Choď na obsah Choď na menu
 


Nový dej (1199. - 1203.)

 

- Vo Furstenhofe sa pokazí ústredné kúrenie, čo zahrá do karát Götzovi, ktorý Wernerovi zakáže opraviť kúrenie na vlastnú päsť. Hostia chcú z hotela odísť, a tak musí Werner konať. Spolu s Andrém sa rozhodne otráviť security-bodyguarda, ktorého pred kotolňu postavil Götz, aby sa tam nikto nedostal. Napokon sa až Barbare podarí prehovoriť Wernera a Andrého od plánovanej opravy. Až keď z hotela odídu všetci hostia, André sa rozhodne nájsť nejakú opravárenskú firmu. To sa mu aj podarí, ba aj viac! S majiteľkou strávi vášnivú noc, a tak má Furstenhof o nové kúrenie postarané.

- Eva a Robert sa vydajú spolu s Valentinou na piknik na lúku. Musia však doslova utekať pred hmyzom, pretože Valentina dostane alergickú reakciu na uštipnutie. Medzitým v hoteli - Lena sa rozhodne bojovať proti svojmu otcovi tým, že predpokladá, že Götz získal dedičstvo neprávom, keďže pred Cosimou predstieral, že má vážnu chorobu. S tým Götza aj konfrontuje, no všetko sa napokon zmení: Lenu prenasledujú nočné mory a spomienky na smrť jej brata Markusa, v ktorej mala prsty. Götz je šokovaný, keď sa mu k tomu Lena prizná. Tá nevie, či sa má sama vydať polícií. O svojom probléme sa zdôverí Robertovi, ktorý to Eve zatají. Po stretnutí s Pachmeyerom má Lena ďalšie podozrenia, že práve Götz zabil Cosimu (čo ten rezolútne odmieta). K tomu sa spočiatku prikláňa aj Barbara. Keď sa Eva dozvie, že Lena má prsty v smrti Markusa Zastrowa, je šokovaná. Rovnako je však šokovaná aj z toho, že Robert jej toto tajomstvo zamlčal. Ten ju však napokon zasvätí do iného tajomstva - tajomstva kuchyne. Eva je však neoblomná a pred Lenou tvrdí, že ak sa neudá na polícií sama, urobí to za ňu ona. Lena nemá na výber. No tesne pred tým, ako sa chce ku všetkému priznať príde Götz s novým argumentom.

- Jacob je po spoločnej noci s Lenou frustrovaný, keďže zistí že ženy ho berú len ako kamaráta a nie ako atraktívneho muža. Rovnako je to aj u Rosalie. Jacob s ňou strávi večer plný flirtov, i keď tá je zasnúbená s Michaelom. Michael napokon odobrí Rosalie renováciu bytu, do ktorej sa má Jacob hneď pustiť. Rosalie však nezaostáva a začne ho zvádzať.

- Helen (stále nevedno, aká "Helen") poradí Nilsovi, aby viac nestrácal čas a venoval sa splneniu svojho sna. Ten sa napokon rozhodne dať výpoveď vo Furstenhofe, keďže chce rozbehnuť vlastný projekt - nové fitnesscentrum. Zistí, že na to však nemá dostatočné finančné prostriedky, a tak je z neho opäť fitnesstréner. Jeho ďalším klientom je Alfons - toho totiž seklo v krížoch. Tanja medzitým pre svojho muža tajne tlačí letáky na tlačiarni v kancelárií, kde ju pristihne André. Napokon sa rozhodne mlčať, no keď zistí, že Alfons si tréning jogy u Nilsa pochvaľoval, rozhodne sa prihlásiť tiež. No Nilsa čaká nepríjemné prekvapenie.