Choď na obsah Choď na menu
 


Obrázok

2x365 rovná sa ...? 

(koľko je to??? 730, hmm? XD)

 

 

Obrázok

 ... narodeninový špeciál so slečnou Bety!

 Ospravedlňujem sa za meškanie, ale predsa... Keďže tento úvod bol písaný ešte niekedy minulý týždeň, už je dosť neaktuálny... - Dnes je to presne dva roky (teda bude to presne o 22.03 - vtedy padol prvý článok a napísal ho Alex - bol o príchode Natalie Alison do seriálu). V tejto chvíli sú to dva skvelé roky, počas ktorých sme toho spolu zažiliiii! Kopu vecí milých, i menej milých. Najmä však ide o to, aby ste sa dozvedeli novinky zo Sturm der Liebe a možno trochu aj zabavili a vyplnili svoj voľný čas, ktorý by ste seriálu chceli obetovať. Ja nie som veľmi dobrá vo vymýšľaní originálnych narodeninových prianí, pretože ich je doslova spústa (sorry za čechizmus XD), tak poviem iba čosi prosté a jednoduché: Nech sa tu takto stretneme zdraví a šťastní aj o rok. A keďže posledné dni ma dosť upovedomili o tom, že sa to veľmi rýchlo môže zmeniť, dúfam, že so stránkou sa meniť nič nebude. Pretože viem, že je v dobrých rukách, kde sa jej bude určite dariť. Takže všetko dobré, to chutné videjko z YouTube, ktoré mala slečna Nela prichystané, snáď nabudúce...  

Posledné dni sú naozaj veľmi rušné a to aj v jednom bytíku na novobutovickom sídlisku v Prahe 13, kde sa toho teda udialo! Dosť... preto to ani nestojí za zmienku.

Ozaj, v sobotu sme mali garden párty! U slečny Svetry. XD

To hovorí samo za seba. Keďže u Svetry sú vždy najlepšie párty, ani tentokrát to nebolo inak. Ale bola hrozná zima... Čo už. Väčšina z nás skončila v malej nafukovacej vírivke s vodou o teplote cca 40 stupňov! XD Asi o 30 stupňov menej však malo záhradné jazierko, v ktorom skončila Zuzka, aj jej mobil, ktorý to doteraz nerozdýchal! XDDDD *má záchvat smiechu*. Čo už... nevydalo! XD

Okrem toho sa ešte venujem rodokmeňu britskej kráľovskej rodiny, ktorý pre túto chvíľu ešte nemám dokončený (zdroj z Wikipédie, čiže nie sú v ňom všetci príslušníci. Napríklad tam nie je Bety... aneb Bety - vojvodkyňa z Prahy! XDD Duchess of Prague! LOL! XD Také oslovenie by sa mi páčilo! XD Jej kráľovská výsosť Alžbeta III. - Vojvodkyňa z Prahy! XD).

Báj d wej, keď sme už pri tej kráľovskej rodine... Na blogu som sa zmieňovala o skvelom seriáli 100 Questions, ktorého recenzia je práve tu. Hlavnú rolu v ňom hrala britská herečka Sophie Winklemanová (spoznáte ju podľa najvýraznejšieho britského akcentu, aký som kedy počula). No a práve táto herečka Sophie Winkleman sa vydala za Lorda Fredericka Windsora, ktorý je na 31-tom mieste v nástupníckej línií na trón! (chudák, 30 ľudí musí zomrieť, aby mohol vládnuť! XDD). Jeho vzťah ku kráľovnej je asi taký, že jeho otec je jej bratranec... jeho otec by tak mal byť logicky na 30-tom mieste v nástupníckej línií, no nie je to tak - keďže sa oženil s rímsko-katolíčkou, tak stratil toto právo. Jeho syn je však stále príslušníkom anglikánskej cirkvi, a tak v nástupníckej línií môže pokračovať, no a teraz je na tom spomínanom 31.mieste. (Ja som na 1085-tom mieste, samozrejme! XD Okej, kecám... XDD). 

No toto bola celá pointa tohto úžasne duchaplného úvodu XDD, začíname!  

 

HLÁŠKY GALAXIE

E.: "Najskôr som sa mu to snažila vysvetliť po nemecky... takže ako boli Vyslanci Svätej Stolice... Hajlig Šajze!"

(prekl. = heilig - svätá)

(Scheisse = preklad nepotrebuje XDDD)

 

K.: "Bola tam srna... veľa sŕn a jeleňov. A dokonca aj kačička!"

 

Už sú to dva roky?

OU MAJ GÁD!

