Choď na obsah Choď na menu
 


CHARLOTTE SAALFELD, rod. Hofer

Mona Seefried

Obrázok

Charlotta Saalfeldová sa vydala za Wernera Saalfelda, ktorý po svadbe prijal jej meno. Hneď mu však zatajila jednu dôležitú vec - v minulosti mala pomer s Alfonsom Sonnbichlerom, s ktorým má syna Alexandra, a tak žil Werner desiatky rokov v pravde, že Alexander je jeho syn.

Je úspešná, dobrosrdečná s nezištnou vôľou pomôcť - no napriek tomu všetkému po druhýkrát musela bojovať s rakovinou. Charlotta chcela svoje liečenie prerušiť a nemala naň dostatok síl, ale po tom, čo sa s tým zverila Alfonsom, ten sa jej vyhrážal, že ak to urobí, povie Wernerovi pravdu o tom, že Alexander nie je jeho syn. Alfons chcel Charlotte len to najlepšie - napokon sa mu to podarilo a po mnohých chemoterapiách rakovinu prekonala a odhodlala sa odísť z Nemecka do Afriky, kde pracovala pre charitu.

V Afrike však mala ťažkú leteckú nehodu a všetci si mysleli, že Charlotta je mŕtva. Jej syn Robert bol však jediný, kto stále veril, že jeho matka je stále nažive, a tak ju našiel a priviedol priamo na svadbu Wernera a Barbary. Ešte predtým ju však zachránila domorodkyňa Samia, ktorá sa o ňu po nehode starala.

Charlotta sa vrátila do Nemecka a niekoľkokrát dobehla vlastná minulosť - Werner sa dozvedel, že Alexander je Alfonsov syn a že Werner o ňu nemá viac záujem - má vzťah s Barbarou von Heidenbergovou.

Neskôr opäť odcestovala do Afriky a vrátila sa späť s podnikateľom Hansom Blankenfelsom, avšak ich vzťah stroskotal, keď jej André dokázal, že Blankenfels je len podvodník. Charlotta si tak začala vzťah s Andrém, na ktorého začal Werner žiarliť a po Barbarinej údajnej smrti opäť vedel, že Charlottu stále miluje. Aj tento vzťah však stroskotal, a po polroku sa vrátila do Furstenhofu, kde sa opäť stretla so Sylviou Wielanderovou.

Sama mala dlho problém s tou neuveriteľnou podobou medzi Sylviou a Barbarou, no po rozboroch a genetických testoch jej napokon uverila a na čas sa z nich stali celkom dobré priateľky. To však prekazila sama Barbara, po tom, čo sa Charlottu pokúsila v lese zabiť a ohrozovala ju zbraňou. Zachránil ju až André, ktorého Barbara neskôr vydierala.

Vo Furstenhofe spoznala lekára Michaela Niederbuhla - syna jej dlhoročného známeho Korbiniana Niederbuhla, ku ktorému od začiatku prechovávala sympatie. Korbinian však prišiel do Furstenhofu so svojou poručníčkou Cosimou Zastrowovou, ktorej povedal, že ona je v skutočnosti Saalfeldová a Charlotta nie - po pôrode ich ako bábätká zamenili.

Zatiaľ čo Charlotta ťažko znášala krutú pravdu, že ona nie je pravá Saalfeldová, Cosima vždy chcela ovládnuť Furstenhof. Dlho rozmýšľala nad vhodnou formou odškodnenia pre "skutočnú Saalfeldovú", no nikdy nenašla vhodné riešenie. Až neskôr zistila, že Cosima je v skutočnosti zákerná mrcha a chce ovládnuť Furstenhof.

Začal sa jej vzťah s Michaelom, v ktorom mala viacero pochybností - nie je pre Michaela príliš stará? A čo ak chce Michael ďalšie dieťa? Ich vzťah vyústil až do zásnub, no od svadby sa napokon upustilo.

Po smrti Miriam sa starala o svoju vnučku Valentinu, keďže Robert malú nechcel prijať.

Charlotta zorganizovala charitatívnu párty, na ktorej sa vyzbierali 2 milióny eur. Istý Martin Aumann - zástupca farmaceutickej firmy, jej ponúkol spoluprácu, aby mohli posielať lieky do Afriky. Götz sa jej snaží vysvetliť, že ten pán na neho nepôsobí dôveryhodne. Ale aj tak si to overí a na jej upokojenie zistí, že je skutočne zástupcom. Netuší však, že ju oklamal a chcel poslať do Afriky falošné lieky. Teraz vyzerá Charlotta ako podvodníčka a je podozrivá z toho, že obchoduje s falošnými liekmi.

Werner príde na riešenie spojiť sa s farmaceutickou firmou a tá sa rozhodne nahradiť falošné lieky tými pravými. Charlotta si myslela, že má vyhraté, keď objavila novinový článok, ktorý ju dával do spojitosti s Aumannom.

Nebola by to Barbara, keby zasa niečo nevyviedla a nepodstrčila jej jednosmernú letenku, ktorú polícia pri prehľadávaní našla. Charlotta sa nechala zatknúť a Barbara sa tešila, že ju mohla očierniť pred verejnosťou. Werner jej však pomohol a tvrdil, že tvoria pár.

Teraz je Charlotta voľná, a aj keď sa dozvie o tom, že Werner krivo vypovedal, je šťastná, že je na slobode. Do Furstenhofu prichádza Cordula van Deringová a žiada, aby jej boli vyplatené peniaze zo zbierky, ktoré do nej vložila.  Werner jej však vysvetlí, že Charlotta je len obeť a tá sa rozhodne, že predá svoje podiely vo Furstenhofe. Werner sa však pýta Corduly, či by nechcela investovať do Furstenhofu. Keď sa to dozvie Charlotta, rozhodne sa predať podiely Götzovi.

Momentálne sa dozvedela o romániku Rosalie a Jacoba a vydiera ju, aby to povedala Michaelovi.