Choď na obsah Choď na menu
 


NEMECKÉ EPIZÓDY

rubrika Nemecké epizódy| streda, 1.decembra 2010 | by Alice

Prekvapenie, dnes zverejňujeme nový dej až siedmich epizód! Tieto sa budú vysielať už po novom roku, konkrétne v termíne od 10. do 21.januára 2011.

V rámci novej štruktúry prekladáme každú epizódu podrobne a zvlášť, aby sme ju potom mohli zaradiť do archívu epizód, ktorý pre vás začíname rekonštruovať.

Obrázok

EPIZÓDA 1224: Markusovi (Tobias Dürr) sa podarí vzbudiť v Eve (Uta Kargel) spomienky na romantické chvíle, ktoré prežívali predtým a dúfa tak, že si ju získa späť. Od Leny (Johanna Bönninghaus) však dostane romantický list, ktorý Eva napísala Robertovi (Lorenzo Patané). Keď si ho prečíta, chce to celé vzdať a opustiť Furstenhof. Eva sa o tom dozvie, no nezmôže sa na nič: situácia pre ňu už dospela k vrcholu nepríjemnosti. Preto sa v hotelovom parku stretne s Markusom pri ich "spoločnom strome".

Alfons (Sepp Schauer) Jacoba (Andreas Thiele) nahovára, aby sa s Michaelom (Erich Altenkopf) mali za dobre. Jacob pochopí, že Michaelovi vlastne môže byť vďačný a ten ho pozve na večeru spolu s Rosalie (Natalie Alison), ktorá má obavy, aby jej aféra nepraskla. Zisťuje však, že obaja muži si výborne rozumejú.

Nils (Florian Stadler) sa snaží Chandane (Angela Ascher) jasne vysvetliť, že s ňou nikdy nič nemal, nemá a nebude mať, no tá chce, aby s ňou Nils šiel na promo turné. Keď sa o tom Tanja (Judith Hildebrandt) dozvie, pochopí, že aj Nils je len muž, a tak sa ho snaží nespúšťať z očí.

 

EPIZÓDA 1225: Charlotta (Mona Seefried) a Barbara (Nicola Tiggeler) sa pohádajú spolu s Götzom (Andreas Borcherding) kvôli Markusovi. Ten má so Charlottou dôverný rozhovor a ubezpečí ju, že vie, že má nárok na vlastnenie hotela, keďže je skutočný Saalfeld. Charlotta nemôže ničomu zabrániť, keď je Markus vymenovaný za prevádzkového vedúceho.

Eva a Markus sa pod "ich spoločným stromom" pobozkajú a Markus si stále robí nádeje, že by Evu mohol získať späť. Robert sa zase dozvie, že medzi Evou a jej ex by niečo mohlo byť. Eva sa v rozhovore s Tanjou zdôveruje, že skutočne chce dieťa.

Barbara príde na podvodné praktiky, ktoré kryl Werner (Dirk Galuba) spolu s jeho novým objavom - sudkyňou Strehleovou (Olivia Pascal). André (Joachim Lätsch) sa rozhodne svojho brata kryť a Barbara predpokladá, že ich oboch, a pri najlepšom aj so Charlottou, oklame.

Rosalie znovu vyhľadá Jacoba, ktorý je však podráždený. Rýchlo pochopí, že už s ním nechce mať nič a snaží sa koncentrovať na svadobné prípravy. Keď sa Michael Jacoba pýta, či má priateľku, ten mu tvrdí, že existuje žena, ktorú miluje.

Nils vidí, že Tanja mu nedôveruje a nechce ho pustiť na promo-turné, kde by musel aj so Chandanou prenocovať. Hildegard (Antje Hagen) medzitým Tanju presvedčí, že Nils určite nič za lubom nemá, a tak ten odchádza spolu so Chandanou.

 

EPIZÓDA 1226: Rosalie je zase na vážkach - kvôli Jacobovmu vyznaniu lásky sa mu aj ona prizná, že k nemu niečo cíti, no zároveň vie, že keby sa o tom dozvedel Michael, bola by to hotová katastrofa. Keď Jacob uvidí Rosalie v svadobných šatách, obaja opäť podľahnú vášni.

Eva ukazuje Robertovi prvý ultrazvukový snímok ich dieťaťa a musí uznať, že Robert o dieťa až taký záujem nemá... Markus ju preto utešuje a dá jej jasne najavo, že medzi Robertom a jeho sestrou Lenou nič nie je. Eva je už potom absolútne zmätená.

Tanja je nervózna, keď jej Nils hneď po príchode nezavolá, a tak musí konať: Dostane sa do Chandaninej izby a tam nájde texty jej piesní, ktoré zo žiarlivosti zničí. Keď sa Nils spolu so speváčkou na ďalší deň vracajú, Nils musí uznať, že mu jeho žena vôbec nedôveruje.

Hra na mačku a myš pokračuje a Barbara si myslí, že má všetkých v hrsti. To si však myslí aj Charlotta, ktorá spolu s Wernerom, Andrém a Robertom razí cestu "Anti-Markus". Kde sa však dvaja bijú, tretí víťazí a tak Götz prekvapí všetkých správou, že Barbara musí ako prevádzkarka skončiť, aby túto pozíciu mohol zaujať jeho syn.

