Choď na obsah Choď na menu
 


SLOVENSKÉ EPIZÓDY

rubrika Slovenské epizódy | pondelok, 21.február 2011 | Autor: Marina

Obrázok

 

EPIZÓDA 1028

Tanja (Judith Hildebrandt), ktorej tehotenstvo sa ešte nepotvrdilo, je zaskočená Nilsovou (Florian Stadler) ponukou na sobáš. Medzitým si Charlotta (Mona Seefried) všíma, že Michael (Erich Altenkopf) sa stále menej a menej zaujíma o ich spoločnú svadbu a namiesto toho pripravil pre malého Fabiena fašiangový kostým na karneval v škôlke. Tanja sa medzitým rozhodne povedať áno na Nilsovu ponuku, no zároveň popiera, že niečo medzi ňou a Michaelom je.

Po tom, čo Werner (Dirk Galuba) vyhodil Lukasa (Wolfgang Cerny) z bytu, sa ten sťahuje k Sandre (Sarah Stork). Obaja sa však zhodnú na tom, že život v jednom byte s v kóme ležiacou Rosalie (Natalie Alison) nie je najľahší...

Simon (René Oltmanns) stále nie je rozhodnutý, či prijať miesto obchodného vedúceho a Wernerovi (Dirk Galuba) už dochádzajú nervy. Preto sa rozhodne pre plán s Andrém (Joachim Lätsch), ktorý má Simona nahovárať.

Hildegard (Antje Hagen) sa dozvie, že Gustl (Sepp Schauer) kradne z Furstenhofu vínové fľaše, a tak sa rozhodne prehovoriť mu do svedomia: Musí preukázať svoju angažovanosť na mieste záhradníka, inak sa Hildegard postará, aby sa o jeho malých krádežiach dozvedelo vedenie.

 

EPIZÓDA 1029

Lukas (Wolfgang Cerny) je nahnevaný z Wernerovho (Dirk Galuba) plánu, pretože vníma Simona (René Oltmanns) ako konkurenta. Cosima (Gabrielle Scharnitzky) však tiež nezaspí na vavrínoch a ponúka Simonovi požadovaných 50.000 eur, ak opustí hotel a odíde za Viktoriou do New Yorku. Táto lákavá ponuka Simona privedie do váhania. Keď sa o tom dozvie André, je zdesený. Sandra (Sarah Stork) si všimne, že André nechce, aby jeho syn odišiel. Simon je z Andrého správania dojatý, no keď mu to chce povedať, stane sa svedkom nepekného rozhovoru...

Aby Charlotte (Mona Seefried) Michael (Erich Altenkopf) dokázal, že o ňu má stále záujem, rozhodne sa viac angažovať do svadobných príprav, ktoré hneď skríži neočakávaná komplikácia: Michaelova dcéra Debbie nemôže na svadbu prísť. Hoci sa to Charlotte nepáči, súhlasí s náhradným termínom, i keď sa už nebude môcť vydávať v jej obľúbenej kaplnke.

Hildegardina (Antje Hagen) nespokojnosť s Gustlovým (Sepp Schauer) správaním rastie, keď vidí, že Gustl za sebou všade necháva neporiadok a na mieste záhradníka sa nepreukázal ako príliš kompetentný... Ako dobrý radca však uspel na celej čiare.

 

EPIZÓDA 1030

Simon (René Oltmanns) sa rozčuľuje zo slov svojho otca, a tak sa rozhodne prijať Wernerovu (Dirk Galuba) ponuku bez jeho predchádzajúcich podmienok. Lukas (Wolfgang Cerny) je však hneď nevraživý a odmietne Simona zaučiť. Sandra (Sarah Stork) u Lukasa vyprosuje šancu pre Simona, čo ten napokon prisľúbi. Avšak hneď pri prvej príležitosti sa mu posmieva. Keď je Sandra s Lukasom na ceste do nemocnice na vyšetrenia, opäť sa pohádajú a Sandre rupnú nervy...

