Choď na obsah Choď na menu
 


NEMECKÉ EPIZÓDY

rubrika Nemecké epizódy | streda, 5.januára 2011 | by Nela

Hallo! Máme tu jeden z takzvaných dňov "busy" (zaneprázdnený, angl.), pretože v administrácií je kopu práce! Zmena grafiky, aktualizácia údajov v POSTAVÁCH, príprava ďalšieho archívu a veľa ďalších vecí... PLUS - dnes ešte bude článok v rámci Sturm der Liebe špeciálu.

Aktualizáciu údajov v rubrike POSTAVY (niektoré som už aktualizovala) som napokon nechala na našu novú redaktorskú posilu, s ktorou sa na všetkom dohodneme a budeme sa snažiť doplniť tie údaje v budúcom týždni. Apropo - pribudli Lena a Markus, zatiaľ však neaktualizovaní. Respektíve aktualizovaní, ale len asi tak na 50%.

Rovnako sa budem snažiť odštartovať aj ďalších 140 epizód archívu (910. - 1050.) budúci týždeň, no nezaručujem sa za to, že to bude v pondelok.

Obrázok

EPIZÓDA 1250

Vysiela sa 21.2.2011 o 15.10 na Das Erste

Romantický večer Evy a Markusa je prerušený Robertovým zúfalým telefonátom: Valentine idú zúbky a plače ostošesť. Eva sa tak k Robertovi ponáhľa a keď ten vidí, ako sa o Valentinu Eva stará, je dojatý. Eva však na pohovke pri Valentine zaspí a hneď ráno si robí výčitky, že Markusa musela nechať samého.

Götz pritvrdí: André musí prepustiť Roberta. A tak sa aj stane: André vyprovokuje hádku, po ktorej Roberta napokon vyhodí. Keď sa Robert Eve sťažuje, že Zastrowovci stoja za jeho vyhadzovom, Eva je zhrozená. Má s tým niečo spoločné aj "jej Markus?".

Rosalie sa konečne preukáže ako žena činu a rozhodne sa konať: Nechce Michaela stratiť. Preto sa mu rozhodne navrhnúť, aby sa zosobášili ešte skôr. Na Michaela to urobí dojem. Na Charlottu však nie... Tá sa totiž od Alfonsa dozvie, že Rosalie mala aféru s Jacobom, a tak jej hneď odkáže, že takú ženu si Michael nezaslúži.

 

EPIZÓDA 1251

Vysiela sa 22.2.2011 o 15.10 na Das Erste

Markus sa tiež dozvie, že jeho otec zrejme vyhodil Roberta, a tak si ho podá. Eva sa medzičasom dozvie, že Robert dostal ponuku byť kuchárom od svojho brata Alexandra a chce z Furstenhofu odísť. Je z toho šokovaná a snaží sa tomu zabrániť. 

Rosalie si nepremyslí najšťastnejšiu taktiku: Charlotte tvrdí, že s Jacobom žiadnu aféru nemala. Keď však vidí, že Charlotta sa rozprávala s Michaelom, napokon sa jej prizná. Aj Charlotta sa jej prizná: Michaelovi nič nepovedala. Rosalie je jej vďačná. Preto s Michaelom strávi romantický večer. Keď však ide ten do reštaurácie po víno, počuje dôverný rozhovor Charlotty a Alfonsa.

Za Robertom šalejú všetky furstenhofské ženy: Aj Lena sa snaží zabrániť, aby Robert neodišiel. Chce si s ním totiž otvoriť nový podnik - Feinkostbistro (Dalo by sa to preložiť rôzne, ale dohodnime sa na fráze "Lahôdkové bistro".)

Nils sľubuje Tanji romantický večer, no jeho plány mu ľahko prekazia dve osoby: Svokrovci Viola (guest star Wookie Meyer) a Franz (guest star Wolfgang Freundorfer), ktorí prišli na nečakanú návštevu.

