Choď na obsah Choď na menu
 


NEMECKÉ EPIZÓDY

rubrika Nemecké epizódy | štvrtok, 24.február 2011 | Autor: Nela

Obrázok

EPIZÓDA 1275

Pátranie po Michaelovi je dlhý čas neúspešné, no v ranných hodinách zažije Michael šťastie v nešťastí: Po tom, čo ho nájde Nilsov otec Curd, náhle rozoznáva obrysy postáv a vecí okolo seba. Rosalie je rada, že Curd Michaela našiel, a tak mu napokon ponúkne miesto čašníka v reštaurácií. Keď v hoteli stretne Nils svojho otca, dôjde k hádke.

Lena chcela svoje narodeniny pôvodne poriadne osláviť, no to, že Robert neustále spomína Evu, ju od jej plánu odradilo. Namiesto toho je nahnevaná a robí Robertovi výčitky. Eva sa medzitým rozhodne neísť na Leninu plánovanú oslavu narodenín, narozdiel od Barbary. Tá totiž svojej nevlastnej dcére v Götzovom mene pošle provokatívny darček.

 

EPIZÓDA 1276

Barbara sa spamätala z menšej manželskej krízy s Götzom a je rozhodnutá opäť konať: Chce sa presťahovať do saalfeldovského traktu. Götz však túto požiadavku odmieta a v skutočnosti mu ide len o ešte nenarodené dieťa. Werner, Charlotta a Robert sa obávajú, že sa budú musieť vysťahovať. Robert sa, ako inak, ľahko nechá vyprovokovať a keď stretne Barbaru na schodisku, príde k nemilému incidentu.

Rosalie sa rozhodne ukončiť hádku medzi Nilsom a Curdom, ktorému zároveň oznámi, že na druhý deň sa v hoteli bude konať banket, a tak potrebuje väčší počet čašníkov. Tanja je šťastná, že Michael znova vidí, no príde jej zaťažko nechať u neho prenocovať Fabiena. Má však iné starosti - dozvie sa o facke, ktorú Curd uštedril Nilsovi a začína mať obavy, či sa vôbec do tejto veci mala zamiešať. Nils jej totiž povie, že jeho otec sa vo väzení zoznámil s Leniným bývalým manželom Stephanom.

Eva sa napokon nechá prehovoriť Markusom, a tak zavíta na Leninu malú oslavu. Na tej sa napokon zúčastní aj Robert a všetci štyria zažijú príjemné chvíle.

 

EPIZÓDA 1277

Evu kontaktuje vydavateľ, ktorý by od nej chcel odkúpiť práva na jej kresby Emila. Eva to spočiatku odmietne, no Robert sa ju rozhodne prehovoriť a povie jej, aby nakreslila aj Emilov celý príbeh. Eva spočiatku váha, no Robert jej ponúkne ďalšiu dobrú myšlienku - Emil by mal dostať nejakú kamarátku. Eva sa toho chytí a nakreslí kamzíka Gundulu (aký je ženský rod od "kamzík"?). Robert zájde ešte ďalej a navrhne jej, aby nakreslila aj prvú scénu, v ktorej sa Emil a Gundula pobozkajú.

Barbara pravdepodobne utrpí úraz pri páde zo schodov a obáva sa, že potrat by mohlo byť to najhoršie, čo by ju teraz mohlo postretnúť. V každom prípade o incidente s Robertom nechce Götzovi nič hovoriť. Preto mu tvrdí, že ide do Mníchova ku kamarátke, no namiesto toho cestuje taxíkom do nemocnice. Keď sa Barbara ani v noci nevracia, začne byť Götz podozrievavý.

Curd je rád, že prešiel "Rosaliinou skúškou ohňom" a okrem svojej práce chce vykonať Stephanov plán - Lena totiž v bistre nájde knihu s názvom "Maska vraha", a tak ju vyhodí preč... Keď však na druhý deň tú istú masku, aká bola na obálke knihy, nájde v regále v bistre, začína mať obavy.

 

EPIZÓDA 1278

Eva a Robert sa pobozkajú a obaja si opäť začnú robiť nádeje. Až také, že si to všimne Markus, ktorý sa obáva, že vo vzťahu medzi ním a Evou vzniká neprekonateľná priepasť. Keď počuje rozhovor medzi Evou a Robertom, neverí vlastným ušiam.

Keď sa do bistra vráti hosť, ktorý si "Masku vraha" zabudol, považuje Lena túto záležitosť za vybavenú. Lenže Curd sa tak ľahko nevzdá a zariadi, aby sa kniha, ktorú Lena zahodila, objavila v jej kabelke. Do jeho plánu sa zamontuje Werner - ten ho opäť spozná ako zlodeja, ktorý v hoteli pred pár mesiacmi vyčíňal.

Käthe a Alfons sa rozhodnú prehliadnuť si nejaké byty v okolí a Käthe už celú situáciu vidí pesimisticky. Napokon Alfons príde so spásonosnou myšlienkou: Pre Käthe by bolo najlepším riešením Senior-WG... čiže zdieľaný seniorský byt.

Michael sa teší, že o pár týždňov, keď bude môcť opäť bez problémov vidieť, bude môcť otvoriť svoju lekársku prax. Jeho doterajšie priestory sú však obsadené, a tak mu Götz ponúka novú myšlienku - chce v hoteli zriadiť thajské kúpele.