Choď na obsah Choď na menu
 


Obrázok

Názov článku je položka nepovinná o)

 

Obrázok ... aj tento týždeň úplne naživo píše slečna Nela!

Ako sa máte, vážení a milí? Ja sa mám dobre! :D Ale nie... verím, že sa máte lepšie ako ja, pretože ja sa stále zabávam z nového rozvrhu, ktorý nám rozdávali len predvčerom. Pondelok je hyper-náročný, dvojhodinovka angličtiny, nemčiny, NOS-ka a matika, no idem sa zakillovať asi! V utorok mám nádherných 5 hodín, čo tu už dávno nebolo. Streda 6 vrátane dvojhodinovky Konverzácie z angliny, štvrtok 7 vrátane dvojhodinovky Konverzácie z nemčiny, no a piatok opäť 6. Inak zaujímavé je, že predmet Dejepis nemáme... Normálne nie je!  Majú ho iba seminaristi. Plus štvrtok je veľmi zaujímavý deň - jeden týždeň totiž mám 7 hodín a druhý týždeň 5, čiže sa to takto nádherne strieda. Celkovo 30 hodín v dlhom týždni, 28 hodín v krátkom týždni. Paráda, nie? o) Akože celkový počet hodín fakt nie je vysoký, ale to usporiadanie predmetov je katastrofa (dva jazyky za sebou a pod. radšej nekomentujem). Ale nemám sa na čo sťažovať, vôbec nemáme ani Fyziku, ani Chémiu, to majú tiež iba seminaristi, medzi ktorých našťastie nepatrím... Viac ako polovicu hodín tvoria jazyky - v týždni mám totiž 8x anglinu a 8x nemčinu, čo je celkom zábava... Nevadí, zmierená s krutým osudom! :D

Dnešné vydanie Témy týždňa sa opiera o niekoľko základných vecí, čím sa v podstate narúša názov - TÉMA TÝŽDŇA, keďže tých tém bude dnes viac.

Začnem krátkym zhodnotením, čo a ako sa udialo v prvých dňoch existencie obnovenej stránky a ako sme s tým vlastne spokojní. Čiže celkovo sme spokojní, to nie je prekvapivé! :D

Prekvapivé však je, že najčítanejšími sú práve rubrika Téma týždňa a Zo zákulisia, s čím sme až tak nerátali a dosť nás to potešilo. Už teraz vám môžem prezradiť, že budúci týždeň v rubrike Zo zákulisia pripravujeme opäť dosť exkluzívne nahliadnutie do určitých lokalít... ktoré sa pri nakrúcaní Sturm der Liebe využívajú, dúfam, že som to dobre napísala.

No a takisto sme radi, že sa zapájate do diskusie a fungujú aj externí redaktori a budeme radi, ak to tak zostane aj naďalej. Záverom som teda chcela povedať, že stránku sa podarilo úspešne obnoviť a sme radi, že sa k nej vôbec niekto vrátil! o)

 

26.5.2005

K Sturm der Liebe - hovorí vám čosi dátum 26.5.2005? ...

...

Práve vtedy sa totiž seriál začal vysielať, a tak to koncom mesiaca bude už nádherných 5 rokov, čo je cca 1826 dní (aj s prestupným rokom 2008). Tomuto výročiu sa však nebudeme nijako zvláštne venovať, tak snáď pripomeniem len nasledovné:

Za tých päť rokov bolo napísaných viac ako 10.000 strán scenára a odvysielaných 55.000 minút čistého času. A to už, myslím, hovorí za všetko.

Téme "Za Sturm der Liebe hovoria čísla" sa budeme venovať vo štvrtkovom vydaní rubriky ZO ZÁKULISIA, kde sa dozviete, ako celé nakrúcanie prebieha a aké lokality sa využívajú.

 

Ako by mal vyzerať správny tyran? :D

Veľmi ma teší príchod slečny, resp. pani Leny Zastrow do Furstenhofu, pretože scenáristi sa rozhodli otvoriť tému, ktorá tu ešte nebola - a to týranie. Čo je síce dosť drastické, ale to je aj alkoholizmus, gambling, stalking a iné veci, ktoré už v Sturm der Liebe boli.

V súvislosti s tým prichádza teda do hotela Lenin manžel Stephan, ktorého bude hrať Patrick Wolff. Neviem sa síce dopracovať na jeho domovskú stránku, ale každopádne verím, že to bude presne taký týpek, aký má byť - teda drsný, na krátko ostrihaný pán v koženej bunde! :D Teda asi taká je moja predstava panovačného manžela, ktorý by mal Lenu biť. Uvidíme, ako to bude celé vyzerať a to už v októbri, kedy sa zápletka rozbehne.

 

FOTO TÝŽDŇA: Holubica mieru

Obrázok

Našla som takú staršiu fotku zo svadby Sandry a Lukasa, kde lietali takéto nádherné holubice mieru, no nie je to romantické? :D

Dobre, romantické možno, ale trochu gýčové... I keď v dnešnej dobe je ťažko povedať, čo je gýč a čo nie. Zamýšľali ste sa niekedy nad všetkými lokalitami, kde sa svadby už odohrali? Mali sme tu kostoly, kaplnky, jedenkrát dokonca parník, Furstenhof a všeličo iné. Tvorcom už zrejme dochádza kreativita, kde všade by sa tie svadby mali točiť. Úprimne - mne by došla kreativita už pred tromi rokmi, ale predsa ostali ešte nejaké miesta... napríklad.... hm... vo vesmíre? :D Len treba zbehnúť do štúdií v Hollywoode... Alebo, ja neviem... niekde na romantickej španielskej pláži? ... A keby to malo byť v Nemecku, tak zrejme pod Brandenburskou bránou. Alebo čo keby sa svadba konala priamo v areáli Bavaria Filmstadt? Napríklad pri kulisách seriálu Marienhof, ktorý sa taktiež natáča v Geiselgasteigu? o)

Máte nejaký iný návrh? Originálnejší? To som si istá, takže ak je to čosi zaujímavé, kľudne prispievajte do diskusie! o)

Pre tento týždeň všetko, Téma týždňa je tu opäť v piatok.