Choď na obsah Choď na menu
 


Obrázok 

Začiatky bývajú ťažké, i keď toto začiatok ani tak nie je... Téma týždňa totiž bude pokračovať v dobre zabehnutej forme bývalej Betyinej týždňovky. Vopred upozorňujem, že toto je nulté vydanie - preto veľmi krátke s minimom vecí, ktoré sa venujú Sturm der Liebe.

Takže v prvom rade chcem vyriešiť jednu zásadnú otázku - 2.narodeniny stránky sú tu už čoskoro, a preto sa vás pýtame, ako by mali vyzerať. Všetky vaše názory a námety adresujte do diskusie na úvode, príp. na Facebook, kde diskusiu ohľadom tohto riadi Bety, ktorá sa spoločne so Zuzkou a Alexom 2.narodenín zúčastní. Keď sa tak pozriem do kalendára, 3.októbra vychádza na nedeľu, čiže by sme opäť mohli urobiť dvojdňové oslavy narodenín stránky, i keď som spočiatku bola proti tejto myšlienke. Čiže pravdepodobne sa to celé bude konať počas prvého októbrového víkendu, 2. a 3.októbra 2010.

Predbežne pripravujeme určite nejaké happy-birthday-video, pravdepodobne aj špeciálne vydanie Témy týždňa, no a to ostatné je zatiaľ nejasné, čo znamená výzvu pre vás.

Druhá organizačná vec - vizitky postáv v rubrike POSTAVY boli konečne dokončené! Áno, po týždni sa to podarilo, teda až na jednu výnimku - vizitka Bena ešte stále chýba a plánujem ju dokončiť v priebehu dnešného dňa. Vlastne - keď čítate toto vydanie Témy týždňa, tá vizitka tam možno už aj je.

UPDATE, 21:45: Tak napokon vizitka nebude pridaná, keďže som sa dozvedela, že postava Bena bola zaradená medzi vedľajšie postavy.

A tretia organizačná vec - návštevnosť je absolútne skvelá. Ešte v utorok, keď bola stránka stále len v rekonštrukcii, bola návštevnosť viac ako 150 ľudí denne a stále stúpa. Toto sú len začiatky a uvidíme, ako sa to bude vyvíjať.

 

A teraz zopár vecí k Sturm der Liebe - na nemeckej Wikipédií je zmienka o tom, že práva na všetky doteraz existujúce diely majú estónska TV3, lotyšská TV3, litovská LTV, samozrejme talianska RETE 4 a slovenská STV.

Od 23.august 2010 teda STV vysiela Sturm der Liebe opäť - tentokrát už len jeden deň denne, čo je lepšie, pretože to bude bežať ešte dooooooooooosť dlho, a tak si môžeme vychutnať každú jednu časť.

Je pravda, že dej teraz ubieha trochu pomalšie a epizódy 934, keď príde do hotela Sandra a oficiálne sa začne 5.séria, sa dočkáme cca o tri týždne, ale zrejme sa tým zbavíme tých niekoľkomesačných "medzier", keď STV Sturm der Liebe nevysielala, pretože buď nemala nadabované časti alebo proste nemohla vysielať, keďže by v dieloch predbehla nemeckú Das Erste.

Z deja veľmi stručne, pretože sa tomu všetkému začneme venovať budúci týždeň, keď naplno odštartujú všetky rubriky. Hlavnou témou týchto dní je Robertovo odmietanie svojej vlastnej dcérky Valentiny, pretože stále nekonečne a neodvolateľne miluje Miriam a trávi čas pri jej hrobe, kde sa už niekoľkokrát stretol s Evou, ktorá mu chce len dobre, no Robert často odmieta aj ju.

To využije Barbara, ktorá dá podnet na Mládežnícky úrad za zanedbanie rodičovskej starostlivosti a chce Roberta zbaviť všetkých práv opatrovať Valentinu, aby sa tým dostala k Miriaminmu majetku. Na uskutočnenie tohto plánu podplatí svojho človeka - je ním Alain Briand (Matthias Beier), ktorý tvrdí, že on je otcom malej Valentiny a bol Miriaminým tajným milencom, čomu Robert nechce ani náhodou uveriť...

Barbara medzičasom pokračuje vo svojom vzťahu s Götzom, za ktorého sa chce vydať (viac o tomto v stredu v pravidelnej rubrike Nový dej v Nemecku)

Ako sa vlastne dostala na slobodu? Po Götzovom oduševnenom prejave na súde, i keď ja si dovolím pochybovať, že človeku, ktorý čelí obvineniu z niekoľkých vrážd, pokusov o vraždy a únosov, by sa takéto niečo prepieklo... To by bol už fakt justičný omyl, ktorý sa nemôže stať v Nemecku, pretože nato tu máme predsa naše Slovensko so skvelou úrovňou súdnictva! o)

Ale nebudem sa navážať do slovenského súdnictva, pretože evidentne aj to nemecké je dosť deravé... Fanúšikovia na oficiálnej stránke Das Erste hromžili nad tým, ako môže Barbara vyhrať súd... respektíve podmienečne vyhrať. Ten proces som až tak podrobne nesledovala, ale vraj v ňom bolo nespočetne veľa neskutočných a nereálnych faktov, ktoré tam zakomponovali scenáristi a za toto si vyslúžili ostrú kritiku.

A už som sa zase zakecala, tá Bety mala takú pravdu!!! :D

Čiže s nultým vydaním v tejto chvíli končím, od pondelka sa všetko rozbieha na sto percent!

Aha... a ešte spomínaná štruktúru, ak ju ešte náhodou niekto nevie naspamäť o)

 

Obrázok