Choď na obsah Choď na menu
 


NEMECKÉ EPIZÓDY

rubrika Nemecké epizódy| streda, 29.decembra 2010 | by Alice

Obrázok

EPIZÓDA 1245

Eva sa stále nerozhodla, či má dať prednosť vzťahu s Robertom alebo sa vrátiť k Markusovi. Robert si preto myslí, že Markus ju viac priťahuje. Eva je však zaneprázdnená kresbami malého oslíka Emila, o ktorom sa dozvie Markus, a tak zoberie Evu na výlet na lúku, kde takéto zviera nájdu a hneď mu dajú prezývku "Emil". Potom sa však dozvedia, že oslíka čaká hrôzostrašný osud.

Werner vyhodí Andrého z bytu, a ten sa dočasne stáva Götzovým spojencom. Ten spolu s Barbarou pripravuje svadbu, ktorá sa má konať už v nasledujúcom týždni. Rosalie je poverená byť hlavnou organizátorkou honosného obradu.

Michael si myslí, že ho okradol nový fitness-tréner Till. Tomu však neverí ani samotná Rosalie a keďže sa Till tvári ako extra-neviniatko, postupne aj Michael začne nadobúdať dojem, že ho obvinil neprávom. Až dovtedy, kým ho na ulici neokradne druhýkrát.

 

EPIZÓDA 1246

Markus a Eva sú šokovaní, že malý oslík má byť odstrelený a jeho mäso sa má spracovať v továrni na salámy Pachmeyerovho brata Seppa. Preto sa obaja rozhodnú zmeniť osud zvieraťa, no Eva je neúspešná. Markus - narozdiel od nej - má viac úspechu a podarí sa mu oslíka odkúpiť a doniesť ho až do hotela.

Till opäť prepadne Michaela, avšak svoj čin nedokončí, pretože sa na ulici objavia iní ľudia. Michael si je o to istejší, že to bol práve Till. Nils má nápad a keďže vie, že Michael na kabáte toho, kto ho prepadol, nahmatal niekoľko veľkých gombíkov, vláme sa Tillovi do skrinky a presne takýto kabát tam nájde. Jeden gombík však odtrhne. Michael a Nils prichytia Tilla pri tom, ako sa tento kabát snaží vyhodiť.

Werner Andrému prehovorí do duše: Musí si nájsť nové bývanie. A tak sa Hildegard napokon nechá prehovoriť, aby Andrému poskytla dočasný azyl. Barbara a Götz medzitým pozvú Charlottu a Wernera na svadbu a Lena sa dozvie, že Barbara je tehotná. Götz sa snaží zariadiť, aby jeho dcéra nikomu nič nepovedala.

 

EPIZÓDA 1247

Eva je šťastná-prešťastná, že sa Markusovi podarilo zachrániť oslíka, a tak tí dvaja skončia v posteli. Robert si je istý, že Evu miluje, no ich vzťahu už nedáva druhú šancu. Eva zase vie, že miluje Markusa, no tiež sa s ním v budúcnosti nechce viazať. Jediný, kto chce s Evou mať vzťah, je teda Markus.

Michaelovi, ktorý si je istý s "gombíkovým podozrením" sa podarí s Jacobovou pomocou Tilla usvedčiť a ten je prepustený z práce a predvedený pred políciu. Michael Jacoba pozve na spoločnú večeru s Rosalie, ktorá s Jacobom otvorene flirtuje.

André ostáva u Sonnbichlerovcov dlhšie a Alfons je nahnevaný, že sa Hildegard na také čosi vôbec nechala nahovoriť. Čoskoro však pochopí, že sa mýlil. A to vtedy, keď pre neho André prichystá perfektný večer s pozeraním futbalu.

Rosalie ponúka miesto fitness-trénera opäť Nilsovi. Ten jej na to po dlhom prehováraní napokon kývne, i keď Tanja o ničom netuší: A tak sa snaží svojmu manželovi urobiť voľnú cestu v kariére rehabilitačného liečiteľa.

 

EPIZÓDA 1248

Robert vie, že Eva je jeho druhá veľká láska v živote, no tá sa už rozhodla: A to pre Markusa. Preto sa rozhodne Robertovi povedať o svojom rozhodnutí a ten chce jej vzťahu s Markusom zabrániť.

Rosalie pri večeri s Michaelom Jacoba dokonca i pobozká a je si istá, že sa do neho zaľúbila. Cíti však, že musí ostať pri Michaelovi, pretože potrebuje jej pomoc. Keď sa Jacob rozhodne dať výpoveď a oznámiť jej svoje rozhodnutie, obaja opäť podľahnú vášni a skončia v posteli.

Hildegard sa od Wernera dozvie, že André zradil jeho, jeho rodinu, ako aj celý Furstenhof, a tak ho spolu s Alfonsom vyhodí zo svojho domu. Götz medzitým ponúkne Andrému ubytovanie v hoteli - ale, samozrejme, nie zadarmo. Aj Tanja sa dozvie, čo je André zač, a tak ním začne verejne opovrhovať. Andrého tak podporujú už len Götz a Barbara.

 

EPIZÓDA 1249

V momente, keď sa Rosalie oddáva radovánkam s Jacobom, príde do bytu Michael. Jacoba našťastie neodhalí, no aj tak spôsobí ďalšiu katastrofu: Dostane fax zo špecializovanej kliniky, v ktorom mu jeho známy - lekár - oznamuje, že mu bohužiaľ nemôže pomôcť. Rosalie však Michaelovi neprečíta pravdu, ale radšej si vymyslí iné znenie listu, aby mu nebrala nádeje. Michael sa pravý obsah listu dozvie až od Charlotty a vie, že sa s Rosalie musí vážne porozprávať.

Robert sa dozvie, že Eva si s Markusom oficiálne začala vzťah. Eva si zase myslí, že Robert ju už aj tak nemiluje, a tak mu to môže byť jedno. Zatiaľ čo Götz vzťah svojho syna s Evou podporuje, Barbara si spomenie na noc strávenú s Markusom a pozoruje vzťah tých dvoch s patričnou závisťou.

Robertova nálada sa rapídne zhoršuje a svoje komplexy si vybíja v kuchyni - snaží sa podkopať Andrého autoritu. Götz medzitým Andrému navrhne, aby Roberta jednoducho prepustil...