Choď na obsah Choď na menu
 


NEMECKÉ EPIZÓDY

rubrika Nemecké epizódy | streda, 24.novembra 2010 | by Alice

Po týždni je tu opäť nový dej, no na začiatok jeden oznam, ktorý má pre vás Nela:

- Počet súťažiacich vo Vianočnej súťaži dovŕšil číslo 30, registrácia však pokračuje ešte do soboty. Potom bude zastavená a žiadne dodatočné registrácie nebudú akceptované.

Obrázok

Dnes mám pre vás len dej epizód 1221., 1222. a 1223. Sú to epizódy, ktoré sa budú vysielať hneď po novom roku a vzhľadom na to, že toto obdobie je ešte ďaleko, dej bude aj nabudúce zrejme zverejnený po menších kúskoch, zväčša po troch - štyroch epizódach.

 

EPIZÓDY 1221. - 1223.

Eva už má dosť hádok medzi Markusom a Lenou, a tak chce svojho ex poprosiť, aby sa so svojou sestrou odobril. Kvôli jej labilnému hormonálnemu stavu jej však prasknú nervy a Robert požiada svojich rodičov, aby Evu prepustili. Tá si najskôr myslí, že ju Robert chce vyštvať z Furstenhofu, no potom sama pochopí, že Robert jej chce len to najlepšie a mala by sa viac šetriť. Keď sa mu chce ospravedlniť, zistí však, že Robert je už v náruči kohosi iného. A to Leny. Tú opäť prenasledujú zlé spomienky a nočné mory, a tak poprosí Roberta, aby s ňou prespal v bývalom byte Bena a Simona. I keď Eva vie, že Lena a Robert sú len kamaráti, chápe, že nebude také ľahké začať s Robertom odznova, a tak sa snaží vyhodiť si Markusa z hlavy. Keď však zistí, že Lena a Robert spolu strávili noc, jej postoj sa náhle zmení. Lena pochopí, že má u Roberta zelenú. Veci sa skomplikujú, keď sa Lena dozvie Evinom tehotenstve a keď chce Roberta prekvapiť chutným jedlom, nájde u neho ľúbostný list, ktorý mu Eva predtým napísala.

Werner sa dozvie, že sudkyňa Felicitas Strehle načierno zamestnávala pracovnú silu a jej manžel ju tým teraz vydiera (TAK TO JE GÓL, SUDKYŇA A PODVODNÍČKA!). Werner sa jej snaží pomôcť a tak danú slečnu - volá sa Katinka - zamestná v kuchyni. A to proti Andrého vôli. Keď sa však dozvie, že tým môže zaimponovať sudkyni, práve on sa tvári ako veľký iniciátor Katinkinho prijatia do práce. Čoskoro však pochopí, že Werner ho predbehol, a tak opäť trávi čas so Charlottou. Aj tá prvýkrát pocíti dôsledky aféry Wernera a sudkyne: Werner ide radšej na rande ako zastupovať Furstenhof spolu so Charlottou na firemnej akcii.

Michael si myslí, že jeho vzťahu s Rosalie chýba nejaké spoločné hobby. Preto sa rozhodne vymyslieť vysokohorsko-cyklistický výlet, i keď netuší, ako veľmi Rosalie cyklistiku neznáša. Tá sa stále nerozhodla a u Jacoba sa podujala na hodiny jazdenia. Jacob však nechá Michaela s jedným koňom samého. Keď sa po chvíli vracia, nenájde ani koňa, ani Michaela. Ten sa totiž rozhodol koňa nájsť, no bezvýsledne: zviera sa poranilo a nemôže ho ako dopraviť naspäť. O tom sa dozvie aj Rosalie a snaží sa Wernera presvedčiť, aby Jacoba neprepustil. Jacob si však myslí presný opak a je presvedčený, že práve pre Rosalie je to vynikajúca príležitosť, ako mu dať výpoveď. Rosalie sa chce o svojej afére zveriť Michaelovi, nakoľko už ďalej nezvláda výčitky svedomia. Keď vidí Jacoba a Michaela sa spolu rozprávať, myslí si, že už prišla neskoro, no pravda je taká, že Michael sa Jacobovi ospravedlňuje a vinu na zmiznutí koňa berie na seba.

Nils poprosí Chandanu, aby nedorozumenie v novinách vysvetlila, no tá sa tak ľahko presvedčiť nedá. Nils chce u nej preto dať výpoveď. Navyše Tanja je žiarlivá, keď si v novinách prečíta o údajnej milenke svojho muža. Chandana napokon situáciu využije a v interview v rádiu si z Nilsa robí srandu a označí ho za úplne neatraktívneho muža. To je už dosť aj pre Tanju, ktorá sa Nilsovi vysmieva tiež. A Chandana sa naďalej zabáva, ako neisto Nils na tréningoch pôsobí.