Choď na obsah Choď na menu
 


Obrázok

Hvordan har du det? Jeg har det bra, takk... og dere?

(dnes výnimočne v stredu, keďže už dlho žiadna aktualizácia nebola)

 

Obrázok

 ... tentokrát so slečnou Bety!

 No... toto je moja premiérová Téma týždňa, čiže týždňovka v novom vydaní a ako inak ju začať keď nie tým, čo ku komu cítim, na koho som nahnevaná, čo sa udialo a ešte chcem dodať nejaké to týždňovkové posolstvo. Takže súhrn posledných mesiacov od mája - úspešné ukončenie 2.ročníka, niekoľko dovoleniek, užívanie si voľna, sťahovanie do Prahy a ešte niekoľko viac či menej dôležitých okamihov. Každopádne ma teraz čaká tretí, čiže bakalársky ročník na Karlovej Univerzite v Prahe, no a potom (potom = máj/jún 2011) už budem nebezpečná a titulovaná žena! XD Mám to akosi zhrnúť? Boli to nádherné prázdniny s nádherným začiatkom a nádherným koncom, precestovala som netuším-koľko-tisícok-kilometrov a zmeškala som koncert Davida Guettu, to snáď nie! Ale 17.11. sa ide na slečnu Gagu (odporúča i Haňa Montaňa XD) a to bude žúr! Na začiatok teda prajem príjemné čítanie (a to týždňovkové posolstvo opäť utieklo! ... akosi to nemá svoje čaro, tak sa musím krotiť XD)

Aha, už viem, čo som vám chcela povedať, resp. pochváliť sa! XD Pretože keď som to povedala slečne Zuz, najskôr sa začala rehotať na plnú hubu a potom, keď už nemohla chytiť dych, opýtala sa ma, či to myslím vážne.

Totižto sa idem učiť nórčinu... Tak, tak, nórčina je čosi ako nemecká angličtina a je to totálne ľahké. Keďže aj nórčina je germánsky jazyk, s nemčinou je úplne príbuzná a človek porozumie písanému prejavu i keď nevie po nórsky ani slovo...

Tento nadpis je čosi ako "Hvordan har du det?" (čítaj: "Vurdan har du de?", rozumej: "Ako sa máš?") a tá odpoveď na to je "Jeg har det bra, takk" (čítaj: "Jai har de bra, tak", rozumej: "Mám sa dobre, ďakujem"). Ide mi to, všakže? XDDD No ale to je len prvá lekcia, dokonca som si z netu stiahla celú českú učebnicu nórčiny s 300 stranami.

No a okrem toho som sa ešte prihlásila na francúzštinu, ale to oficiálnejšie - v škole bola ponuka voliteľných predmetov a medzi nimi bola aj francúzština, tak si hovorím, že je to výzva, nie? XD Čiže zatiaľ čo doteraz som váhala, čo sa budem učiť po taliančine, teraz to skončilo na francúzštinou a nórčinou. Milé...

 

HLÁŠKY MESIACA

Všetky sú výplodom slečny Sarah - anglická priateľka môjho brata, ktorá počas môjho pobytu u nich v Londýne všeobecne dosť perlila...

1: We're going to the pier now and I will be like "This is the pier", okay?

2: Cliffs and people jumping off them... that's all we have... welcome to Eastbourne!

3: So... don't bring any guns to Buckingham Palace. Really... DON'T DO DAT!

4: Justin Bieber? The small one? With the brown hair? Okay, let's end this conversation before I get sick.

5: Oh my feet are so confused. They absolutely don't know what happened today.

6: Look, this is the gay flag! Gays do not have a favourite colour. They like 'em all!

 (pre lepšiu autenticitu uvádzam v pôvodnom znení, pretože v tom preloženom by stratili to čaro, ktoré sa preložiť nedá... použite prosím Gúgl translator)


Teraz už smrteľne vážne.

Už asi 4 mesiace dej SDL vôbec nesledujem, takže naozaj neviem, čo sa deje.

Ale samozrejme, že som sa kvôli tejto príležitosti trochu pripravila a naštudovala si dej posledných desiatich epizód. Vlastne minule som sa samej seba pýtala, že prečo ma už SDL tak nebaví? 

Neprišla som k žiadnemu racionálnemu názoru, skôr len k tomu, že celá séria Sandry a Lukasa bola akási zvláštna a menej originálna, takže ma už v podstate nezaujímalo, čo sa bude diať ďalej a už vôbec nie, keď som sa dozvedela, že Miriam zomrie a Robert bude opäť hlavná postava.

Veď to je úplne identické s piatou sériou. Tam však zomrela Annika - tentokrát Lukasova veľká láska a Sandra dostala jej srdce. No a tuto Eva síce nedostala jej srdce, ale jej dieťa, o ktoré sa stará. Takže podobnosti by sa dali nájsť, ale po 1200 epizódach je pochopiteľné, že s originalitou je to už tažšie.

Toľko s touto kritikou... vlastne to ani nie je kritika, ale fakty, ktoré ma odradili od ďalšieho sledovania seriálu. Samozrejme, že sa o SDL stále zaujímam, ale menej ako v minulosti, čo je možno smutné, ale žiaľ na to nemám čas, totižto sa pomaly začínam venovať písaniu bakalárky, ktorá má mať 80 strán čistého textu v českom jazyku. Ja to prekladať nebudem, pretože po prvé: českú gramatiku neovládam a po druhé: ani sa mi nechce učiť sa ju! XD Čiže si to dám pekne krásne preložiť nejakému slovensko-českému prekladateľovi, ak vôbec taký odbor existuje...

