Choď na obsah Choď na menu
 


TÉMA TÝŽDŇA

rubrika Téma týždňa | piatok, 21.januára 2011 | Autor: Nela

Obrázok

Tento týždeň oproti posledným dvom taký "busy" nebol. Do stredy som totiž bola "off" a do milovanej školičky som zavítala až vo štvrtok (i keď ma lekárka vypísala na celý týždeň).

A práve o tom chcem hovoriť - začínam si pripadať ako príliš zodpovedný workoholik! No pochopíte to? Drvivá väčšina študentov by sa potešila, že nemusia ísť do školy, no ja sa tam aj tak trepem! A to iba kvôli jedinému dôvodu - o dva mesiace maturujem, takže mi príde nezodpovedné zmeškať čo i len jeden deň. Asi som fakt workoholik :D

Ale to nevadí, dôležité je, že som mala viac času rozmýšľať nad výškou a podala som prvú prihlášku. Zatiaľ som si teda vybrala tieto školičky:

1. London Metropolitan University (túto by som hroooozne chcela)

2. University of Greenwich (túto by som tiež chcela)

3. University of Sheffield (a táto je záloha, keby ma na tie londýnske nezobrali :D Sheffield je pekné mesto)

Pôvodne som chcela nejakú školu blízko Londýna, ale nakoniec som sa proste nechala uniesť a Metropolitná univerzita priamo v centre Londýna je môjmu srdcu najbližšia! :D So slečnou Alice sa tam tým pádom budeme snažiť dostať, a to zrejme už v júni.

Držte palce! o)

 

HLÁŠKA

Alfons: "Ben hat sich als Hausdame beworben."

Hildegard: "Da können wir gleich wieder 4 von den 5 Sternen zurückgeben."

- - -

Alfons: "Ben sa prihlásil na miesto hausdámy."

Hildegard: "Tak to z tých piatich hviezdičiek hneď môžeme štyri zobrať."

 

Herci v iných projektoch

Dnes absentuje glosa od nášho spolupracovníka d.g. (no počítam s ďalšou do budúceho vydania o), a preto je tu viac priestoru pre segment, ktorý som si pripravovala už dlhšiu dobu.

Mal by sa volať "HERCI V INÝCH PROJEKTOCH" a opäť sa po istom čase pozrieme na to, čo robia herci zo Sturm der Liebe po svojom odchode zo seriálu.

Začnem Verenou Zimmermann (hrala v Sturm der Liebe Nilsovu ex Sonju Felderovú). Tá má už roky "teplé miestečko" v seriáli Verbotene Liebe (taktiež seriál ARD) a v apríli 2010 sa do tohto seriálu opäť vrátila.

Obrázok

O seriáli Verbotene Liebe vám poviem niečo vo februári, keďže sa bytostne dotýka Sturm der Liebe. Tento seriál sa však vyrába od roku 1995 a doteraz sa vysielalo viac ako 3700 častí.

Verbotene Liebe teda "Zakázaná láska" je seriál o bohatých a slávnych - väčšina z postáv má nejaký šlachtický titul (a spolu bývajú na fiktívnom nádhernom zámku Königsbrunn).

Verena Zimmermann hrá v tomto seriáli komtesu Nico von Lahnstein (jednu z nespočetne veľa detí zosnulého Johanessa von Lahnsteina), ktorá má vzťah s princom Philippom zu Hohenfelden.

Najzaujímavejšie na tomto seriáli je, že v pravidelných intervaloch vždy prichádzajú akési nové deti tohto Johannesa von Lahnsteina - raz je to niekto, o kom si všetci mysleli, že bol mŕtvy, inokedy zase niekto, kto sa dlho skrýval v exile, prípadne niekto, kto odrazu zistil, že bol adoptovaný a v skutočnosti patrí do šľachtickej rodiny von Lahnsteinovcov.

To som sa už ale rozrozprávala o) Viac info o tomto seriáliku už čoskoro.

Mojou druhou dámou v poradí je Caroline Beil (hrala v SDL Fionu Marquardt). Rodáčka z Hamburgu si v minulom roku zahrala v seriáli Rosenheim-Cops a na prelome rokov aj v seriáli Herzfilmmern - Die Klinik am See. Jej postava bola krátkodobá a volala sa Shirley Wilson. Seriál sa vysielal na ZDF.

