Choď na obsah Choď na menu
 


BARBARA VON HEIDENBERG

Nicola Tiggeler

Obrázok

Barbara von Heidenbergová je vdova po bohatom podnikateľovi Wolfgangovi, ktorý mal dcéru Miriam, a tak sa Barbara po jeho smrti stala jej poručníčkou. Nikdy však netúžila po ničom viac, ako po peniazoch, ktorých si užila dosť.

Barbara prichádza do Furstenhofu a hneď hádže okom po Robertovi, s ktorým napokon prežije krátky románik. Jej obzory sa však hneď rozšírili po tom, čo spoznala Robertovho otca Wernera Saalfelda, ktorý napokon podľahol jej šarmu po rozvode so Charlottou Saalfeldovou.

Jediné, čo však Barbara chcela, boli Miriamine peniaze, a tak sa snažila za každú cenu dosiahnuť, aby sa Miriam nevydala do jej 25-tych narodenín. Rozhodla sa sabotovať jej vzťah s Robertom a neskôr aj s Felixom, ktorého dala uniesť a spolu s únoscom požadovali obrovské výkupné.

Takisto bola konfrontovaná aj so Charlottou Saalfeldovou, Sonnbichlerovcami a vtedajšou prevádzkarkou Norou Dammannovou, s ktorou prežil Werner krátky románik. Jej nevlastnej dcére Miriam sa však napokon podarilo vydať sa do 25-tych narodenín, a tak sa Barbare zrútil celý svet.

Na nebezpečnom mieste na útesoch v horách sa pokúsila zabiť najskôr Wernera, omráčiť Roberta a potom aj Miriam, ktorú však Robert, našťastie, zachránil. Sama Barbara sa však na skalách nedokázala udržať a spadla do hlbokej priepasti. Všetci si mysleli, že s Barbarou je nadobro koniec, no jej telo nikdy nebolo nájdené.

A preto sa vo Furstenhofe objavila Sylvia Wielanderová - žena, ktorá sa na Barbaru viac ako podobala. Jej šťastné manželstvo v poslednej dobe narušilo niekoľko okolností, a tak prišla do hotela prevetrať si hlavu a s odstupom času si urobiť názor.

Werner, rovnako ako Felix a Alfons ju považovali za Barbaru von Heidenbergovú a chceli ju udať na polícií, no niekoľkonásobné genetické testy dokázali, že Sylvia a Barbara sú dve rozdielne osoby. Kvôli tomu dokonca pricestovala aj jej nevlastná dcéra Miriam, ktorá bola zo šokujúcej podoby taktiež prekvapená.

Aj Sylvia si začala vzťah s Wernerom Saalfeldom a po čase pricestoval do Furstenhofu jej-ešte-stále-manžel Paul Wielander, ktorý požadoval, aby sa k nemu vrátila, a preto neváhal a rozpútal vo Furstenhofe niekoľko intríg.

Po čase sa však z milej a dobrosrdečnej Sylvie stala opäť zákerná Barbara - v honbe za peniazmi sa rozhodla zaútočiť na Wernera - slastne a pomaly. Tentokrát mu do nápojov primiešavala jed, z ktorého Werner pomaly strácal pamäť a ohrozovala ho Alzheimerova choroba. Do tohto plánu Barbara zatiahla aj Wernerovho brata Andrého, ktorého tiež zlákala vidina po veľkých peniazoch. Spoločne sa im to takmer podarilo, no Emma Stroblová zachránila Wernera pred samovraždou a ten sa konečne dal do poriadku.

V tom istom čase Pachmeyer po smrti Benovej údajnej matky zistil, že Barbara je Benovou skutočnou matkou. Keď sa Ben dozvedel, že jeho matka má byť zákerná zlodejka a vrahyňa, nebolo to preňho ľahké, no napokon sa s pravdou zmieril. Aj po tom, čo Barbaru opäť zlapala polícia a sedela za mrežami v cele predbežného zadržania.

Po niekoľkých mesiacoch sa začal ostro sledovaný proces, v ktorom si ako právnika najala Götza Zastrowa, s ktorým si vo väzení vybudovala krátky románik. Práve jeho zásluhou sa to napokon podarilo - Barbara bola dočasne prepustená na slobodu a opätovne sa objavila vo Furstenhofe.

Po tom ako sa vráti z väzenia, začne sa zaujímať o dedičstvo po Miriam. Na získanie dedičstva však potrebuje malú Valentinu, a preto sa ju rozhodne získať. Informuje sociálku o tom, že Robert sa o svoju dcérku nestará, ale nevyjde jej to. Preto sa rozhodne najať Miriaminho starého priateľa Alaina, aby všetkým povedal, že to on je otcom Valentiny. Dokonca je schopná sfalšovať aj test otcovstva.

Po nevydarenej svadbe s Götzom zisťuje, že ju nielen opustil, ale sa aj dištancuje od všetkých jej intríg. Po tom, ako ju Alain začal vydierať, sa rozhodla, že sa vydierať nenechá a zabila ho.

Ale aby to nevyzeralo až tak zle, raz urobila aj niečo dobré - zachránila Katju a verila, že si tým šplhne u Bena, ale ten bol neoblomný. Tušila, že Ben chce odísť bez rozlúčky, ale Ben sa s ňou nakoniec rozlúčil.

Momentálne je Barbara tehotná a otcom jej dieťaťa je Götzov znovunájdený syn Markus.