Choď na obsah Choď na menu
 


NEMECKÉ EPIZÓDY

rubrika Nemecké epizódy | streda, 26.januára 2011 | Autor: Nela

Zverejňovanie nového deja sa konečne trochu pohlo a tak tu dnes máme epizódy 1258. - 1261.

Obrázok

EPIZÓDA 1258

Vysiela sa 8.marca 2011

Eva sa snaží presvedčiť Markusa, že Robert je pre ňu naozaj už len minulosť. Preto mu povie, že Robert jej ponúkol ísť s ním do Brusselu, no ona to odmietla. Markus jej našťastie uverí a Eva je rada, že to v ich vzťahu klape. Avšak nie nadlho - keď uvidí Lenu a Roberta spolu, opäť začne žiarliť.

Götz odmietne Lene finančne pomôcť s otvorením bistra, a tak sa tá pokúsi získať úver v banke. Neúspešne... Až Robert sa Lene rozhodne pomôcť a obaja sa tešia na vzájomnú spoluprácu. Götz má však iné problémy: Po pôrode chce Barbaru opäť dostať za mreže. A preto pred ňou stále hrá milujúceho a starostlivého manžela

Michael sa dozvie o celej afére Rosalie a Jacoba, a tak svojej milovanej dá facku. Tá sa hrá na urazenú a prehlási, že noc strávi s Jacobom. Ani Rosalie, ani Michael však so situáciou nie sú spokojní a v noci nemôžu pokojne spať. Na druhý deň si to Michael chce s Jacobom vybaviť osobne.

Hildegard prichádza späť a vidí, že Alfons sa počas jej neprítomnosti o domácnosť príliš nestaral. Ten je o to prekvapenejší, keď sa dozvie, že Hildegard pozvala na návštevu svoju sestru Käthe.

 

EPIZÓDA 1259

Vysiela sa 9.marca 2011

André Michaelovi radí, aby dal Rosalie ešte jednu šancu, no ten je rozhodnutý a dá svojej snúbenici ultimátum: Buď on alebo Jacob. Rosalie to pochopí a je rozhodnutá prepustiť Jacoba a bojovať o Michaela. Jacob však radšej z hrdosti dá výpoveď sám. Medzi ním a Michaelom opäť príde k hádke. Po nej si Michael uvedomuje, že medzi ním a Rosalie je definitívny koniec...

Eva vidí, ako sa Lena a Robert opäť pobozkajú a samej seba sa pýta, prečo je taká žiarlivá. Snaží sa však koncentrovať na prácu a rozhodne sa opäť kresliť. Úspešne - Markus ju zoznámi s vydavateľom detských kníh, ktorý by mal o jej kresby záujem.

Alfons nie je nadšený z návštevy švagrinej Käthe a to sa ešte dozvie, že Hildegard chce, aby dovtedy zrenovoval a opravil takmer celý dom... Nils sa medzitým snaží odhovoriť Violu od plánu pripraviť Franzovi veľkú narodeninovú oslavu. Viola je však neoblomná, a tak Nils Franzovi povie o pripravovanom prekvapení. Ten sa radšej odsťahuje k Alfonsovi.

 

EPIZÓDA 1260

Vysiela sa 10.marca 2011

Lena a Robert sa pripravujú na otvorenie spoločného bistra a André sa obáva konkurencie. Jeho obavy sa ešte zväčšia po tom, čo sa dozvie, že Robert chce uvariť svoje slávne hľuzovkové rizoto. Preto André na miestnom trhu kúpi všetky hľuzovky. Keď sa Hildegard dozvie, že André nehrá až takú čistú hru, rozhodne sa pridať sa na stranu Leny a Roberta. André je napokon nútený použiť najťažšie zbrane - a rozhodne sa poškodiť zariadenie v kuchyni bistra.

Markus nechápe, prečo je Eva nahnevaná kvôli tomu, že angažoval vydavateľa. Ona totiž nechce vydať žiadnu knihu. No keď sa dozvie, že Lena a Robert spolu otvárajú nový podnik a ide im to viac ako dobre, usúdi, že aj ona má právo byť šťastná, a tak sa Markusovi ospravedlní.

Rosalie nechce veriť tomu, že Michael s ňou nadobro skončil. Ten sa vyspovedá u Charlotty, ktorej dokonca prezradí aj to, že na svojom byte už vymenil zámky, aby sa Rosalie nemohla dostať dnu. Rosalie konečne pochopí, že je to definitívny koniec.

Nils sa stáva sprostredkovateľom informácií medzi Violou a Franzom. Franz požaduje, aby Viola oslavu zrušila - inak sa nevráti späť do Furstenhofu. Viola tak konečne pochopí, že tadiaľ cesta nevedie.

 

EPIZÓDA 1261

Vysiela sa 11.marca 2011

Barbara a Götz vedia, že medzi nimi niečo nie je v poriadku, no rozhodnú sa rešpektovať jeden druhého. Barbara sa medzitým dozvie, že usvedčujúce dokumenty, ktoré by ju opäť mohli dostať za mreže, sa nachádzajú u Pachmeyera v kancelárií. Preto sa rozhodne angažovať profesionála, aby sa do kancelárie starostu vlámal. Nič tam však nenájde. Barbara sa tým pádom pokúsi Pachmeyera podplatiť, avšak vec sa obráti proti nej a sama u Pachmeyera odloží list, ktorý ma putovať na generálne zastupiteľstvo v súvislosti s jej prípadom.

Eva je nervózna kvôli prichádzajúcemu stretnutiu s vydavateľom a Markus sa ju snaží rozveseliť. To sa mu aj podarí a Eva je rada, že sa jej výtvory vydavateľovi páčili. Potom však obdrží e-mail, ktorý ju sklame...

Robert a Lena sú nútení otváraciu oslavu odložiť a Robert už tuší, že za všetkým môže byť André. Preto sa proti nemu snaží získať dôkaz, no neúspešne. Až Lena sa rozhodne rokovať a ponúkne Andrému peniaze ako odškodné, ak sa zaručí, že ich bistro už v budúcnosti nechá na pokoji.