 

EPIZÓDA 1252

Vysiela sa 23.2.2011 o 15.10 na Das Erste

Götz pochopil aj odvrátenú stranu svojich intríg: Ani jedno z jeho detí mu nechce ísť za svadobného svedka. Lena a dokonca aj Markus sú na neho stále nahnevaní kvôli Robertovmu prepusteniu. Do tejto veci sa zamieša aj Barbara a rozhodne sa Lenu vydierať: Ak Lena bude Götzovou svadobnou svedkyňou, potom Barbara na vedení hotela podporí jej plán otvorenia lahôdkového bistra. Lena je na vážkach a rozpráva o tom Markusovi. Markus sa čuduje, prečo si jeho otec chce vziať Barbaru za ženu. Lena mu vysvetlí, že Barbara je tehotná. A Markus nie je taký hlúpy, aby si nevedel spočítať dve a dve...

Robert rozpráva Charlotte, že ho vo Furstenhofe už vôbec nič nedrží - dokonca ani Eva ho už nemiluje. Preto odchádza na schôdzku s Alexandrom a Valentinu necháva s Evou, aby si spolu užili posledné momenty. Markus na Eve vidí, že je smutná.

Michael počuje rozhovor medzi Charlottou a Alfonsom a dozvie sa o Rosalinej afére. Zdôverí sa s tým Nilsovi, ktorý mu poradí, aby o tom Rosalie nič nehovoril. Sám má však doma svoje problémy: Tanja dostala pozvanie od Laury na "babský víkend", a tak ostane s Violou a Franzom doma sám.


EPIZÓDA 1253

Vysiela sa 24.2.2011 o 15.10 na Das Erste

Michael mlčať dlho nevydrží a čoskoro sa Rosalie naozaj pýta, či mala s Jacobom nejakú aféru. Rosalie však tvrdí, že až keď Michael oslepol, uvedomila si, ako veľmi ho miluje. Neskôr ho pozve na ochutnávku vín na Barbarinu svadbu do vínnej pivnice. Tam príde na chvíľku aj Jacob, ktorý zháňa vrece jabĺk pre koňov do stajní. André všetkých troch nechtiac zamkne, a tak sú nútení stráviť spolu vo vínnej pivnici aj noc. A to je už pre Michaela priveľa.

Markus už pochopil, že on je otcom Barbarinho dieťaťa a nie Götz. Barbara ho však vydiera s tým, že ak Götzovi povie pravdu, ona povie Eve, že spolu stále majú pomer. Markus tak musí uznať, že to by jeho vzťahu s Evou neprospelo a rozhodne sa mlčať.

Nils už nevydrží mudrlantské reči svojich svokrovcov a jednoducho sa rozhodne odísť. Netuší však, že za ten čas sa Viola stihla s Franzom pohádať.

 

EPIZÓDA 1254

Vysiela sa 25.2.2011 o 15.10 na Das Erste

Markus sa Eve prizná, že mal s Barbarou krátku aféru a on je otcom jej dieťaťa. Našťastie a možno aj trochu prekvapivo mu Eva napokon odpustí, pretože jej Markus dá najavo, že je to proste uzavretá kapitola. Teraz musí Markus zariadiť, aby sa o tom dozvedel aj Götz. Keď sa Barbara dozvie, že Markus podnikol takéto kroky, je zalarmovaná: Musí zabrániť, aby sa o tom Götz dozvedel.

Rosalie sa Michaelovi prizná, že s Jacobom naozaj mala aféru a situácia v pivnici tak dospeje k vrcholu nepríjemnosti. A to pre všetkých zúčastnených. Našťastie ich vyslobodí André, no Michaelovi to na nálade nepridá: Rosalie ho hlboko sklamala. No v rozhovore so Charlottou sa jej zdôverí, že ju stále miluje. Preto sa jej rozhodne dať druhú šancu.

Nils sa dozvie, že za ten čas, čo bol preč, si stihli Viola a Franz skočiť do vlasov a má kvôli tomu výčitky svedomia. Alfons mu preto poradí, aby s nimi niečo v trojici podnikol, a tak Nils svojich svokrovcov vezme na túru do hôr - tá však nedopadne tak, ako by predpokladal.