Obrázok

Veľa iných projektov stihla absolvovať aj Inez Bjoerg David (Miriam), no k tej najdôležitejšej role v živote - role matky - stihla prísť len v decembri minulého roka. Spolu s priateľom Mirkom Langom sa stali rodičmi malej dcérky. (zistila som to len teraz a je to pre mňa rovnako šokujúce ako pre vás)

Len koncom roka 2008 sa rozišla s priateľom - hercom egyptského pôvodu Dominicom Saleh - Zaki, ktorý takisto hrá v spomínanom seriáli Verbotene Liebe.

Ruku na srdce, myslím si, že tento nový chlap sa k nej akosi nehodí... Veď sa len pozrite, aký je Dominic v seriáli Verbotene Liebe zlatý... aj s týmto malým dieťaťom. To dieťa sa konkrétne volá Lilly a Dominic sa stane jej babysitterom.

Obrázok

Reakcia týždňa

... od našej spolupracovníčky Alexi!

 

Dnes sa pozrieme na epizódy 1002 až 1006:

Najprv by som rada spomenula pána doktora a pani “Saalfeldovú“. Páčilo sa mi Michaelovo dedukovanie. To jeho nadšenie, že niečo zistil, k tomu prichytenie Cosimy pri hrobe Michaelovho otca pri tom, ako veľmi ľutuje čo mu urobila. A jeho posledný krok: sérum pravdy. Michael vs. Cosima - 1:0 (zatiaľ...). Lukas Cosimu tzv. odozval zo svadby, ale Rosalie všetko zariadila podľa svojich predstáv (a to by nebola Rosalie, keby sa tak nestalo). Úžasné bolo, ako sa Tanja bránila, že ona neodíde, ale bez toho, aby povedala Nilsovi a Katji kam ide, si však odbehla vybaviť kšeftík s pánom Smyslowom. No a Katja si sumu, ktorú za ňu Tanja vyplatila bude musieť poctivo odpracovať.

Kauza Fabien, Michael – tvrdohlavá Tanja, ktorá k svojmu synovi nechcela pustiť svojho otca. Aj ju celkom chápem. No potom sa odhodlala a rozhodla sa Fabiena ukázať Michaelovi. To však nevedela, že Michael prekazí jej plány, jej výraz – No. 1!   Michael, však prehnal svoje výčitky voči nej, mne to pripadalo ako keby jej vyčítal, že nie je dobrá matka, čo je už silná káva. Celkom sa mi páčila “opitá“ Cosima a trpezlivý (a triezvy :D, pozn. Nel.) André, no nechcela by som byť na jeho mieste. Prejdime k Benovi a “Kaiovi“, takého žiarlivého a nazlosteného som ho ešte nevidela.  Povedal “mu“, že je krysa a pred ústa si servítku nedával. Prekvapilo ma, ako “Kai“ začal plakať (aj keď neviem, či bol plač skutočný).

Teraz spomeniem Sandru, Rosalie a Lukasa. Ja ho proste nepochopím, myslí na Sandru a berie si Rosalie, ako inak. Ale to ako Lukasovi spadla obrúčka a prikotúľala sa k Sandriným nohám.. nepripomína vám to niečo ? Pokazené kúrenie v skleníku spôsobilo, že za Sandrou prišla Rosalie a povedala jej toto: „Porozprávam sa s Lukasom. Lukasovým PRIATEĽOM pomôžem veľmi rada“. No aspoňže existovalo MY namiesto JA. Chúďa Sandra však ku koncu týždňa prežila hneď dva šoky: 1.Skoro “zamrzla“, 2.Lukas jej takmer vyznal lásku a Sandra mu začala robiť výčitky - smutné. Prejdime na veselšiu tému – teplý Harry (Podľa mňa nemusí byť teplý... to nikdy nebolo povedané! :D pozn. Nel). Nie po prvýkrát sa Hilde trafila vedľa. Rehotala som sa ako taký kôň, pri Hildegardinom výraze, keď sa dozvedela, že Harry vo svojej kúpeľni skrýva, hm, ženu. Ja neviem, ale mne tam akosi nesedí, stará sa do života Marie a Hendrika, ktorí to nemajú ľahké už aj kvôli Valerie Fosterovej, ktorá rozmútila vody už aj tak nepokojného vzťahu.

Ale vráťme sa ku Cosime a Michaelovi, ktorý ju zahnal do kúta a skoro z nej dostal to, čo potreboval, keby nebolo Andrého. Ten ju, dá sa povedať, zachránil. Michael vs. Cosima – 1:1. Ale boj sa ešte neskončil...

Budeme tu pre vás aj o týždeň, dovtedy sa majte pekne! o)