Choď na obsah Choď na menu
 


NEMECKÉ EPIZÓDY

rubrika Nemecké epizódy | štvrtok, 2.marec 2011 | Autor: Alice

Obrázok

EPIZÓDA 1279

Käthe je odhodlaná prezrieť si ponúkaný byt - takzvané "dôchodcovské WG", ale tento nápad ju neočarí a nechce sa tam presťahovať. Alfons však nevidí žiadnu inú možnosť, a tak s Käthe uzavrie stávku - ak vyhrá v kartách, jeho milá švagrinka sa musí odsťahovať. Tak sa aj stane a Käthe je už zmierená so svojím osudom.

Eva sa snaží upokojiť Markusovu žiarlivosť a napokon upokojiť aj samú seba - snaží sa rozptýliť kreslením, no márne - pri tom totiž myslí na Roberta. Tomu na Eviných kresbách tak záleží, že sa jej rozhodne dať deň voľna.

Lena si prečíta mysterióznu knihu, v ktorej ide o vraha, ktorý svoje obete - predtým ako ich "zneškodní" - vystraší takzvanými Kinder-Windrad, t.j. detská "vrtuľa" (máme na mysli niečo takéto). A sama Lena je preto viac ako vydesená, keď takúto "vrtuľu" na vlastné oči uvidí.

 

EPIZÓDA 1280

Po tom, čo Robert spôsobil Barbare úraz na schodisku sa naplnia jej najhoršie očakávania - dieťa potratí. Preto sa mu chce pomstiť a zatiahne do toho osobu, ktorá pre Roberta znamená najviac - jeho dcéru Valentinu. Do jej jedla pridá jedovaté bobule lesnej rastliny (vraj sa volá lykovec) a keď chce André z jedla okoštovať, zrazu sa mu zatočí hlava a odpadne. Robert prepadne panike. Panike však prepadne aj Barbara, ktorá si uvedomí, že toto dosiahnuť nechcela.

Eva na Markusa, bohužiaľ, nemá čas, a tak ho poverí, nech zariadi všetko okolo svadby. Ona sa ďalej venuje svojim kresbám a Markus potom dostane spásonosnú myšlienku. Čo keby Eva navrhla ich pozvánku na svadbu?

Lena je vystrašená a má oprávnené podozrenie, že ju stále niekto sleduje. Preto sa rozhodne vybrať si zopár hodín u Nilsa, ktorý ju zaúča sebaobrane.

 

EPIZÓDA 1281

Zatiaľ čo Eva a Markus oslavujú objednávku Eviných ilustrácií do detskej knižky, Lena má plán - ako ďalšia indícia boli v knihe žlté kvety zamenené za čierne ruže. Preto sa rozhodne vyzdobiť bistro žltými kvetmi a čaká, či ich "útočník" zamení za čierne ruže. Nils ešte pre istotu bistro vybaví kamerou. Avšak Curd ich plán prekukne a neodhodlá sa k činu.

Michael nájde nové priestory pre svoju ambulanciu - tie sú však vzdialené 70 kilometrov od Furstenhofu, a tak má obavy, že bude musieť z hotela odísť. Rosalie sa Michaelovi snaží pomôcť, čo vyvolá žiarlivosť u Jacoba.

Barbara dokáže v poslednej chvíli zabrániť tomu, aby Valentina zjedla otrávenú kašu a dokonca sa jej podarí aj presvedčiť Evu, že "ona s tým naozaj nič nemá". Robert už však taký naivný nie je a vie si spočítať dve a dve. Avšak proti Barbare nemá dôkazy... Barbara medzitým zistí, že za útokmi na Lenu stojí Curd, a tak si s ním chce vybudovať priateľstvo - ich deti spolu predsa chodia.

Käthe sa napokon rozhodne ostať u Sonnbichlerovcov a prizná sa Alfonsovi s tým, že si to zaumienila už dávnejšie, no nemala odvahu povedať to nahlas. Alfons si myslí, že pre ich domácnosť bude ďalšia žena hotová katastrofa, no opak je pravdou.

 

EPIZÓDA 1282

Eva má jediné želanie - chce, aby po svadbe s Markusom mohla nosiť obrúčku, ktorú zdedila po starej matke. Chýba tak už len obrúčka pre Markusa a obaja sa dohodnú, že navštívia zlatníctvo. Eve do toho však medzičasom niečo príde, a tak ostane chudák Markus čakať pred zlatníctvom sám. O jeho zrušenom stretku s Evou sa dozvie tým najnešťastnejším spôsobom - od Roberta.

Lena dostane čierne ruže už aj priamo domov, no keď sa vráti späť s Nilsom, tie tam už nie sú. Jej pohár trpezlivosti však už pretiekol, a tak je s nervami na konci.

André je po skonzumovaní otráveného jedla stále chorý, no zotavuje sa rýchlo. Táto nepríjemná udalosť spojí rodinu Saalfeldovcov keď všetci pochopia, že za útokom stojí Barbara.

Rosalie sa teší, že našla riešenie - vo Furstenhofe môže byť aj Michaelova staronová ambulancia, aj Götzov nový projekt - thajské kúpele Hamam. Michael je šťastný, že sa nemusí presťahovať, narozdiel od Jacoba - jeho žiarlivosť naberá na obrátkach.

Zajtra Fotoreport (ak vôbec budú nejaké nové fotky - pretože doteraz nie sú).