Choď na obsah Choď na menu
 


NEMECKÉ EPIZÓDY

rubrika Nemecké epizódy | streda, 15.decembra 2010 | by Alice

Obrázok

EPIZÓDA 1236

Eva sa urazí a Robert opäť vie, že si to u nej musí vyžehliť. Preto sa pokúsi ospravedlniť svoje správanie, no neúspešne: Až André Robertovi navrhne, že ak chce s Evou dobre vychádzať, ich vzťah by mal byť o kompromisoch. Na druhý pokus sa to už podarí, no nie na dlho: Robert sa rozhodne dať Eve pár dní voľna a až potom skutočne zistí, čo všetko obnáša taká starostlivosť o dieťa...

Charlotta a Werner sú zhrození, a tak sa snažia veci obrátiť na dobré - Werner kontaktuje farmaceutickú firmu, ktorá škandál s liekmi do Afriky našťastie vyrieši. Charlotta je šťastná, no nie dlho: V novinách o sebe nájde nepekný článok, ktorý tvrdí, že sa namočila do nelegálnych kšeftov s Aumannom.

Nils sa rozhodol a chce zostať s Tanjou. Tá je rada, že jej muž dal prednosť jej a nie Chandane a zdá sa, že prekonáva samú seba: Čoskoro Nilsovi vysvetlí, že pokiaľ sa naozaj ľúbia, ich manželstvo by malo vydržať aj odlúčenie. Nils je šokovaný.

 

EPIZÓDA 1237

Charlotta má nervy na dranc - polícia opäť prichádza do hotela, aby vyšetrila dôležité fakty a práve ona je hlavná podozrivá. Barbara von Heidenbergová oslavuje svoj triumf a má ďalšie eso v rukáve - jednosmernú letenku vystavenú na Charlottino meno. Svoj plán preto aj dokončí a kým polícia prehľadáva hotel, Barbara vloží letenku do Charlottiných materiálov.

Robert začne pochybovať o Eviných citoch k nemu, keď medzi ňou a Markusom dôjde k ďalším nežnostiam. Preto jej vyčíta, že potrat dieťaťa je len zámienkou na rozchod. Tanja sa však Evy zastáva.

Nils je príjemne prekvapený Tanjinou reakciou a spočiatku ľutuje svoje rozhodnutie neísť do USA. Potom sa však rozhodne pre Tanju pripraviť romantickú udobrovaciu večeru s ďalšou romantickou správou: Chce si vybudovať budúcnosť práve v Nemecku.

Jacob navštívi Michaela v nemocnici: Zatiaľ čo si Rosalie myslí, že jej snúbencovi už je lepšie - Michael vie o presnom opaku: Prosí Jacoba, aby sa v budúcnosti o Rosalie postaral.

 

EPIZÓDA 1238

Robert sa prizná Andrému, aké ťažké je pre neho - žiť pod jednou strechou s Evou. Preto sa rozhodne k radikálnemu kroku a prepustí ju. Werner a Robert sa pohádajú, keď Robert na túto funkciu dosadí Lenu. Preto má Werner požiadavku, aby Robert Evu opätovne zamestnal. Ten to však odmieta.

Charlotte nezostalo nič iné, len sa doslova "dať nechať zatknúť". Zatiaľ čo sa Barbara raduje, že sa jej podarilo očierniť Charlottu v očiach verejnosti, Werner už má podozrivého: A práve Barbaru, ktorá sa však tvári ako neviniatko.

Nils sa definitívne rozhodne pokračovať v kariére samostatne ako osobný tréner a liečiteľ, a preto začína pracovať na praxi u miestneho liečiteľa.

Už aj Rosalie vidí, že s Michaelom niečo nie je v poriadku - jeho vnútro-lebkový tlak stále stúpa. Jacob sa o Rosalie dojímavo stará a snaží sa vidieť veci optimisticky.

 

EPIZÓDA 1239

Veci sa rýchlo zmenia a Michael môže byť prepustený z nemocnice. Pre Rosalie je to dostatočná skúška osudu, a tak ho nechce ďalej pokúšať. Rozhodne sa preto byť pre Michaela dobrou ženou. Jacob ju však opätovne pobozká a zatiaľ čo chce Rosalie Michaelovi veci vysvetliť, ten má pre ňu o to šokujúcejšiu správu.

Götz navrhuje Wernerovi, aby na polícií predstieral, že so Charlottou opäť tvorí pár. Werner je Götzovým dobrým úmyslom šokovaný, a tak na polícií naozaj krivo vypovedá. Götz a Barbara sa tešia, že Werner naletel na ich fintu, no čoskoro musia uznať, že ak všetky intrigy nemajú ohroziť Barbarino tehotenstvo, musia s nimi rázne skončiť. Preto sa Barbara náhle rozhodne stopnúť svoje intrigy voči Charlotte. Tá je prepustená z väzenia a dozvie sa, že Werner kvôli nej na polícií klamal.

Hildegard sa zmieri s faktami - dedinská škôlka bude pomenovaná po Pachmeyerovi. Ten sa rozhodne jej aj dokázať, že Charlotta by nebola dobrým príkladom po tom, čo bol na ňu vrhnutý tieň podozrenia vo veci medicínskeho škandálu. Robert medzitým vidí, že Lena nie je pre jeho dcéru "to pravé orechové" a musí uznať, že Eva sa o Valentinu s láskou starala. Preto ju prosí, aby sa na svoje miesto vrátila. Eva má už však dohodnutú prácu v novej škôlke.