Choď na obsah Choď na menu
 


NEMECKÉ EPIZÓDY

rubrika Nemecké epizódy | streda, 16.februára 2011 | Autor: Alice 

Včera sme nemali žiadne nové fotky, no dnes je to pestré... ponúkame vám podrobný preklad epizód 1270. - 1274.

Obrázok

EPIZÓDA 1270

Tanja neustále nalieha na Nilsa, aby šiel do väzenia navštíviť svojho otca, a tak ten napokon poslúchne. Curd navrhuje, aby mu jeho syn v hoteli našiel prácu, a tým pádom by sa jeho trest zmiernil a hlavne skrátil. Nils však odmietne. O niekoľko dní dostanú Heinemannovci poštu - balík, v ktorom sú Curdove posledné osobné veci. A Tanja si myslí, že jej svokor chce spáchať samovraždu.

Barbara sa rozhodne pre prenatálny test, aby zistila, či bude jej dieťa po pôrode zdravé. Má však strach z výsledku a ani Götz, ani Markus jej to nerobia ľahké. Preto sa rozhodne chladnokrvne odbiť Markusa a jeho ponuku, že "otcovstvo prenesie" na svojho otca.

Markus prichytí Evu, ako ničí fotky, ktoré vznikli na výlete vo Verone s Robertom. Tým pádom mu je jasné, že medzi Evou a Robertom niečo je, no nemá čas zistiť, čo presne by to malo byť - odchádza totiž na hotelový kongres do Hamburgu. Robert medzitým Eve prezradí, aká dôležitý pre neho je, a tak je Eva opäť dojatá.

Alfons už len z princípu odmietne auto - darček, ktorý Käthe darovala jemu a svojej sestre Hildegard. Potom však vidí, ako sa Käthe rozhodla na výlet novým autom vziať Jacoba...

 

EPIZÓDA 1271

Götz poprosí Michaela, aby Barbaru konečne priviedol k rozumu, no tá si nedá povedať... O jej trápení sa dozvie aj Werner, ktorý si z toho robí srandu a tvrdí, že Barbara ako trest za všetky svoje intrigy neporodí zdravé dieťa. A to zafunguje - Barbara má nočné mory.

Tanja a Nils sa opäť pohádajú kvôli Curdovi. Tentokrát zájdu až tak ďaleko, že Tanja strávi noc u Evy, zatiaľ čo Nils u Leny a Roberta. Tanja sa rozhodne konať a poverí psychológov, aby prehľadali Curdovu celu a v prípade, že tam nájdu nejaké podozrivé predmety, mali by ju okamžite informovať.

Jacob je nadšený z jazdy novým autom s Käthe a Alfons začína žiarliť. A preto sa rozhodne tento darček napokon prijať a pozýva Hildegard do opery do Mníchova.

 

EPIZÓDA 1272

Keďže Lena k Robertovi stále cíti viac ako len priateľstvo, snaží sa s ním opäť zblížiť. Eva sa medzitým dozvie o súťaži, ktorá sa koná v rámci 500. výročia dediny a chce sa prihlásiť: Uchádzači majú zostrojiť nejaký vhodný plagát na propagovanie tejto udalosti. Robert je z toho nadšený a rozhodne sa tento výtvor vystaviť aj v reštaurácií. Keď sa o tom dozvie Lena, začne žiarliť a zakáže Robertovi jeho úmysel.

Pokus o udobrenie medzi Tanjou a Nilsom opäť stroskotá, keď sa Nils dozvie, že jeho žena tajne skontaktovala psychológa. Michael však Nilsovi prehovorí do duše a tvrdí, že pokus o samovraždu by v prípade jeho otca nebol až taký nezvyčajný. Atmosféra je o to napätejšia, keď Tanja od Curda obdrží podozrivý hovor.

Barbarine nočné mory konečne splnia svoju úlohu a privedú ju k rozumu: Podstúpi prenatálny test. Werner si z toho naďalej robí žarty a provokuje ju.

 

EPIZÓDA 1273

Markus, ako aj Robert veria v Evin talent a myslia si, že súťaž ľavou-zadnou vyhrá. No Eva si naopak myslí, že jej plagáty nie sú dostatočne dobré, a tak sa súťaže radšej nezúčastní. Robert a Markus sa však nečakane spoja a chcú poslať Evine výtvory do súťaže poza jej chrbát.

Curd Tanji tvrdí, že je jeho posledná nádej, a tak sa s ním Tanja stretne vo väznici. Tam jej vysvetlí, že ak by získal zamestnanie, jeho trest by sa zmiernil. Zatiaľ čo Nils svojho otca stále odmieta, Tanja sa dozvie, že hotel potrebuje posilu v reštaurácií, a tak sa za svojho svokra prihovorí u Rosalie.

Michael sa snaží žiť s vedomím, že už nikdy nebude vidieť, a tak sa snaží orientovať v priestore. Úspešne - André ho vezme do dediny, kde má jeho "tréning" prvé úspechy.

Alfons chce, aby si už Käthe konečne našla nejaké bývanie v dedine a konečne sa odsťahovala. No náhle zmení názor, keď zistí, že jeho švagriná vie skvelo hrať karty.

  

EPIZÓDA 1274

Michael sa pochváli Tanji, že konečne získal "zmysel pre orientáciu" a tvrdí, že môže Fabiena vyzdvihnúť v škôlke. Tanja - nakoľko má veľa starostí - súhlasí, no Michaelov pokus stroskotá. Keď mu Rosalie telefonuje, navedie ho to na zlú cestu a zabudne odbočiť. Nils sa ho snaží dosiahnuť telefonicky, no Michaelova baterka v mobile je už prázdna. A tak sa Nils so strachom vydá hľadať Michaela aj Fabiena.

Evine plagáty sa poškodia a medzi "obvinenými" sú práve Robert a Markus. To však Evu konečne presvedčí, a tak svoje výtvory zlepí a pošle do súťaže. Markus je jej umením nadšený a chce dať skleník prestavať na ateliér.

Prenatálny test dopadne dobre a Barbare spadne kameň zo srdca keď sa dozvie, že jej dieťa bude zdravé.

Charlotta posiela do Brusselu balík pre neterku Hannu a Werner k nemu pribalí ešte jeden väčší. Alfons chce byť lojálny a nenazrieť do obsahu balíkov, no napokon si uvedomí, že Hanna je aj jeho vnučka, a tak k balíkom pribalí aj svoj darček. Na spiknutie proti šéfovi ho nahovorí Käthe.