Choď na obsah Choď na menu
 


Nový dej (1209. - 1212.)

 

First up, ďakujeme vám za 50.000 návštev, pretože táto magická hranica bola zdolaná práve včera, keď mala stránka aj rekordnú návštevnosť okolo 130 ľudí (podľa Toplistu), podľa administrácie ešte viac, nakoľko tam sa počíta každé zobrazenie stránky, zatiaľ čo na Topliste len to "jedinečné".

Myslím že nielen my, ale ani starý administrátorský tím netušil, že veci zájdu až takto ďaleko a za každú návštevu sme vám preto viac ako vďační. Veríme, že nám zachováte priazeň aj naďalej, hlavne v tejto dobe, keď chystáme veľa nových projektov, do ktorých sme proste investovali toľko času, že si nemôžu dovoliť byť neúspešné.

Thanks. Vielen Dank. Vaša N.

Rosalie je rozhodnutá pre Michaela a rozhodne sa sústrediť sa na svadobné prípravy. Ešte predtým však Jacob pochopí, že Rosalie s ním skončila, a tak jej napíše list s dúfaním, že v budúcnosti môžu byť aspoň priatelia. Michael však Rosalie pri čítaní listu prichytí a keďže tá má strach, že by jej celý románik s Jacobom mohol prasknúť, rýchlo si vymyslí prvú výhovorku, ktorá jej príde na um: Rozhodla sa objednať speváčku Chandanu (ktorá sa ubytovala v hoteli) na ich svadbu. Michael je nadšený, no Rosalie menej... Dozvie sa totiž, že Chandanino vystúpenie bude dosť drahé, a preto dá Jacobovi jasne najavo, aby jej už nepísal listy. Chandanu sa snaží presvedčiť, aby na jej svadbe zaspievala, no tá ju odmieta a Rosalie potom uvidí speváčku a Jacoba vo viac ako súkromnej situácií. Preto Jacoba vyhľadá s cieľom opýtať sa, čo medzi ním a Chandanou je, no Jacob ju prekukne a dôjde k hádke... s vášnivým koncom.

Eva nemôže uveriť, že Robert odmieta dieťa, a preto sa vážne začína zamýšľať nad potratom. No i Hildegard si myslí, že Robert by mal prekonať traumu zo straty Miriam a postaviť sa k veci ako chlap. A i keď si Eva a Robert uvedomujú svoju lásku, Evino tehotenstvo tak zaťažuje, že sa obaja rozhodnú ísť rozdielnymi cestami. Robert by preto pre Valentinu chcel novú opatrovateľku, čo Eva odmieta a naďalej chce pracovať na tejto pozícií. Tanja napokon Eve poradí, že možno by bolo naozaj lepšie poslúchnuť Robertove rady aby si potom uvedomil, čo stratil. A zdá sa, že Eva sa k jej názoru napokon prikloní.

Lena, ktorá sa v rámci verejno-prospešných prác, angažuje v dedinskom domove dôchodcov musí uznať, že v okolí pre túto vrstvu obyvateľstva nie sú žiadne akcie. Preto sa rozhodne v hoteli usporiadať literárny večierok, čo prekáža Rosalie. Tá je však čoskoro umlčaná, keď sa dozvie, že Lena videla ju a Jacoba v dosť romantickej chvíli... Rosalie odrazu so všetkým súhlasí a Hildegard obdivuje Leninu zanietenosť. Avšak Lena má ďalšie problémy: Jej otec Götz jej totiž oznámi, že v okolí hotela videl kohosi, kto sa veľmi podobá na jeho "údajne mŕtveho syna" a jej brata Markusa.

Nils sa s nadšením púšťa do novej práce Chandaninho osobného trénera, no tá má dosť nabitý harmonogram, a tak jej musí venovať všetok čas a na iných klientov mu čas nezostáva. Napriek tomu sa ju rozhodne pozvať na večeru spolu s Tanjou a všetko vyzerá super, až kým Nils nepočuje, ako si Chandana na druhý deň z Tanje robí srandu. Tá mu napokon vysvetlí, že kvôli ťažkému ochoreniu nemôže mať deti. Nils sa preto rozhodne byť jej 24/7 stále oporou, no čoskoro pochopí, že práca osobného trénera speváčky má aj tienisté stránky...

Werner stojí pred odhalením veľkého škandálu: Götz sa dozvedel, že na pozemkoch niekde za dedinou Werner vlastnil sudy naplnené toxickým odpadom a prišlo ku kontaminácií pôdy. Werner sa túto záležitosť snaží riešiť s Pachmeyerom a pozemky niekomu predať, no Götz o tom informuje tlač, a tak je Werner v slepej uličke. Keď sa dozvie, že kompletná dekontaminácia by stála 250 tisíc eur, je šokovaný. Napokon Pachmeyer príde s rozumným riešením, aby Werner daroval pozemok obci.