Choď na obsah Choď na menu
 


NEMECKÉ EPIZÓDY

rubrika Nemecké epizódy | streda, 9.februára 2011 | Autor: Nela

Ahojte všetci! o) Takže aby som bola presná - na úvode nájdete prvý obrázok k Valentínu, ktorý tento rok oslávime asi takýmto nejakým spôsobom... Sturm der Liebe predsa je hlavne o láske, a tak by sa to patrilo! o) Je to červené, je to srdiečkové, je to gýčové... ale je predsa Valentín! (vravím, že ho nijako neoslavujem, no pri SDL sa to patrí).

V piatok sa tešte na Tému týždňa špeciál, zatiaľ čo dnes tu máme nový dej hneď piatich ďalších epizód.

Obrázok

EPIZÓDA 1265

Eva sa rozhodne zaplatiť škody za rozbité fľaše drahého vína, ktoré sa podarilo rozbiť Lene, keď uvidela oslíka Emila na zbesilom úteku. Robert ju však ubezpečí, že to nebude potrebné a chce škody zaplatiť z vlastného vrecka. Markus si vydedukuje, že Eva ho o pomoc vôbec nepožiadala, a teda mu zrejme nedôveruje. Preto sa rozhodne poza jej chrbát všetky škody uhradiť.

Keďže Käthe dala Jacobovi rady, ako si opäť získať Rosalie, ten sa ju rozhodne pozvať na umeleckú vernisáž. Krátko pred touto udalosťou sa ešte venuje bifľovaniu z "múdrych kníh", aby na Rosalie naozaj zapôsobil. Zatiaľ čo tá reaguje na vernisáž neutrálne, Jacob si myslí, že je na správnej ceste získať si ju späť.

André šokovane pochopí, že Werner preložil oslavu svojho známeho z reštaurácie do bistra, a tak opäť musí zasiahnuť. Werner ho však prichytí a prehlási, že André sa rozhodol nové bistro sabotovať. Až Michaelovi sa podarí presvedčiť Andrého, aby sa opäť venoval svojej reštaurácií a nerobil si zbytočne nepriateľov.

Käthe zasvätí svoju sestru Hildegard do toho, čo všetko obnáša predaj domu v Lübecku a Hildegard sa rozhodne Käthe nahovoriť, aby si našla bývanie niekde v dedine. To sa nestretne s veľkým pochopením u Alfonsa, ktorý svojej švagrinej nájde aj niekoľko inzerátov - no naschvál hľadá iba domy s vysokou cenou.

 

EPIZÓDA 1266

O Evinej tvrdohlavosti sa dozvie aj Tanja, a tak už opäť začína špekulovať, či jej kamarátka náhodou ešte stále nemiluje Roberta. Eva však vie, že to nie je pravda a medzičasom aj pochopí, že sa voči Markusovi nezachovala správne. Aj Markus najprv váha, no potom staví všetko na jednu kartu a rozhodne sa požiadať Evu o ruku.

Umelkyňa Senta zavolá Jacobovi, pretože by chcela, aby spolu navštívili akúsi výstavu. Jacob to najskôr odmietne, pretože si myslí, že na získanie si Rosalie späť to už stačilo. Na druhej strane - Rosalie zase vie, že Jacob zo seba robil "milovníka umenia" len kvôli tomu, aby sa k nej opäť priblížil. Jacob sa o tom hneď aj dozvie, a aby Rosalie dokázal, že to tak nie je, ide na stretnutie so Sentou. A tam na neho čaká nemilé prekvapenie - Senta nie je žiadna umelkyňa, ale domáca pani, ktorá rieši svoju krízu stredného veku.

Käthe sa poďakuje Alfonsovi za pomoc pri hľadaní bývania, no musí uznať, že jednotlivé domy sa vôbec nepohybujú v jej cenových reláciách. Preto sa obáva, že by znova musela odísť do Lübecku. Zatiaľ čo sa tomu Alfons v podstate poteší, Hildegard to zlomí srdce.

Michael chce ďalej študovať, no svoju slepotu berie ako neprekonateľnú prekážku. Až neskôr sa rozhodne naučiť sa Braillovo písmo. Tanja sa ho však od toho rozhodne odhovoriť a chce mu nanútiť slepeckého psa. Na Michaela je to už však veľa a rozhodne sa siahnuť po fľaše whisky.

 

EPIZÓDA 1267

Robert sa dozvie o zásnubách Evy a Markusa, no pri vzájomných stretnutiach s Evou sa tejto téme radšej vyhne. Eva sa ho rozhodne poprosiť, aby v bistre urobil malú vernisáž obrazov od Senty, ktorá stále nalieha na jej brata Jacoba. Robertova trpezlivosť má však veľmi slabo vymedzené hranice...

Robert Jacoba odbije s tým, že Sentine obrazy pokladá za gýč a keďže Jacob pred Rosalie nechce vyzerať ako idiot, rozhodne sa poprosiť o pomoc Evu.

Götz a Barbara sa rozhodnú stretnúť v reštaurácií, aby prerokovali anuláciu svojho manželstva. Zatiaľ čo si z nich Werner robí srandu, Barbara sa tvári, že ju to naozaj ranilo a Götz sa jej rozhodne ponúknuť nový začiatok.

 

EPIZÓDA 1268

Sonnbichlerovci pochopia, že Käthe potrebuje pomoc viac, ako to v skutočnosti vyzerá.  Usúdia tak po incidente, keď si Käthe omylom obuje Alfonsove topánky. (hehe :D) Alfons je v pozore a rozhodne sa všetky topánky označiť iniciálami. Hildegard sa od svojej sestry dozvie, že ju dlhý čas trápila nenaplnená láska. A keď si Käthe chce zbaliť kufre, Hildegard v nich objaví starú fotku.

Götz je rád, že Barbara prijala jeho ponuku na nový začiatok a zájde ešte aj o krok ďalej - rozhodne sa obnoviť svadobné sľuby v takom znení, v akom ich chcela mať Barbara.

Nils neustále dostáva listy od svojho otca Curda, ktorý je vo väzení a prosí ho o návštevu. Príde mu to však zaťažko, pretože so svojím otcom nechce mať už nič spoločné. Tanja prevezme iniciatívu a odpíše na list svojho svokra.

 

EPIZÓDA 1269

Robert sa rozhodne akceptovať zasnúbenie Evy a Markusa, no dlho mu to nevydrží: Rozpráva jej o sne, ktorý ho ešte viac utvrdil v tom, že jej môže byť vďačný za všetko, čo preňho urobila. Eva je dojatá, a tak sa rozhodne zrušiť schôdzku s Markusom a prostredníctvom fotografií sa ponorí do spomienok na romantický výlet do Verony.

Hildegard šokujúco pochopí, že nenaplnená láska jej sestry Käthe nie je nikto iný ako Alfons. Käthe sa však rozhodne ďalej si hľadať bývanie v dedine a pre štedrosť svojich hostiteľov sa rozhodne Sonnbichlerovcom kúpiť auto.

Tanja nevie, či môže Michaelovi dôverovať až natoľko, aby u neho nechala Fabiena. Nils ju začne presviedčať, že Michael má práva vidieť svojho syna, no medzičasom sa dozvie o tom, že Tanja napísala list jeho otcovi.

Werner opätovne prichytí Andrého pri pokuse poškodiť bistro a okrem toho sa dozvie, že jeho brat "umelkyni Sente" tvrdil, že v hoteli sa žiadne bistro nenachádza. Werner však preberie iniciatívu do vlastných rúk a dáme ukáže správnu cestu. Ich stretnutie sa však vzápätí zvrtne na malé rande.