Choď na obsah Choď na menu
 


ROBERT SAALFELD

Lorenzo Patané

Obrázok

Robert je jediným vlastným synom Wernera a Charlotty Saalfeldovcov, nevlastným bratom Alexandra, Laury a Sandry. V hoteli pracoval ako šéfkuchár a so svojím impulzívnym konaním a povahou mal v kuchyni veľký rešpekt.

Robertovi toho času patrilo 50% podielov hotela a budoval si vzťah s Marie Sonnbichlerovou, ktorá po čase otehotnela. Dieťa však potratila a to poznačilo aj ich vzťah - rozhodli sa rozísť sa, pretože je to pre oboch tak lepšie.

Ďalšia láska však na seba nenechala dlho čakať: Prvé stretnutie s jeho osudovou Miriam nastalo v lese pri joggingu, keď ho Miriam takmer prešla na koni a bola to láska na prvý pohľad - čo skomplikoval fakt, keď sa Robert dozvedel, že Barbara von Heidenbergová je Miriamina macocha a zaujíma sa len o jej majetok. Ešte predtým však Robert stihol aj krátky románik so samotnou Barbarou, s ktorou si neskôr začal Werner.

Robert sa dozvedel, že Miriam je ochrnutá a už dlhší čas je na vozíčku. Nikdy sa však nevzdala myšlienky znovu chodiť. Dajú sa dokopy aj napriek Barbarinej nevôli, no netrvá to dlho. Po ich rozchode si Robert začne vzťah s Viktoriou Tarraschovou - najlepšou kamarátkou Miriam. Tá medzitým padne do náručia Felixa Tarrascha, ktorého rovnako ako Viktoriu pozná už od detstva. Na Miriam však čaká ďalšia prekážka - pokiaľ sa nevydá do svojich 25-tych narodenín, všetok jej zdedený majetok pripadne Barbare, ktorá si už mädlí prsty. Miriam sa to napokon podarí - s Felixom sa zoberie v Kodani.

Felix je prvý človek, ktorý pomáha Miriam postaviť sa z vozíka a úspešne sa mu to aj podarí. Robert však na Miriam stále myslí a vie, že jeho vzťah s Viktoriou je len slabou náplasťou. A tak sa s Viktoriou rozíde a snaží sa získať si Miriam späť - Miriam medzičasom začala svoju výrobu parfumov z prírodných materiálov a má pred sebou sľubnú budúcnosť.

Miriam sa však dozvedá, že jej ružové polia v Bulharsku postihla prírodná katastrofa, a tak váha, či podpísať zmluvu na dlhodobejšiu spoluprácu. Barbara medzitým intriguje ďalej a snaží sa svojej nevlastnej dcére zničiť život - nechce, aby Miriam opäť chodila.

Lenže stará láska nehrdzavie a Miriam sa po čase opäť dá dokopy s Robertom, ktorého trápia zdravotné problémy - po tom, čo sa zúčastnil na transplantácií, ktorá bola nevyhnutná pre jeho sesternicu Leonie Preisingerovú sa prebúdza z kómy a nepamätá si žiadne svoje city k Miriam. Pre Miriam je to úder pod pás, no snaží sa s tým žiť, i keď nevie ako ďalej. Až po nejakom čase sa Robertovi city opäť vrátia.

Nič už nebráni na ceste k vytúženému šťastiu - iba Miriamin stále pretrvávajúci zväzok s Felixom. No a keďže bigamia je trestný čin, Miriam a Robert sa smú vziať iba symbolicky.

Robert dostane ponuku na otvorenie reštaurácie v Paríži, kde spolu s Miriam po svadbe odchádzajú a po takmer dvoch rokoch sa im má narodiť vytúžené dieťa.

Lenže nastanú komplikácie - Robert sa vracia do Furstenhofu kvôli výpovedi v procese s Barbarou von Heidenbergovou a dozvedá sa, že pri pôrode nastali komplikácie. Miriam napokon pôrod neprežije a Robertovi ostane dcérka Valentina. Spočiatku ju však odmieta a nevie zahnať svoj smútok za Miriam. V tom mu pomáha Eva Krendlingerová.

Späť na výpis