Choď na obsah Choď na menu
 


ROSALIE ENGEL

Natalie Alison

Obrázok

Rosalie Engel prišla do Furstenhofu nečakane, navštíviť svoju nevlastnú sestru Emmu Stroblovú. Zatiaľ  čo Emma je ustráchané káčatko z ich rodiny, Rosalie je sebavedomá mladá žena, ktorá si vie vydupať rešpekt. Nemá problém takmer s ničím a intrigy jej nerobia najmenšie problémy.

Hneď na začiatku si začala vzťah s Felixom Tarraschom, i keď dobre vedela, že Emma je do Felixa zaľúbená až po uši. Emmu to zranilo, i keď sa to snažila nedávať najavo. Zatiaľ čo Rosalie dobre vedela, že Emme ubližuje, Felix bol presvedčený, že s Emmou mal a bude mať len priateľský vzťah.

Rosalie sa postaral o niekoľko ďalších intríg - zatiahla svoju sestru Emmu do pochybného obchodu s krojmi. Keďže Emmu chápala ako vychádzajúcu hviezdu, ktorá si raz nájde uplatnenie v biznise módneho návrhárstva, angažovala svoju starú kamarátku Sonju Felderovú do obchodu s krojmi. Až neskôr pochopila, že Sonja očakáva aj protislužbu, a tak bola čoskoro vydieraná a potrebovala peniaze.

I keď Rosalie Emmu nespočetne veľakrát sklamala, Emma jej stále slepo dôverovala a to aj vtedy, keď sa Rosalie pokúsila spáchať samovraždu a otráviť sa tabletkami. Všetci jej to uverili a stala sa stredobodom pozornosti, iba Ben mal o jej skutkoch pochybnosti.

Rosalie sa napokon odhodlala ukradnúť peniaze z hotelového trezora a vinu hodila na svoju sestru Emmu. Čoskoro však zašla ešte ďalej a aby si svojho milovaného Felixa udržala, rozhodla sa predstierať tehotenstvo. Aj toto jej uverili všetci, okrem Bena, ktorého Rosalie podplatila, aby nikomu nepovedal pravdu, že v skutočnosti žiadne dieťa nečaká.

Škandál však napokon praskol a Felix konečne pochopil, že Rosalie ho po celý čas klamala. Dal sa dokopy s Emmou, s ktorou mali prekrásnu svadbu na statku jej otca v Rakúsku. Rosalie sa však úplne nevzdala: tesne po svadbe uniesla Emmu autom a chcela s ním naraziť do hŕby naukladaného dreva a chcela nadobro ukončiť svoj, aj Emmin život. Našťastie Emma ju citovým vydieraním od tohto plánu odhovorila a spolu s Felixom šťastne odleteli do Kanady.

Rosalie po jej odchode vytvorila tím spolu s Cosimou, s ktorou sa neštítili ani tých najhorších intríg. Dlho im to spolu klapalo, no bolo jasné, že raz príde ten čas, keď sa ocitnú proti sebe.

Rosalie si v tom čase začala vzťah s Cosiminým synom Lukasom, s čím bola sama Cosima viac ako spokojná, pretože sabotovala Lukasov vzťah so Sandrou. Lukas, v mylnej domnienke, že Rosalie je tá pravá, ju požiadal o ruku romanticky v deň 250-teho výročia Furstenhofu. Rosalie ponuku nadšene prijala a zosobášili sa.

Čas, keď sa Cosima a Rosalie postavili proti sebe však nastal a keďže sa Cosima obávala, že by Rosalie mohla povedať pravdu o tom, že má na svedomí Korbiniana Niederbuhla, neváhala a rozhodla sa Rosalie umlčať. A to trefne: otrávila ju výfukovými plynmi z auta. Rosalie zachránil až Michael a tá upadla na takmer štyri mesiace do kómy.

Po prebudení z kómy mala amnéziu - nepamätala si žiadnych známych, dokonca ani vlastného manžela Lukasa, ktorý sa medzičasom vrátil k Sandre a bol odhodlaný rozviesť sa s Rosalie.

Chvíľu to vyzeralo, že Rosalie si nepamätá na žiadne svoje intrigy a obráti sa k dobru, no napokon sa jej všetky spomienky vrátili. O jej zdravotný stav sa staral najmä Michael Niederbuhl, ku ktorému po čase začala pociťovať viac ako len priateľstvo, a tak sa z nich stal pár.