 

EPIZÓDA 1227: Eva sa ospravedlní Robertovi za to, že prudko reagovala a Robert je tiež rád, že sa nedorozumenie vysvetlilo. Avšak len dovtedy, kým sa nedozvie, že medzi Evou a Markusom došlo k bozku.

Jacob od Rosalie požaduje viac "ako len aféru", a tak tá váha, či má opustiť Michaela. Jacob však čoskoro pochopí, že od Rosalie požaduje veľa, a tak svoje ultimátum stiahne späť. Všetko sa zdá fajn, až kým Michael nenájde pánsku rukavicu pod gaučom.

Tanja popiera, že by mohla mať niečo spoločné so zničenými textami, no Nils jej aj tak neverí. Najmä nie vtedy, keď počuje rozhovor medzi ňou a Chandanou. Tá sa totiž vyhráža, že to bude riešiť cez vedenie hotela a aj súdne. Vina prekvapivo padne na Alfonsa, i keď nikto, kto ho dôverne pozná, neverí, že by niečo také urobil. Až Hildegard príde na to, že by to mohla byť Tanja.

Barbara pochopí, že ona bola všetkými oklamaná, a tak sa snaží vytiahnuť najdrastickejšie zbrane: Chce Götza zažalovať.

 

EPIZÓDA 1228: Eva je opäť v citovom chaose a Götz chce, aby sa jeho syn k Eve vrátil. Preto, keď sa Markus a Robert ocitnú sami vo vínnej pivnici a strhne sa medzi nimi potýčka, Götz zamkne svojho syna v tomto stiesnenom priestore a chce nechať padnúť vinu na Roberta.

Rosalie sa vyhovorí, že rukavica patrí Andrému. Jacob však vidí, ako ťažké je pre Rosalie klamať a situácia je o to horšia, keď André zistí, že rukavica Andrému určite nepatrí.

Situácia so zničenými textami eskaluje, keď sa Tanja dozvie, že Chandanina firma požaduje anglické texty. Preto si myslí, že jej prešľap nie je až taký hrozný, no Nils ju presvedčí o opaku.

Barbara požaduje od Götza, aby jej zaplatil vysoké odškodné. Zdá sa, že ten proti tomu nič nemá, no do veci sa zainteresuje Charlotta. Zatiaľ čo Götz váha nad svojím vzťahom s Barbarou, tá pochopí, že musí dať Charlotte príručku.

 

EPIZÓDA 1229: Rosalie ďalej kľučkuje z problémov, a tak Michaelovi povie, že pracovná rukavica patrí Jacobovi, pretože spolu pre Michaela chystali svadobné prekvapenie. Ten jej naivne uverí, no Rosalie nestihne Jacoba včas alarmovať o tom, čo má tvrdiť Michaelovi. Rosalie však má práce dosť, keďže Charlotta chystá charitatívne podujatie, a tak sa rozprávajú medzi štyrmi očami vo fitness-centre, aby neboli nikým rušené. Netušia však, že ich niekto počúva: Tanja.

Chandana Nilsa poprosí, aby jej pomáhal pri tvorbe nových textov a Tanja opäť žiarli. Keď na Charlottinej akcii vyhrá šek na večeru pre dvoch, chce túto správu s radosťou oznámiť Nilsovi, no toho nájde spolu so Chandanou na "tajnom rande". Teraz je už presvedčená o tom, že ju Nils podvádza.

Eva neverí Robertovým snahám o očistenie vlastného mena a myslí si, že on zamkol Markusa vo vínnej pivnici. Lena však vie, že to v skutočnosti bol jej otec. Ten sa však pred ňou obhajuje a tvrdí, že aj ona by mohla profitovať z toho, že by sa Robert a Eva rozišli. Robert sa medzitým rozhodne stráviť večer radšej s Evou akou Lenou.

Barbara plánuje: chce intrigovať proti Charlotte najvyššími zbraňami - a to medicínskym škandálom.


EPIZÓDA 1230: Rosalina slučka okolo krku sa sťahuje a vie, že musí Michaelovi povedať pravdu. Jej zlé svedomie sa stupňuje o to viac, keď jej Tanja ďakuje, že Michaela robí takým šťastným. To je už pre Rosalie dosť, a tak sa rozhodne prehovoriť. Predtým sa však stane šokujúce nešťastie.

Charlottina dobročinná akcia má na konte 2 milióny eur a farmaceutik Martin Aumann jej navrhuje, aby prostredníctvom svojej nadácie dopravila do Afriky lieky. Charlotta netuší, že v skutočnosti je za tým Barbara so svojimi intrigami. Götz prekročí svoj tieň a varuje Wernera, že ten muž na neho nepôsobí seriózne, no Werner sa nedá oblafnúť: Myslí si, že Götz opäť klame. Tak, ako vždy. Pravda je však iná a Götz chce Wernerovi skutočne pomôcť. Werner však tento fakt pred Charlottou zatají, čím spôsobí katastrofu.

Robert vidí, že Eva a Markus sa zbližujú a Markus dokonca Evu pozve na výlet do hôr. Preto neváha, nasadne do Leninho auta a prenasleduje ich. Skôr, ako sa Lene podarí Robertovi vytrhnúť kľúč zo zapaľovania však príde k nehode - pri ktorej Michael spadne z koňa.

Uff, tak toto bolo vyčerpávajúce. Úprimne - je to moja prekladateľská premiéra v takýchto obrovských rozmeroch, takže vidím, že to ešte bude veselé...

Zajtra sa na vás teší Nela v Zákulisí.