Michael (Erich Altenkopf) vie len ťažko akceptovať to, že Tanja (Judith Hildebrandt) prijala Nilsovu (Florian Stadler) ponuku na sobáš. Aby sa od nej odpútal, rozhodne sa venovať svadobným prípravám so Charlottou (Mona Seefried). Ani Tanja už však nadchádzajúcou svadbou nie je nadšená. Michael spozná, že Tanja váha.

Charlotta vidí, že práca záhradníka pre Gustla (Sepp Schauer) nie je práve tá najlepšia voľba, a tak poprosí Alfonsa, aby svojmu bratovi našiel inú prácu. Gustl sa medzitým rozhodne dodržiavať Hildegardine (Antje Hagen) hygienické štandardy a obdaruje ju kyticou kvetov. Ukáže sa však, že sú to tie isté kvety, ktoré Alfons položil na hrob svojej matky.

 

EPIZÓDA 1031

Sandra (Sarah Stork) sa nezdrží, a tak sama utečie na aute a Lukas (Wolfgang Cerny) sa musí do Furstenhofu dostať pešo. Tam sa medzitým nachádza predseda zväzu floristov Thilo Bronk (Matthias Christian Rehrl) a so Simonom (René Oltmanns) chce uzavrieť dohodu o konaní sa zhromaždenia. Sandra sa spoznáva so svojim starým známym Thilom, zatiaľ čo sa Lukas rozhodne jej sľúbiť, že sa pokúsi so Simonom nadviazať normálny vzťah, a tak sa obaja udobria. Lenže Lukasov sľub stroskotá hneď pri nasledujúcej príležitosti...

Alfons (Sepp Schauer) objasní svojmu dvojníkovi Gustlovi (Sepp Schauer), že ak chce bývať u neho a Hildegard (Antje Hagen) musí dodržiavať určité pravidlá. Gustl sa medzitým rozhodne, že práca záhradníka preňho nie je najlepšia, a tak sa Hildegard rozhodne zamestnať ho v kuchyni ako pomocnú silu.

Ben (Johannes Hauer) a Katja (Eva-Maria May) sa rozhodnú zasvätiť Simona do ich tajomstva. Avšak Simon ich predbehne, a tak sa šokovane pozerá, ako sa dvaja poslíčkovia bozkávajú.

 

EPIZÓDA 1032

Ben (Johannes Hauer) vysvetľuje Simonovi (Johannes Hauer), že Kaia (Eva-Maria May) bozkával len preto, pretože je v tejto oblasti "neskúsený". Simona táto výhovorka presvedčí len málo. Zatiaľ čo sa na celom príbehu Katja (Eva-Maria May) dobre zabáva, Benovi to také smiešne nepripadá, pretože nechce, aby si o ňom jeho najlepší priateľ myslel, že je teplý. Napokon sa rozhodne odstúpiť od svojich plánov - začať bývať spolu s Katjou. Tá musí ustúpiť a chce Simonovi povedať pravdu, že je dievča. Lenže veci sa opäť skomplikujú, keď sa Katja dozvie, že na povrch vyplávali informácie o krádeži, s ktorou je spájaná práve ona. A tak sa Simon o jej identite radšej nemá nič dozvedieť.

Michael (Erich Altenkopf) sa zúfalo pokúsi presvedčiť Charlottu (Mona Seefried) o svojich citoch, avšak tá ostáva pri svojom rozhodnutí zrušiť svadbu. Michael Tanji (Judith Hildebrandt) zamlčí pravdu o jeho rozchode so Charlottou, čo sa tá šokovane dozvie, keď počuje Charlottin rozhovor s Alfonsom (Sepp Schauer).

Sandra (Sarah Stork) je toho názoru, že Lukas (Wolfgang Cerny) vo veci zle vykalkulovanej Simonovej ponuky nie je nevinne. Avšak skôr, ako sa opäť začnú hádať, Sandre sa podarí presvedčiť Thila Bronka (guest star Matthias Christian Rehrl), aby akceptoval aj drahšiu ponuku.

Už zajtra na sturmderliebe.estranky.sk štartuje registrácia do VIDEOSÚŤAŽE!