Choď na obsah Choď na menu
 


NEMECKÉ EPIZÓDY

rubrika Nemecké epizódy | streda, 17.novembra 2010 | by Alice

Dnes vám prinášame dej epizód, ktoré sa v Nemecku budú vysielať medzi Vianocami a Silvestrom. Veľká časť je venovaná najmä trojuholníku medzi Robertovom, Markusom a Evou, ale aj jednej starej známej: Sudkyňa Felicitas Strehle prichádza do Fürstenofu na dovolenku. A to je skvelá príležitosť ako zapôsobiť pre Wernera, ale najmä Andrého...

Obrázok

EPIZÓDY 1217. - 1220.

Markus Eve navrhne, že on bude otcom jej dieťaťa, keď ho Robert stále odmieta. Eva sa stále nerozhodla, i keď v rozhovore so Charlottou ju tá ubezpečí, že Robert to myslí vážne a svoj názor zmenil. To však tak nevyzerá, keď Eva prichytí Roberta pri čítaní listov, ktorý jej počas svojej neprítomnosti zaslal Markus. Dôjde medzi nimi k hádke a Robert svoj čin čoskoro oľutuje: Chce usporiadať rodinnú večeru, aby si Evu udobril. No tá ju jednoducho odignoruje. Markus sa medzitým dozvie, že to bola práve jeho sestra Lena, ktorá ho pred jedenástimi rokmi nabonzovala mafii. Markus je šokovaný a Eva ho utešuje. Robert však požaduje od Evy rozhodnutie, no tá je stále na vážkach. Charlotta za svojho syna opäť oroduje, no Eva sa obraňuje tým, že Robert ju tiež zranil, keď jej povedal, aby šla na potrat. Markus sa tak dozvie, že Eva a Robert sa rozišli a robí si veľké nádeje. No Eva mu hneď naznačí, že tak skoro nechce mať s nikým vzťah. Lena má medzitým stále výčitky kvôli udalosti spred jedenástich rokov a chce sa Markusovi ospravedlniť, no ten ju stále odmieta. Lena to už nevydrží, vybuchne a zamkne Markusa vo vínnej pivnici. Netuší však, že po únose má ten strach z úzkych a stiesnených miestností, a preto ho radšej opätovne vyslobodí a tvári sa, akoby sa nič nestalo. Aj pred Robertom... ten po čase pochopí, že jeho stretnutie s Lenou bola rozlúčka. A mal pravdu: S Michaelom sa mu podarí Lenu zachrániť a tá leží v nemocnici po neúspešnom pokuse o samovraždu. Ani to však Markusom nepohne a svoju sestru stále odmieta. A Tomu sa začína čudovať už aj Eva.

Felicitas Strehle - sudkyňa v Barbarinom procese - sa objaví v hoteli, kam prišla na dovolenku. Pre Wernera je to výborná príležitosť, ako zapôsobiť, no zmarí to jeho potrebná účasť na rodinnej večeri, ktorú usporadúva Robert. Preto Werner prosí, aby ho zastúpil André. Pre toho to nie je žiaden problém, najmä keď sa dozvie, že sudkyňa je tiež vášnivá kuchárka. Na druhý deň má už Werner voľný program, a tak s ňou chce stráviť čas na koňoch v lese a na lúke. Aby jeho brat nemal žiadnu šancu, natára mu, že Felicitas Strehle obľubuje sviečkovú na smotane na kyslo s konským mäsom (trochu silná káva! :D). André tak u sudkyne pohorí a za nie príliš lahodne vyzerajúce menu sa musí ospravedlňovať. Felicitas však čoskoro v hotelovom parku natrafí na Barbaru, ktorá sa teraz netají svojou láskou ku Götzovi.

Rosalie hľadá vhodné miesto, kde by sa mohli odohrať jej milostné avantúry s Jacobom - a nakoniec ho zvedie priamo v izbe pre hostí... kde ich takmer nájde Tanja, ktorá informuje Alfonsa o tom, že v danej izbe niekto spal. Alfons už tuší, že Jacob v tom môže mať prsty a upozorňuje ho, aby si s Rosalie nič nezačínal. Ten si však nedá poradiť a snaží sa pre seba a Rosalie zohnať izbu v Alten Wirt - čoskoro však pochopí, že mu na Rosalie záleží viac, ako jej na ňom. Všetko sa ešte viac komplikuje keď sa Michael vracia zo zahraničia a spolu s Jacobom a Rosalie sa stretne v ordinácií.

Speváčka Chandana požaduje od Nilsa samostatné tréningy, i keď ten je dohodnutý s Tanjou ísť na koncert do Mníchova. Chandana sa nedá odbiť a ponúka Nilsovi i väčší finančný obnos, no Nils je neodbytný. A Chandanu to v podstate aj teší - vie, že jej tréner sa len tak ľahko podplatiť nedá. Medzitým Alfons objaví v novinách bulvárne klebety, že Chandanin tréner by mal byť jej milencom - informuje o tom Nilsa a do toho celého sa zamieša aj Tanja, keď jej bulvárni novinári celý deň vyvolávajú a chcú vedieť, či vôbec tuší o údajnej "afére" svojho muža.