosť postarané. Práve tohto muža dlhý čas videla v Xaverovi, neskôr v Maximovi Klinker-Emdenovi. Tanja bola najlepšou priateľkou Laury Saalfeldovej.

Po čase sa však dá dokopy s Mikeom Dreschke - najskôr skončia v posteli len na jednu noc a rozhodnú sa aj naďalej byť len kolegami, no potom nemôžu potláčať svoje city a oficiálne si začnú vzťah. Keď však Mike vyhrá v súťaži pol milióna eur, odchádza na cestu okolo sveta a s Tanjou sa rozchádza.

Tá si medzitým nájde krátkodobý objekt záujmu v Gregorovi Bergmeistrovi a mylne si myslí, že z ich priateľstva by mohlo byť niečo viac. Gregor však bezvýhradne miluje Lauru a to medzi obomi kamarátkami spôsobí prvé nezhody.

Jej vzťah s Mikeom našťastie pokračuje - keď sa ten vráti z Havajských ostrovov, obaja si užívajú spoločné šťastie, no nie nadlho: Mike trpí vážnou chorobou, o ktorej Tanji nechce povedať. Tá si spoločne s Xaverom myslí, že Mike berie drogy, no napokon sa dozvie pravdu: Mike má sklerózu multiplex.

Ich vzťah sa tak znova zintenzívni: Mike požiada Tanju o ruku, čo tá prijme a je odhodlaná vydať sa a mať deti. No Mike deti nechce - obáva sa, že by jeho choroba mohla byť dedičná. Tanja však čoskoro otehotnenie, no bohužiaľ, dieťa potratí. Dočasný domov a psychickú oporu jej ponúknu Sonnbichlerovci. Mike však po rozhovore s Xaverom uzná, že možno je aj lepšie, že Tanja dieťa potratila, keďže by mohlo zdediť chorobu po ňom. Keď sa o tom dozvie Tanja, znamená to pre ňu definitívny koniec a Mike odchádza z hotela.

Pri oslave jubilea vo Furstenhofe ju objaví hudobná manažérka Rita von Schandorfová a sľubuje jej veľkú spevácku kariéru. Tanja za vidinou veľkých peňazí podpíše zmluvu, no v skutočnosti nevie, že Rita ju nechutne oklamala a Tanjin album vydáva za svoj.

Po čase Tanja otehotnie opäť a chce pre svoje dieťa nájsť toho správneho muža - preto to skúša cez zoznamku v novinách. Nakoniec sa vykľuje, že si v skutočnosti dopisovala s Pachmeyerom, a tak od tohto zámeru radšej rýchlo upúšťa.

I keď v skutočnosti nepozná otca svojho dieťaťa, je rozhodnutá žiť plnohodnotný život, a tak s ťažkým srdcom odchádza za svojou matkou Violou a jej mužom Franzom do Talianska.

Po viac ako pol druha roku Tanja prichádza do hotela opäť aj so svojím synom Fabienom odhodlaná nájsť otca svojho dieťaťa. Po mnohých mylných domnienkach sa s ním napokon aj stretáva - je to Michael Niederbuhl.

Synovi Fabienovi najprv zakazuje stýkať sa s Michaelom, no napokon tomu nemôže podľahnúť a k Michaelovi cíti viac, ako sa môže zdať. Vzťah si však začne s Nilsom Heinemannom, z ktorého chce urobiť oficiálneho otca svojho dieťaťa. Aj Fabien to tak vidí - na obrázok v škôlke nakreslí dvoch oteckov - jedného lekára a druhého fitnesstrénera.

I keď Tanja prežije krátku aféru s Michaelom, jej vzťah s Nilsom pokračuje: vyústi až do svadby a spoločne si povedia áno a vychovávajú Fabiena.

Tanja s Nilsom sa rozhodnú presvedčiť Roberta o tom, že jeho nápad dať Valentinu na adopciu je úplná hlúposť, ale všetko dopadne ešte horšie. Oboch iba naštve. Roberta však napadne, že Tanja by bola vhodný adept na to, aby si vzala Valentinu. Tanja by súhlasila, keď by s tým nemal Nils problém.

Po tom ako dosiahne Fabien v IQ-teste pre deti dobré výsledky, rozhodne sa aj ona otestovať jej IQ. Keďže jej výsledok nedopadne tak dobre ako si predstavovala, musí Rosalie klamať.

Kým Michael by chcel dať Fabiena do súkromnej škôlky, Tanja s tým nesúhlasí, pretože chce, aby Fabien chodil do normálnej škôlky.

Keď sa v novinách objaví článok o tom, že Nils má so speváčkou Chandanou pomer, začína žiarliť. Situácia sa zhorší ešte viac po tom, keď Nils so Chandanou odchádza mimo hotela. Tanja sa vkradne do Chandaninej izby a zničí jej texty k pripravovaným piesňam.