Choď na obsah Choď na menu
 


Obrázok

Nad Tatrou sa blýska, Slota Anču stíska...

 

Obrázok ... tento týždeň úplne naživo píše slečna Nela!

  Je to tu, moji drahí - teda drahí školopovinní... začal sa ďalší rok, v ktorom nás čaká toooľko srandy, hlavne pre mňa, keďže ma čaká maturitný ročník a vysoká škola, o ktorej ešte stále nemám ani poňatia... nejaké to poňatie síce mám, ale žiadnu konkrétnu predstavu (ako to už u mňa býva zvykom). Ako dopadlo vítanie 2010/11 u vás? My sme šli s kamoškou "zapiť" štvrták do Bisou Café (pamätáte sa, keď Bety spomínala, že v centre mesta zavreli Coffeeshop Company a namiesto nej je tam teraz maďarská reštaurácia? ... no tak tam neďaleko je naša kaviarnička Bisou Café s chutným cappuccinkom!). Čo už, je to predsa len 10 mesiacov! :D Ja to beriem optimisticky, napríklad na zošit z matiky som si rovnako optimisticky napísala meno a pod to "dúfam že posledný zošit z matiky v živote, 2010/11" + meno nášho "prominentného gymnázia"... Týmto krátkym fejtónikom som len chcela povedať, že to treba brať optimisticky...

Ehm, vidíte ten nadpis? Zákon z dielne SNS a vecí tomu podobných totiž začal platiť, a tak sme včera oficiálne počúvali hymnu. Slová "Slota Anču stíska" vymyslel môj spolužiak a náramne sme sa na tom bavili, no nie je to úsmevné? :D Nechápem, čo má p. Belousovová proti osloveniu Anča, veď to je úplne milé :D...

Okrem toho som si dnes nahlasovala maturitné predmety - SLJ, ANJ, DEU, DEJ, čiže povinné Slovenský jazyk a literatúra, Angličtina a potom Dejiny umenia, keďže sa chcem vydať takou akousi mediálne-umelecko-žurnalistickou cestou no a Dejepis, lebo som tam potrebovala ešte jeden predmet a Dejepis má fakt skoro každý...

No a teraz vážne, 10 mesiacov vážne nie je veľa, veď ten čas tak letí... Čiže vám stredoškolsko-povinným prajem nádherných 10 mesiacov v spoločnosti dekadických logaritmov a "podobných užitočných vecí", vám vysokoškolsko-povinným veľa šťastia na skúškach a vám ostatným... snáď už len veľa pracovných a súkromných úspechov - a samozrejme veľa pozitívnych správ zo Sturm der Liebe. A našej obnovenej stránke mnoho spokojných návštevníkov. Oficiálne začína 1.vydanie Témy týždňa.

 

Teraz mali zaznieť fanfáry, tak si ich aspoň predstavte :P

 

HLÁŠKA TÝŽDŇA: Profesori už ako žiaci

Moja triedna: Mne sa tak nechcelo včera vstávať! Som ešte do jednej v noci pozerala tú kriminálku, nepozerali ste to?

 

Už som avizovala, že na zvyčajnú dĺžku predchádzajúcej Betyinej týždňovky si netrúfam, takže toto glosovanie udalostí bude zvyčajne trochu kratšie.

Čo sa týka tohto týždňa, pani Cosima v hoteli spôsobila trošku rozruchu... Trošku, pretože na pôvodne Charlottinej oslave sa pred všetkými novinármi predstavila ako oslávenkyňa ona... z čoho boli zaskočení nielen novinári, ale aj Werner a André a dokonca aj Fanny, ktorá čítala úvodný príhovor.

Zatiaľ čo Werner a André reagovali dosť agresívne, Charlottu to už neprekvapilo - s pravdou je totiž zmierená. A to sa mi na nej dosť páči, že stála ostáva pokornou osobou, ktorá je vždy akosi "nad vecou", i keď v poslednej dobe toho bolo priveľa aj na ňu... Netuším, ako by som reagovala ja, keby mi niekto v 55-ke povedal, že JA vlastne nie som JA, ale niekto iný...

Mimochodom - keď už hovoríme o Fanny... práve tá čoskoro odchádza, keďže ani André, ani Simon už o ňu nemajú záujem. No, čudujete sa? Ja ani nie... Tento odchod je v epizóde 934, čiže presne vtedy, keď odíde aj Annika a príde Sandra.

A teraz obrazová príloha!

S obrazovou prílohou mám trošku problémy, keďže podľa platného programu by sa mali fotky zverejňovať v utorok vo Fotoreporte. Napriek tomu sú tu dve podarené:

Obrázok

Toto je konečne nejaké schopné foto pani Niny Ruge - nemecká moderátorka, ktorá si zahrá v Sturm der Liebe. Pri pohľade na foto - koľko plastík daná osoba má? Tipujte a vyhrajte! Ehm, sorry, iba tipujte...

 

Obrázok

Aj toto je dosť zaujímavé - nevyzerá p. Zwicková ako Michael Jackson? Náznaky: bujaré háro (ešte keby boli tie vlasy čierne ako Michael "Junior"), bledá pokožka (toto je skôr z Michaela po nespočetných operáciách) + výrazný červený rúž! No dobre, nie je to žiadna podoba, ale určité znaky áno... No a pred ňou stoja slečna Babsi a p. Zastrow - - - z ich svadby napokon aj tak nič nebude... 

 

POSTREH: Susanne Bruckner dabuje Beatrix Bežná

Pri sledovaní SDL počas posledného týždňa som si všimla nasledujúcu vec - Susanne Brucknerovú - matku Anniky a Hendrika dabuje Beatrix Bežná. Ak poznáte seriál Profesionáli, zrejme viete, kto je Beatrix Bežná.

Je to slušná občianka mestečka, ktorú hrá Oľga Belešová. A práve Oľga Belešová (ktorú obdivujem už len preto, že si vzala Japonca) dabuje mániodepresiou trpiacu Susanne.

Je to absolútne veselé, pretože postava Susanne je sama o sebe dosť vtipná (aspoň zatiaľ! nachádza sa totiž v mánickej fáze, ktorá je presný opak tej depresívnej...). No nezdrží sa dlho, zdá sa mi, že len 10 častí, čiže do konca budúceho týždňa.

 

DRUHÝ POSTREH: Robertov účes

Minule sme o tom s Bety kecali na Facebooku - že ten nový Robertov účes je absolútne hrozný... Dlhšie vlasy by mi až tak neprekážali, až na tú hnusnú čiernu ulízanú ofinku! :D No kde sme? Hitler? Škoda, škoda, Lorenzo bol celkom fešák, ale tento účes je absolútne asexuálny = nepríťažlivý, ba až nechutný.

No dobre, ale nájdem tu niekoho, komu sa to páči? Som zvedavá - ak áno, napíšte do diskusie na úvode a uvidíme o)


NABUDÚCE: Čosi zo zákulisia 1.narodenín a možno príde aj Bety!

Takýto titulok som mala pripravený, no Bety ešte nepríde... Škola jej totiž začína až koncom septembra, a tak si ešte užíva voľno v Londýne a vracia asi v polovici tohto mesiaca. Čiže hneď ako to bude možné jej dám na starosti jedno vydanie Témy týždňa, pretože - ako som už predtým hovorila, tú ohromnú ČESŤ písať túto rubriku dostane aj starý administrátorský tím.

Tak so mnou opäť o týždeň!