Choď na obsah Choď na menu
 


Obrázok

 

Byť, či nebyť? Kto mi odpovie,
čo šľachtí ducha viac, či trpne znášať
strely a šípy zlostnej Šťasteny,
či pozdvihnúť zbraň proti moru bied
a násilne ho zdolať?

(scéna, keď sa Hamlet rozprával s lebkou kostry XD)

Obrázok

 ... live z Prahy s Bety! :o)

 Hi there!

 Ja som slečna Bety a toto sú najdôležitejšie udalosti posledného týždňa v Sturm der Liebe. Začnime však tými highlightami z môjho života (čo aj tak nikoho nezaujíma, ale také sú začiatky XD). 

 Ale opäť sa potrebujem vyznať zo svojho srdca, pretože koncom novembra odchádzam do Ameriky trochu (ne)chcene. Po dvoch ročníkoch predvianočného New Yorku sa mi tam už vôôôôôbec nechcelo ísť, no Amerika je proste Amerika! Tentokrát za to nezaplatím ani cent... Idem tam totiž cez prekladateľskú agentúru, v ktorej pracujem a to na 10-dňový medzinárodný kongres, na ktorom sa zúčastní niekoľko krajín z celého sveta. Takže najskôr ideme do New Yorku, potom do Washingtonu D.C. a napokon do Atlanty, kde sa to celé odohrá.

 Ľudia, v Atlante je CNN HEADQUARTERS! Aneb CNN Center, kde sa bezpodmienečne budem musieť dostať (ak sa tam nedostanem, bude to dôvod na štátny smútok). Pretože stanica CNN je môj celý život - vyrastala som pri nej, naučila som sa pri nej anglicky, sledovala som tam 24 hodinovú záchranu čilských baníkov. Čo viac povedať?

 Teraz vážne - povedzme si pravdu. Niekedy si fakt pripadám ako márnivá persona. Totižto si poviem "Bety, deti v Afrike hladujú a ty sa ako posledná krava vytešuješ z toho, že ideš otrieskať prachy do New Yorku, čo sa nestáva každý deň."

 Ja vážne neviem, zrejme som fakt márnivá, len si to nechcem priznať. Všetci mi len hovoria "Wáááu, Bety, TY SA MÁŠ!"... A ja si ešte sťažujem, aký hrozný život mám. Nie. Mám krásny život. Žijem si svoj sen a je mi dobre. Tak! XD

 Asi sa nad sebou fakt budem musieť zamyslieť.

 (bola to jedna z najzmysluplnejších vecí, akú som kedy napísala? XD)

 

 HLÁŠKA

Zdenka - moja... čosi ako osobná konzultantka práce alebo ako sa tomu nadáva...

"Na začiatku kariéry treba preraziť... konkurentom čeľusť..."

 

Toto je asi moje posledné vydanie pred redizajnom (nasledujúce dve vydania zrejme potiahne Nela). Pôvodne som teda vôbec netušila, o čom mám písať, no Das Erste stránka sa postarala o obsah.

STURM DER LIEBE V TALIANSKOM MESTE VERONA

aneb "Ach, Robert, Robert, prečo si len Robert? Zapri otca, zriekni sa mena a či nechceš, prisahaj mi lásku a prestanem byť Krendlingerová!"

(Júliino vyznanie Rómeovi so zmenenými menami :o) dnes mám akési básnické črevo, že jo? XD Asi vážne začnem uvažovať nad spisovateľskou kariérou! D)

Obrázok

No nie je to romantické?

Hilde a Alfons v nádhernom starobylom meste na "motokrosmašine"! XDD

Myslím, že Alfonsovi sa splnil motorkový sen a Hildegard zase sen vidieť mesto, ktoré je určite nádherné a normálne sa hanbím, že som tam za takmer 21 rokov svojho života nebola! XD

Obrázok

A ešte Eva a Robert. Príde vám to viac symbolické alebo gýčové?

Myslím fakt, že si k sebe nájdu cestu práve v Taliansku a práve v meste príbehu Rómea a Júlie. Možno je to trochu gýčové, nakoľko séria Sandry a Lukasa bola postavená na tomto príbehu, ale aj tak si myslím, že je to prinajmenšom romantické.

Je to vlastne prvýkrát, keď uvidíme viacero epizód (konkrétne 4) z inej lokality, ako je Bavorsko. Takže ja to hodnotím veľmi pozitívne - bude to veľmi pekné oživenie a to si nesmiem nechať ujsť! Sľubujem! XD

 

(Ne)reagovanie na posledné dianie

Ja si tu vždy pripadám hrozne zbytočná, nakoľko SDL príliš nesledujem, a tak nemám o čom písať. Potom to vyzerá tak, že je tu viac textu "mimo témy" ako "k téme" - veď si to všimnite - na konci som pripojila špeciál k Tudorovcom! XD

Ale aby ste z toho aspoň niečo mali, tak som si naštudovala aspoň posledný dej, ktorý bol zverejnený v stredu! (čo by som pre vás neurobila? XDD Ale nie, teraz vážne.)

Celkom sa mi pozdáva tá story s Zastrowovskej famílií.