 

Krátka analýza: Barbara von Heidenberg

Pamätáte sa na počiatky podrubriky "ALL ABOUT..." v niekdajšej týždňovke? Keď sa v budúcnosti dostanem k písaniu Témy týždňa, táto podrubrika dostane provizórny názov Analýza a dnes by som sa rada venovala dosť fascinujúcej postave, akou Barbara určite je.

Rola: Barbara von Heidenberg, rod. Sachtleben (alias Sylvia Saalfeld, rozv. Wielander)

Pokrvní príbuzní: Benjamin Sachtleben (starý otec), Ben Sponheim (syn)

Ostatní príbuzní: Wolfgang von Heidenberg, Miriam Saalfeld, Robert Saalfeld, Valentina Saalfeld

Vzťahy: Herbert Sponheim (aféra)

Wolfgang von Heidenberg (manželstvo)

Robert Saalfeld (one-night-stand)

Lars Hoffmann (one-night-stand)

Werner Saalfeld (manželstvo ako Barbara, rozv.)

Yordan Zerwenkov (one-night-stand)

Paul Wielander (manželstvo ako Sylvia, rozv.)

Werner Saalfeld (manželstvo ako Sylvia, rozv.)

Götz Zastrow (aféra)

Budúcnosť: Ako by mala Barbara skončiť? Po tomto vyhratom súde ma už nič neprekvapí... čiže by ju potom mohli pokojne vyhlásiť za svätú alebo čosi podobné... Svätá Barbara z Fürstenhofu, no neznie to dobre? XD

 

Ďalšia analýza: Atraktívnosť postáv!

Chápeme sa? Bety ide analyzovať atraktívnosť postáv, ktoré sa v Sturm der Liebe momentálne vyskytujú a to výlučne iba na základe fyzickej príťažlivosti! XD

Vlastne ani nemám čo analyzovať, lebo - POVEDZME SI ÚPRIMNE - veľa atraktívnych mužov sa vo Fürstenhofe nevyskytuje. Do tej najatraktívnejšej trojky by som tým pádom zaradila Roberta, Jacoba (čítaj: Džejkoba XD) a Nilsa alebo Simona, nuž, čo iné mi ostáva? XD Ale myslím to vážne - kedy už do hotela príde konečne nejaký chlap snov? Napríklad.... hmm..... taký David Boreanaz! XD (Vidíte tie rozkošné ponožky? XD Ozaj - hovorila som vám? David má slovenské korene, jeho matka je Slovenka, otec Talian.). Okej, ja som skromná, mne stačí polonahý Paul Wesley, ktorý hrá vo Vampire Diaries upíra! XD Alebo úplný top by bol Chris Evans, ktorého slečna Bety taaaak zbožňuje. XD Ale na zahodenie by nebol ani samotný autor piesne Roberta & Evy Ronan Keating, i keď nezapadá do môjho zorného poľa "vysoký, tmavovlasý" XD.

Každopádne, nemusí to byť žiaden z týchto uvedených, no už dávno do hotela nezavítal atraktívny chlap. A úplne ideálny by mohol byť aj charakter - podľa mňa nie je nad tajuplného skrachovaného speváka s nádherným hlasom! XD  (Uff, sorry, už príliš pozerám seriál Glee XD).

Je taký vo Fürstenhofe niekto? Keď tak rozmýšľam nad tými spevákmi, Wayne Carpendale bol aj spevák, čiže on by tomuto kritériu celkom vyhovoval. Ale so skrátenou frizúrou v roli Marca Kohlweyera, samozrejme.

Ženy, mám sa tu rozplývať sama? XD Poraďte!

Poznámka slečny Zuz: Bety, čo tak Jensen Ackles? :D

 

Stav k septembru 2010: Porušovanie autorských práv

Prekvapí vás, keď poviem, že porušovatelia autorských práv ešte stále existujú? ... Nuž, žiaľ... rýchlo som si preklepla niekoľko stránok o Sturm der Liebe a výsledok môjho pozorovania ani nebudem komentovať.

Avšak - na jednej z nich som našla takýto text:

COPYRIGHT 2010

Všetky zverejnené články podliehajú zákonu o autorskom práve a platí prísne kopírovanie bez písomného súhlasu majiteľa správ.

No... tak toto je už fakt gól! Vraj "platí prísne kopírovanie (...)". Vidíte to? XDDD LOOOL! XDDD

Tak keď platí prísne kopírovanie, tak si poďme rýchlo niečo okopírovať! XD Ale nielen to! Ono totiž platí prísne kopírovanie bez písomného súhlasu majiteľa Správ, takže už vážne neviem, čo autor chcel týmto mimoriadne zmysluplným textom povedať.

Len toľko som chcela...

 

Slečna Nela bude mať už od pondelka internet, takže stránka bude bežať v normálnom režime. So mnou opäť o týždeň - avšak v sobotu, keďže to bude narodeninový špeciál - 2.10.2010! :o)

Bis bald,

euere Bety-chan.

P.S: Slečna Nela sľúbila, že sa z nejakej free WiFi prihlási cez víkend, takže čakajte krátku správu o tom, že žijeme! :D Ako som už spomínala, pravidelná aktualizácia opäť od pondelka a potom 2.narodeniny.