Choď na obsah Choď na menu
 


NEMECKÉ EPIZÓDY

rubrika Nemecké epizódy | streda, 2.februára 2011 | Autor: Nela

Aj dnes vám prinášame nový dej z epizódy 1262. - 1264.

Obrázok

EPIZÓDA 1262

Barbara a Götz odchádzajú na prechádzku okolitou prírodou a práve pri tejto príležitosti sa Götz pošmykne a zraní. Barbare sa podarí podať mu pomoc a preniesť ho na horskú chatu. Keď sa Götz na druhý deň zobudí, Barbara je preč. Má totiž dilemu - čo má teraz so svojim manželom urobiť? Markus vie, že sa niečo deje a nahlási svojho otca ako zmiznutého. Rozhodne sa aj povedať Eve o pláne jeho otca. O tom, že chce, aby Barbara porodila dieťa a potom ju opäť dostať za mreže. Eva je zhrozená a čuduje sa, že sa Markus na takéto niečo nechal nahovoriť.

André odmietne peniaze, ktoré mu Lena ponúka a Robert sa čuduje, prečo tak urobil. André sa medzitým spovedá Michaelovi. A prizná sa mu, že možno "náhodou" poškodil zariadenie v kuchyni bistra, avšak to, že ho Lena a Robert pokladajú za vydierača, ktorý sa nechá podplatiť, je preňho už priveľa.

Tanjini rodičia Viola a Franz po vydarenej narodeninovej párty opäť odchádzajú do Talianska, no do dediny zavíta ďalšia návšteva: Hildegardina sestra Käthe prišla Sonnbichlerovcov navštíviť.

 

EPIZÓDA 1263

Jacob vidí, ako sa Alfons a jeho milovaná švagrina Käthe pri renovácií domu hádajú, a tak sa snaží najskôr zastať staršej pani. Alfons mu však hneď vysvetlí, že "chlapi musia držať spolu", no má iné problémy: Käthe sa rozhodla Alfonsa, Hildegard aj Jacoba pozvať na večeru v drahom Furstenhofe a namiesto toho, aby ona zaplatila účet, rozhodla sa ho prenechať práve svojmu švagrovi. Okrem toho im aj oznámi, že lekár jej odporučil, aby sa zo svojho veľkého domu v Lübecku odsťahovala zo zdravotných dôvodov. Po vydarenom večere vraví Käthe Jacobovi, že sa cíti osamelá a chcela by "jeseň svojho života" prežiť práve u svojej sestry Hildegard.

Eva je z Markusa sklamaná a rozpráva Robertovi o Markusovej nezodpovednosti, čo aj on sám pripustí - kritizuje plán svojho otca dostať Barbaru späť za mreže, no k tomu, že je biologickým otcom očakávaného prírastku do rodiny, sa nevyjadrí. Barbara sa medzitým snaží presvedčiť Götza o svojej láske, no ten váha. A tak sa Barbara rozhodne staviť všetko na jednu kartu.

Michael narazí na ďalší problém slepoty - má výrazné ťažkosti pri výbere oblečenia. A práve v butiku sa mu rozhodne pomôcť André. Michael mu vďačne ponúka, aby sa k nemu nasťahoval.

  

EPIZÓDA 1264

Eva sa rozhodne napriek svojej biednej finančnej situácií dať oslíka Emila zaočkovať. To sa jej však nepodarí, pretože Emil krátko pred očkovaním utečie a nie je po ňom ani chýru, ani slychu. Lena a Robert sa medzitým dozvedia, že jeden bohatý hosť sa rozhodol v ich bistre podávať drahé vína na svojej súkromnej oslavy. Keď chce Lena všetky fľašky odniesť, dostane sa do tragikomickej situácie: Emil na úteku ju tak vydesí, že všetky fľaše jej vypadnú z ruky a rozbijú sa. Preto požaduje od Evy nejaké odškodnenie a dokonca jej naznačuje, že by zviera mala poistiť.

(Ja som vám to hovorila! Oslík Emil sa stane takou dôležitou súčasťou SDL, že Eva na ňom pricvála na vlastnú svadbu! :D Pamätajte na moje slová! :D)

Käthe a Jacob naďalej rozvíjajú svoj priateľský vzťah a Hildegardina sestra dáva mladému farmárovi užitočné rady do života. Medzitým sa aj dozvie o jeho vzťahu s Rosalie, a tak sa jej rozhodne dať pohľadnicu, ktorú jej Jacob "údajne napísal". Rosalie je však stále sklamaná - keď sa dozvie, že k Michaelovi sa nasťahoval André, pochopí, že jej cesta k nemu je definitívne zahataná.

Tanja sa vracia z Brusselu a priamo vo fitness-centre padne Nilsovi priamo do náruče. Götz sa na ich zaľúbenosť len nešťastne prizerá - jeho vzťahu s Barbarou je koniec.