Choď na obsah Choď na menu
 


NEMECKÉ EPIZÓDY

rubrika Nemecké epizódy | streda, 10.novembra 2010 | by Alice

Je tu nový dej nemeckých epizód, ktoré sa budú vysielať tesne pred Vianocami. A máme pre vás aj jedno prekvapenie - Televízia Das Erste tento rok pre divákov pripravila aj vianočný špeciál - bude sa vysielať na Štedrý deň o 16:15 a nesie názov "Vianoce u Sonnbichlerovcov".

Poďme ale najskôr k novému deju, keďže do hotela zavítal ktosi, kto sa dosť podobá na (ne)zosnulého Markusa Zastrowa. Alebo žeby to bol on? (dramatické bubny)

Obrázok

EPIZÓDY 1213 - 1216

Samozrejme že to je on a práve Markus je hlavnou témou aj u Hildegard. Tá sa na neho pýta Evy, ktorá je rozcitlivená, keď si opäť spomenie na svoju veľkú lásku. Stále si však neželá nič viac, ako byť opäť s Robertom a ten sa ju rozhodne pobozkať. To dá Eve aspoň aké-také nádeje, no keď sa dozvie, že na Robertovom postoji k jej tehotenstvu sa nič nezmenilo, nevie, ako ďalej. Markus Zastrow bol roky v exile a nemohol Eve zanechať žiadnu správu, že je v poriadku. Keď ju spozoruje spolu s Robertom a Valentinou, myslí si, že Eva už má rodinu a dieťa. Preto sa rozhodne prevetrať si hlavu a ísť do hôr, kde natrafí na Barbaru. Obaja sú kvôli zlému počasiu vyhnaní na horskú chatu, kde zažijú malé milostné dobrodružstvo. Medzitým v hoteli - Lena sa Hildegard prizná, že aj ona má čo povedať v smrti jej brata a hľadá útechu v alkohole. Hildegard jej to zakáže a snaží sa ju priviesť k viere - chce, aby Lena našla odpustenie cez Boha. Tá sa preto prvýkrát v živote modlí, aby jej brat bol ešte nažive. Keď Eva na druhý deň na Markusa natrafí, nemôže uveriť vlastným očiam, rovnako ako Lena, ktorá si myslí, že má halucinácie a vyhľadá lekársku pomoc u Michaela. Markus Eve prezradí, že na ňu za celý ten čas nemohol zabudnúť. Eva mu rozpráva, že čaká dieťa a má, resp. mala vzťah s Robertom. Markus však chce o Evu bojovať, narozdiel od Roberta. Götz žiarli, keď sa dozvie, že Barbara strávila jednu noc mimo domu, no všetka žiarlivosť je preč, keď sa objaví jeho roky stratený syn. Keď ho chce predstaviť Barbare, tá musí uznať, že Markusa už pozná. Preto sa obaja dohodnú, že ich tajomstvo zostane naozaj tajomstvom a nikto sa o ňom nedozvie. Markus medzitým Eve ukazuje listy, ktoré sa jej snažil poslať z exilu, no ani jeden nedostala. Eva vie, že Robert je na najlepšej ceste akceptovať jej ešte nenarodené dieťa, keďže sa mu snažila dohovoriť Charlotta. No ocitá sa pred vážnym rozhodnutím - jej city k Markusovi sa vracajú.

Rosalie sa snaží spamätať sa zo svojich citov nielen k Michaelovi, ale aj k Jacobovi. André si myslí, že Jacob Rosalie môže ponúknuť niečo, čo Michael nie, no tá je už rozhodnutá a chce vzťah so svojím snúbencom posilniť. Avšak je to ešte ťažšie, keď musí Michael odcestovať na kongres a Jacob sa pokúsi Rosalie pobozkať, i keď tým riskuje facku. Barbara však Rosalie presvedčí, že má právo na aféru.

Nils si robí srandu zo Chandaninho outfitu, a tak sa tá rozhodne uzavrieť s ním stávku: Keď ona vyhrá tenisový turnaj, Tanja si s ňou môže zaspievať duet na pripravovanom albume. Ak však vyhrá Nils, ten sa musí na verejnosti pretŕčať v jej oblečení. Nils netuší, že Chandana je tenisové eso.

André sa snaží k Chandane dostať tiež, a preto jej naservíruje dezert, ktorý si tá neodoprie, i keď má v rámci svojich tréningov u Nilsa nariadenú prísnu diétu. Alfons si uvedomuje, že so Chandanou majú už všetci všetko, len on nič! Preto sa rozhodne prezradiť Nilsovi, že Chandana porušuje diétu. Chandana sa preto rozhodne držať sa diéty pod ďalšou podmienkou - ak si aj Nils odoprie jeho obľúbené hamburgery. Presne toto jedlo mu však Tanja na večeru naservíruje, a tak musí porušiť ďalšiu podmienku.