Choď na obsah Choď na menu
 


ALFONS SONNBICHLER

Sepp Schauer

Obrázok

Alfons Sonnbichler je dlhoročný zamestnanec Furstenhofu, pracujúci na recepcii. Má ženu Hildegard a s ňou dcéru Marie. Je to energický starší pán a veľký profesionál - v hoteli patrí k stáliciam.

Po tom, čo Charlotta vážne ochorie, rozhodne sa Alfonsovi povedať pravdu - on je Alexandrov biologický otec, nie Werner, ako si to všetci myslia. Alfons poznal Alexandra od narodenia a najradšej by sa za svojho syna postavil, no Charlotta nechce vyjsť s pravdou na verejnosť.

Nešťastnou náhodou v laboratóriu zamenili výsledky Pachmeyerovej ženy a Alfonsa, a tak bol Alfons v mylnej domnienke, že má rakovinu pankreasu. To ťažko niesla jeho žena Hildegard, no Alfons bol už zmierený s pravdou a rozhodol sa hľadať si svojho nástupcu na recepcii.

Sonnbichlerovcom sa neskôr pokazila sedačka, ale Alfons nechce kúpiť novú, radšej by peniaze ušetril a dal ju opraviť. Príde mu vhod, keď mu Jacob ponúkne, aby si zobrali pohovku po jeho rodičoch. Kým Hildegard sa páči, Alfons ju považuje za hroznú.

Po Katjinom prevoze do nemocnice musí hrať jej otca (keďže ju nesmú spoznať, ona tvrdí, že je Maike Steenkamp a on jej otec Jasper Steenkamp).

Keď sú vo Verone, rozhodne sa kúpiť Hildegard drahú kabelku, ale neskôr v reštaurácii zistí, že takú má skoro každá žena v reštaurácii, a že v skutočnosti stojí len 15 eur.