Choď na obsah Choď na menu
 


SLOVENSKÉ EPIZÓDY

rubrika Slovenské epizódy | pondelok, 7.február 2011 | Autor: Alice

Obrázok

EPIZÓDA 1018

Vysiela sa v pondelok, 7.februára 2011 o 18.05 na Jednotke

Rosalie (Natalie Alison) šokovane pochopí, že Lukas (Wolfgang Cerny) a Sandra (Sarah Stork) majú aféru, a tak si svoju zlosť vylieva u Cosimy (Gabrielle Scharnitzky), ktorú hneď pochytí strach, že po rozvode by jej rodina prišla o Rosaliine podiely vo Furstenhofe. Preto sa snaží dohovoriť Lukasovi, lenže ten zostane neústupčivý a ďalej rozhodnutý rozvíjať svoj vzťah so Sandrou. Rosalie zistí, že Cosimine hlavné záujmy sú udržanie jej podielov, a tak sa rozhodne prepísať ich na banku a začať nový život. Medzi oboma ženami docháda k hádkam...

Hendrik (Golo Euler) oficiálne požiada Marie (Annabelle Leip) o ruku, a tá si chce zobrať čas na premyslenie. Medzitým sa Tanji (Judith Hildebrandt) sťažuje, aký neromantický Hendrik bol. Ten medzitým chce požiadať aj rodičov o ich požehnanie, avšak nevie nájsť tie správne slová... A tak Marie prekvapí Hendrika spontánnym návrhom.

 

EPIZÓDA 1019

Vysiela sa v utorok, 8.februára 2011 o 18.05 na Jednotke

Michael (Erich Altenkopf) nájde Rosalie (Natalie Alison) a v poslednej sekunde jej zachráni život. Lukas (Wolfgang Cerny) a Sandra (Sarah Stork) sú zdesení, keď sa dozvedia, že Rosalie chcela spáchať samovraždu a teraz upadla do kómy. Sandra však hneď pochopí, že na teórií samovraždy niečo nesedí. Keď sa o tom dozvie Cosima (Gabrielle Scharnitzky) utrpí ďalší srdcový záchvat a tiež musí ísť do nemocnice.

Medzičasom príde Rosaliina sestra Emma (Ivanka Brekalo) do Furstenhofu a navštívi ju v nemocnici. Keď však pri Rosaliinej nemocničnej posteli uvidí Sandru, stratí nervy...

"Kai" (Eva-Maria May) sa snaží vysvetliť Benovi (Johannes Hauer) nedorozumenie ohľadom bozku, avšak Ben ostane skeptický, a tak sa Nilsa (Florian Stadler) pýta, či je "Kai" na mužov. Pre Nilsa je to jasné znamenie - kvôli svojim citom k Benovi sa môže Katja prezradiť. A preto je len jediné riešenie: Katja musí opustiť Furstenhof.

 

EPIZÓDA 1020

Vysiela sa v stredu, 9.februára 2011 o 18.05 na Jednotke

Zatiaľ čo je Sandra (Sarah Stork) veľmi dotknutá Emminou (Ivanka Brekalo) výčitkou, Werner (Dirk Galuba) nechce dlhšie otáľať so stavbou nového baru a hneď začať. Rosalie (Natalie Alison) stále leží v kóme, avšak jej stav sa stabilizuje, a tak Hildegard (Antje Hagen) vysvetľuje Emme, že to so Sandrou prehnala. A tak sa Emma na druhý deň Sandre ospravedlní. Podľa posledných vyšetrení sa však zistí, že v Rosaliinej krvi sa nachádzali tabletky na spanie, a tak hneď padajú prvé obvinenia.

Alfons (Sepp Schauer) tuší, že Tanja (Judith Hildebrandt) zobrala tašku so závojom omylom, a tak sa snaží celú svadbu zachrániť. Napokon súhlasí s  Andrého (Joachim Lätsch) nápadom prehľadať Tanjinu skrinku, kde sa závoj našťastie nájde a svadbe už nič nestojí v ceste. Nanešťastie však majú Marie (Annabelle Leip) a Hendrik (Golo Euler) na ceste na matričný úrad defekt, a tak sa Hildegard rozhodne prevziať svoju politickú moc do vlastných rúk...

 

EPIZÓDA 1021

Vysiela sa vo štvrtok, 10.februára 2011 o 18.05 na Jednotke

Michael (Erich Altenkopf) si robí starosti o Fabienovu budúcnosť, najmä o jeho prijatie v škôlke, a tak sa na prijímacom "interview" s Tanjou (Judith Hildebrandt) prezentujú ako pár. Nils (Florian Stadler) žiarli a zistí, že Tanja obdržala od Michaela list, ktorý si zamkla v skrinke. S Katjinými (Eva-Maria May) zručnosťami sa mu podarí skrinku otvoriť a list ukazuje Charlotte. Tá je z Michaela sklamaná a chce s ním otvorene hovoriť o jeho citoch k Tanji. Avšak Michael všetko poprie.

Po svadbe odchádzajú Marie a Hendrik (Golo Euler a Annabelle Leip) z Furstenhofu. Katja sa medzitým dozvie, že Ben (Johannes Hauer) už dlhší čas zbožňuje jednu blondínu, a tak sa rozhodne konať. Požičia si blonďavú parochňu a navábi Bena do apartmánu. Nečakaným prekvapením je Ben nadšený a netuší, že jeho "zbožňovaná blondína" je v skutočnosti Katja (Kai).

 

EPIZÓDA 1022

Vysiela sa v piatok, 11.februára 2011 o 18.05 na Jednotke

Sandra (Sarah Stork) sa zúfalo prizerá na situáciu, keďže Lukas (Wolfgang Cerny) kvôli falošnému alibi  nemá na výber. Avšak obaja zároveň dúfajú, že sa Rosalie (Natalie Alison) sa preberie a vysvetlí, čo sa vlastne stalo. Medzitým komisár Meyser (Christoph Krix) vypočúva Sandru, ktorá uzná, že bola posledná, ktorá Rosalie videla. Meyser tak z pokusu o vraždu Rosalie spolu s Lukasom obviní aj Sandru. Simon (René Oltmanns) si ešte spomenie na to, že Lukasa videla na joggingu v inkriminovanom čase na inkriminovanom mieste. Medzi oboma prichádza k hádke práve vtedy, keď tam príde komisár, ktorého informácie nepochybne zaujímajú.

Charlotta (Mona Seefried) je hlboko sklamaná z toho, že sa Tanja (Judith Hildebrandt) a Michael (Erich Altenkopf) pobozkali. Zatiaľ čo si Tanja a Nils (Florian Stadler) kvôli tomu stále skáču do vlasov, Tanja ubezpečí Charlottu, že medzi ňou a Michaelom nič nie je. A tak Charlotta prekročí svoj tieň a urobí ako prvá krok na uzmierenie.