Ako ten čas rýchlo beží! XD

Treba však povedať, že stránka nefungovala celé 2 roky, ale s určitými prestávkami, ktoré boli spôsobené viac-či-menej dôležitými psychickými breakdowns... ako sa to povie? ... psychickými zrúteniami. A to z dôvodov ako voľný čas, lenivosť (hlavne v mojom prípade) a pod.

Čo už, úspešne-či-menej-úspešne sme to dotiahli až do dnešného dňa, kedy však už stránka patrí niekomu úplne inému a v podstate som rada, že "šéfkou" nie som ja. Nič osobné - ja by som na to totiž vôbec nemala čas. Ja nemám čas ani na Sturm der Liebe... vôbec netuším, čo sa momentálne deje, ale sľubujem, že to v dohľadnej dobe napravím! Takže asi ťažko vám tu budem rozoberať aktuálny dej, to radšej nechám na kompetentnejších.

Stále však fungujeme napríklad na Facebooku, v dohľadnej dobe sa chystáme spustiť aj Twitter účet, ktorý bude fungovať za jedným jediným účelom - prinášať rýchle a krátke správy o novinkách z SDL tak rýchlo, ako sa ich dozvieme. Za Facebookom teraz vo funkcii výkonnej riaditeľky stojí Nela, my so Zuzkou sa nachádzame kdesi v Sieni slávy a zapadáme tam prachom... Za Twitterom budeme stáť skôr my so Zuzkou a ešte nám tu ostala jedna sieť - YouTube - tú sa tiež budeme snažiť rozvíjať, bude za ňou stáť Nela (funkčne) + veľmi máličko Bety (graficky).

Takže toto sú prostriedky mimo stránky, ktoré sa však venujú Sturm der Liebe a budú vám prinášať najaktuálnejšie informácie z prvej ruky.

 

Ktože to dabuje slečnu Sandru? . . .

Aha, už viem, k čomu som mala čo-to povedať!

A to je dabing slečny Sandry.

Ja odpadávam! To snáď ani nie je pravda!

Slečna Mackovičová = tá osoba, ktorá dabovala Miriam.

Áno, viem pochopiť, že danej osobe sa dabovať Sturm der Liebe zrejme zapáčilo, ale čo je veľa, to je veľa... nie že by bol jej hlas zlý, ale divákom, ktorý sledovali aj sériu Miriam a Roberta to môže prísť viac než podobné... Pretože 2. a 5.séria sú si dosť podobné aj celkovým príbehom, nielen dabingom hlavnej herečky.

To však nie je všetko!

Jej matku Astrid totiž dabuje pani Hanka Gajdošová, čo je zase osoba, ktorá robila 2.dabing Elisabeth Saalfeldovej. Tak to je už dosť náhod pri sebe XD.

Čo na to vravíte vy? Vyjadrite svoj názor na úvode, sme všetci viac než zvedaví! :o)


Mám sa vyjadriť k takým veciam, ktoré boli uverejnené ešte neviem-kedy, takže poďme na to.

Ústredný redizajn: Prebehne cca o mesiac, za jeho grafickú stránku budem zodpovedná ja, za tú funkčnú spoločne nový aj starý administrátorský tím.

Ústredný redizajn sa bude týkať najmä rekonštrukciou niektorých rubrík. Bude sa zameriavať viac na to, aby boli jednotlivé prvky na stránke nielen estetické, ale aj funkčné, teda aby bolo to surfovanie stránkou viac intuitívne.

Zmena sloganu je na pláne po roku a pol, už sme sa rozhodli pre ten nový, ktorý je jednoduchý a výstižný. Vymyslieť slogan nie je také jednoduché, nakoľko takmer každá väčšia-menšia inštitúcia nejaký slogan používa, a tak je riziko kopírovania dosť vysoké.

O všetkom vás ešte Nela bude informovať v najbližších týždňoch.

 

Redizajn Témy týždňa: Aj k tomuto som sa vraj mala vyjadriť, ale neviem o tom veľa... Čiže vás spätne odkazujem na slečnu Nelu. Viem len to, že určite pôjde o redizajn iba grafický, nakoľko tá funkčná stránka je nastavená dobre. Čiže tento redizajn bude zrejme prebiehať spolu s celkovým redizajnom stránky začiatkom novembra.

 

3rd Annual Fan Choice Award: K tomuto som sa nemala vyjadriť, ale ja si rada zabrdnem! XD Už sú vonku prvé kampaňové obrázky, kampaň bude gradovať a gradovať, až napokon vyvrcholí začiatkom novembra predstavením nominácií a začiatkom hlasovania (v strede novembra).

Tento rok je to opäť trochu inak, všetko podstatné sa dozviete o niekoľko týždňov, nakoľko je to ešte dooosť ďaleko.

Toto je všetko z mojej strany, určite sa vidíme a počujeme už čoskoro v ďalšej Téme týždňa.

Vaša Bety-chan.