Choď na obsah Choď na menu
 


Obrázok

Aleluja!

 

 

Obrázok


 ... po dlhom čase opäť s Nelou

 Úvodný titulok je veľmi výstižný - ALELUJA! Slečna Nela sa vám totiž musí pochváliť - dostala dvojku z matiky! A už 3 dni sa z toho vytešuje. Veď, kto by nevytešoval... pretože očakávala štvorku a priemer bol 3,44 čo hovorí samo za seba :D Naša pani matematikárka bola dosť zhrozená, ale to je jej problém (rovnako ako pani triedna, ale ona je taká flegmatička za každú srandu - proste 40-ročné decko :D). Okrem toho sme dnes písali krásnu neohlásenú písomečku z nemčiny. Mám tam síce tri jednotky, ale teraz budem rada, ak to bude dvojka. Minulý týždeň sme napríklad mali besedu s p. ministrom Lipšicom, čo bola celkom zábava, pretože ho uznávam už len kvôli tomu, aké má vzdelanie.

Okrem toho som si radosť urobila v Kodak Exprese, lebo som bola vyzdvihnúť vyvolané fotky z Anglicka 2010, keďže som tam bola 6 týždňov na letnom jazykovom kurze. No a tieto fotky si teraz normálne zavesím do rámikov na stenu, ktorá je taká hrozne biela a tak hrozne zíva prázdnotou (keďže po presťahovaní mám izbu podstatne väčšiu a nemám tam čo dávať! :D). Takže 20 fotiek vo formáte 10x15 sa krásne vyníma na stene, mali by ste to vidieť! :D

 

HLÁŠKA

Seminár zo slovenčiny, spolužiačke začne naplno hulákať mobil a keď ho ani po hodnej chvíli nevie vypnúť, profesorka zahlási:

"Mám aj zatancovať?"

 

A teraz poďme k dnešným témam.

Tou prvou je pripravovaná Vianočná súťaž. December je síce ešte ďaleko, no registrácia začne už v polovici novembra a dovtedy sa s vami musím dohovoriť na týchto veciach:

Chceli by sme to urobiť trochu inak ako po iné roky - a to už len tým, že sa budete musieť registrovať vopred, čo má zmyslel z toho dôvodu, že nebude súťažiť len tak kade-kto a ten kade-kto by sa na to potom vykašľal... Registrácia bude trvať minimálne týždeň, aby sa prihlásilo dosť ľudí (aby to malo ten správny šmrnc, bolo by dobré, keby súťažilo 20 až 30 ľudí). V minulosti to bolo o kúsok menej, lenže teraz dosť dlhú dobu žiadna súťaže nebola, a tak predpokladáme vysokú účasť tohto sturmderliebe-stránkového ľudu. 

A čo ceny, hm?

No budú. I keď maličkosti, ale budú. Dvakrát veľké prekvapenie a potom cca 5 - 10 ďalších mini-prekvapení, ktoré vám budú predstavené v rámci rubriky VIANOCE 2010. Najviac však chcem zdôrazniť jednu vec - že nejde o to "VYHRAŤ", ale akosi stráviť voľný čas s pomerne zmysluplnými otázkami o seriáli a zabaviť sa. A samozrejme spríjemniť celé VIANOCE 2010, aby to tu naozaj žilo tou krásnou atmosférou, ktorá tu bývala každý rok.

 

 Čo nové v SDL?

Ale to je ešte veľmi ďaleko a teraz sa vaše oči, uši, ústa upierajú určite na Sturm der Liebe, ktoré akosi nesledujem, keďže mám neskutočný nával učenia a ten zmenený čas na 17.05 sa mi nepozdáva.

Tým pádom neviem, čo sa momentálne deje, takže táto Téma týždňa stráca pointu, no pokúsim sa to zachrániť.

Napríklad na nemeckej diskusii o Sturm der Liebe som našla takéto krásne "vyznanie lásky" Barbare.

Liebe Barbara,

bitte morden, erpresse, lüge und intrigiere noch ganz lange, ganz fleissig weiter - denn dafür lieben wir dich, du Göttin des Bösen!

Drahá Barbara,

prosím - vraždi, vydieraj, klam a intriguj ešte dosť dlho a dosť usilovne, pretože preto ťa ľúúúbime, ty Bohyňa zlého!

No nie je to zlaté? :D

Tento citát by mal vyhrať nejakú súťaž "Vyznaj lásku svojej obľúbenej Sturm der Liebe postave". Škoda, keby to bolo dlhšie, bolo by to ešte lepšie.

 

Okrem toho mi vlastne teraz na myseľ prišla jedna dosť dôležitá vec - Bety spomínala, že 5.séria bola pomerne neoriginálna a to bol hlavný dôvod, že dej Sturm der Liebe akosi prestal zaujímať.

No to je aj celkom pravda a pri 6.sérií mám pocit, že to ide presne opačným smerom - keď je vo Furstenhofe Barbara, má to tie správne grády a diely sú oveľa originálnejšie a nápaditejšie.

Žeby scenáristi chytili druhý dych?

Vlastne ani vrátiť Roberta späť do hry nebol taký zlý nápad. Ale dať ho dokopy so slečnou Lenou, to sa mi už zdá menej milé. Veď Lena bola roky týraná jej násilníckym mužom, či?

A teraz je už otvorená novej afére a je "za každú srandu?" ... Pretože Robert ju berie ako luxusnú prostitútku, čo si tá zrejme neuvedomuje. Alebo žeby bola taká naivná ako všetky žienky v seriáli? V čele so slečnou Evou, samozrejme!

To je úplná Laura!

Ale to je zrejme "syndróm hlavnej postavy". :D Každá hlavná ženská hrdinka proste musí byť trošku naivná a veriť na "večnú lásku na prvý pohľad". A viete čo?

Aspoň nás to odpútava od nie vždy peknej reality.

 

Dnes len veľmi krátko, nakoľko v utorok bola Téma týždňa s Bety. Teším sa na vás opäť o týždeň.