Choď na obsah Choď na menu
 


NEMECKÉ EPIZÓDY

rubrika Nemecké epizódy | streda, 22.decembra 2010 | by Alice

Obrázok

EPIZÓDA 1240

Cordula van Deringová (guest star Christiane Blumhoff) prichádza opäť do Furstenhofu (bola to bývalá Sylviina/Barbarina spoločníčka) a je rozhorčená, keď sa dozvie, že Charlottina zbierka do Afriky bol podvod. Prispela tam totiž nemalou finančnou čiastkou, a tak sa Pachmeyer snaží tíšiť jej vášne: Buď Charlotta vyplatí Cordule jej peniaze späť alebo na ňu podajú žalobu. Sama Charlotta nemôže uveriť, že naletela podvodníkovi a keď sa Barbara stretne s Cordulou, snaží sa Charlottu ešte viac očierniť. Cordula jej však našťastie neuverí, keďže ju Werner presvedčí, že Charlotta je len obeť. Tá sa hneď odhodlá k šokujúcemu rozhodnutiu.

Michael náhle oslepne a Rosalie si robí starosti s tým, čo bude ďalej. Ani Jacob pri nej už nestojí tak ako v minulosti a tvári sa len ako dobrý kamarát. Michael sa obáva, že už nikdy nebude môcť vidieť.

Robert a Eva sú stále rozídení.. no Eva sa rozhodne opäť sa zamestnať ako Valentinina opatrovateľka. Aspoň to ich na čas zblíži. Robert si chce svoju zlosť vyliať na Markusovi, a to ručne-stručne, no ten odmieta hádky aj bitky.

 

EPIZÓDA 1241

Charlotta sa rozhodne predať svoje podiely vo Furstenhofe a Barbara ako aj Götz sú hneď v pozore. Werner chce podiely predať Götzovi, no napokon príde na lepší nápad: Pýta sa Corduly, či by nechcela investovať do Furstenhofu. André sa ju preto snaží presvedčiť, pretože medzi sebou majú pekný vzťah kvôli ich spoločnej vášni - vareniu. Werner (takmer) triumfálne víťazí pred Barbarou a Götzom keď sa dozvie, že Cordula si to s podielmi rozmyslela...

Michael je rád, keď sa dozvie, že nemá poškodený, len zaseknutý očný nerv. Rosalie sa poteší, no nevie o celej pravde: Michael jej zamlčal, že jeho nádeje na vyliečenie sú len 1 ku 100. Obaja sa snažia pôsobiť optimisticky, no Rosalie sa napokon vyrozpráva Lene.

Barbara vydiera Evu, a tá sa rozhodne zdôveriť sa s tým Markusovi. Barbara je nahnevaná, že sa do toho Markus zamiešal, no naďalej kuje zákerné plány. Eva je medzitým dojatá keď vidí, ako Robert Valentine rozpráva rozprávku o Emilovi - alpskom oslíkovi. Preto sa rozhodne nejakú podobu imaginárneho "Emila" aj nakresliť. A kresba zaujme dokonca aj Markusa.

 

EPIZÓDA 1242

I keď si Robert príbeh o oslíkovi Emilovi len vymyslel, rozhodne sa s Evou aj Valentinou ísť na výlet "za účelom hľadania Emila". Keď sa Eva vráti do hotela, na výlet sa ju rozhodne pozvať aj Markus: Chce ju vziať do hostinca, kde sa spoznali. Eva to spočiatku odmieta, no jej brat Jacob ju napokon presvedčí. A na dedinskej zábave je staré čaro medzi Evou a Markusom späť.

Rosalie pomáha Michaelovi pri úplne najbežnejších veciach a musí uznať, že život s človekom, ktorý nevidí, je ťažší, ako predpokladala. Ani jej, ani Charlotte sa však nedarí Michaela rozveseliť a kvôli jeho osudu sa trápi už aj Tanja: Tá musí Fabienovi oznámiť, že jeho otec je slepý.

Barbara sa rozhodne Andrého zdiskreditovať. Ten to však pochopí tak, že má dať Cordule ďalšie súkromné hodiny varenia. Werner medzitým finišuje so svojím plánom: Cordula mu požičia peniaze pod jednou podmienkou: André musí dať výpoveď vo Furstenhofe, aby mohol variť len a len pre ňu.

 

EPIZÓDA 1243

Eva si nie je istá, či sa má dať opäť dokopy s Markusom. Jacob by bol rád, ak by jeho sestra s Markusom opäť chodila, no Robert o ňu chce opäť bojovať. Eva mu však musí dať najavo, že o neho už nemá záujem.

Werner tlačí na Andrého: Buď bude na čas Corduliným osobným kuchárom alebo dostane výpoveď. Andrému sa táto myšlienka páči už menej, a preto sa Götz rozhodne konať: Navrhne Andrému sólo pozíciu šéfkuchára, ak nepodpíše Cordulinu ponuku. André sa tak ocitá pred dôležitým rozhodnutím.

Rosalie sa rozhodne Michaelovi obstarať slepeckú paličku, keďže ten chce byť viac samostatný. No po krátkom čase je hneď sklamaný: Niekto mu v parku ukradol tašku...

 

EPIZÓDA 1244

Robert chce o Evu naďalej bojovať, no tá mu dáva najavo, že o neho nestojí. Robert je však neodbytný a Wernerovi sa zdôveruje s tým, že Evu stále miluje. Tá sa medzitým nechá nahovoriť na rande s Markusom a Robertovi nezostáva nič iné, len vzdať sa...

Charlotta sa dozvie, že Werner si chcel peniaze požičať od Corduly. Preto sa rozhodne rýchlo svoje podiely predať Götzovi. Keď sa o tom Werner dozvie, cíti sa zradený nielen Charlottou, ale aj Andrém, ktorý takmer prijal Götzovu ponuku. Aby toho nebolo málo, Barbara sa rozhodne ponížiť Wernera pred celým personálom.

Michael sa Nilsovi prizná, že ho v parku ktosi okradol, no nepovedal o tom Rosalie, keďže nechce vyzerať ako úplný idiot. Nils ho chápe, pretože aj on Tanji zamlčuje, že sa mu myšlienka byť liečiteľom už tak nepáči... Rosalie sa medzitým dozvie o krádeži, a preto sa Michaela pýta, prečo jej o tom nepovedal. Michael sa rozhodne ísť s nou na prechádzku na ktorej stretnú fitness-trénera Tilla Kloppenbecka. A Michael nemôže uveriť vlastným ušiam...

ZAJTRA ZO ZÁKULISIA ŠPECIÁL: VIANOCE 2010