Slečna Lena rozvírila vody v Sturm der Liebe a som rada že nielen tým, že bola načrtnutá téma týrania žien. Vlastne sa zamýšľam nad tým, ako napokon skončí Götz. Každá záporná postava má nejaký koniec (okrem Barbary - tá je nesmrteľná!), no a s pánom Götzom to vyzerá veľmi tragicky.

Navrhujem niečo dlhé a bolestivé! XD

Napríklad... nič ma nenapadá! XD Ale akási autonehoda by nebola zlá - také čosi sme tu už dlho nemali. Spôsob smrti postavy zrejme dosť závisí aj od jej konania - zatiaľ čo Barbara spadla z útesu (bez ohľadu na to, že to prežila), Fiona len havarovala autom.

Takže aké sú vaše návrhy? Ja viem, je to dosť morbídne, ale so zápornými postavami to už tak chodí...

 

Okrem toho - ďalšia storyline. Helen vo Fustenhofe?

Zachytila som to dobre?

Myslí sa tým slečna Marinelli (Miriam Krause) alebo nejaká iná Helen? ... No po 1200 častiach je samozrejme ťažké dávať pozor na to, aby sa mená postáv neopakovali, no mohla by to byť tá istá Helen, ja by som ju osobne celkom rada videla.

I keď samozrejme nikdy nepatrila medzi moje obľúbené postavy - avšak bolo by pekné vidieť ju, ako ďalej žije po "zázračnom vyliečení" a či je naozaj taká vyliečená, ako sa zdá.

 

A napokon - Simonov a Benov odchod.

K tomu by sa tiež dalo všeličo povedať... Páči sa mi aj celá tá domotaná zápletka s Katjinou hospitalizáciou a následný príchod otca slečny Maike, ktorý sa napokon uzmieri so svojou dcérou a s jej manželom (myslím Simona) odíde do Južnej Afriky.

A kde vlastne odíde Ben? To mi akosi ušlo... Každopádne odíde, myslím, že niekde s Katjou a bude im tam fajn! XD

Budú v Sturm der Liebe chýbať?

Určite, ale sú tam dôležitejšie postavy.

A vlastne som zvedavá, čo tvorcovia spravia s prázdnym bytom, ktorý ostane po Benovi a Simonovi (je nazývaný Dachkammer - Podkrovie). Mohla by sa tam nasťahovať slečna Eva! (ktorá sa presťahuje k Sonnbichlerovcom, ak som to dobre zachytila) Prípadne by tam mohol byť priestor pre ďalšie postavy, ako napríklad "takmer mŕtvy" Markus Zastrow.

A to je ďalšia téma...

Ale to už nechám Nele na budúci týždeň :o)

 

ŠPECIÁL: THE TUDORS 

Obrázok 

Keďže sa v poslednej dobe dosť zaujímam o anglické dejiny, k tomuto seriálu som sa nedostala len tak náhodou. V Amerike už skončil so 4 sériami a celkovo 38 epizódami.

Kto aspoň troooošku počúval na hodinách dejepisu možno vie, že najvýznamnejším panovníkom z dynastie Tudorovcov bol Henrich VIII., ktorý mal 6 manželiek, z toho s piatimi sa rozviedol a dve dal popraviť. Po ňom nastupuje na trón jeho dcéra Mária, zvaná Katolícka alebo Krvavá (čiže odtiaľ to pomenovanie "Bloody Mary") a po nej jeho druhá dcéra Alžbeta I. (doba počas nej je preto nazývaná alžbetínska renesancia) - moja menovkyňa! XD Ale obe boli kruté panovníčky, takže sa radšej od panej Alžbety I. dištancujem a podobnosť je len menná (haha, aspoň dúfam! XD).

Seriál opisuje jednotlivé udalosti v Henrichovom živote. Narozdiel od skutočnosti hrá Henricha mladý a dosť pohľadný herec Jonathan Rhys Meyers. Všetky postavy sú omladené o niekoľko rokov (príp. o desiatky rokov) a určite majú aj o desiatky kilov menej (napríklad Henrich VIII. mal v skutočnosti vraj 158 kg!).

Vrelo vám tento seriálik odporúčam. Chápať súvislosti bude len človek, ktorý sa trošku vyzná, ale veľmi rýchlo sa v tom zorientujete. Dosť vierohodné herecké výkona Jona Rhysa Meyersa a očarujúco krásnej Natalie Dormer sú len čerešničkou na torte. Seriál opisuje historické udalosti tak, ako sa stali (OK, niečo trooošku prikrášľuje), ale 99% faktov sa skutočne stalo.

OBSADENIE

 Kráľ Henrich VIII. Anglický  Jonathan Rhys Meyers
 Katarína Aragónska (1.Henrichova žena)  skvelá Maria Doyle Kennedy
 Anna Boleynová (2.Henrichova žena)  skvelá Natalie Dormer
 Jana Seymourová (3.Henrichova žena)  Anita Briem, Annabelle Wallis
 Anna Klévska (4.Henrichova žena)  Joss Stone
 Katarína Howardová (5.Henrichova žena)  Tamzin Merchant
 Katarína Parrová (6.Henrichova žena)  Joely Richardson

 Zatiaľ som videla len 5 dielov 1.série, no keď som to stiahla z netu, mala som pocit, že som stiahla nejaké lacné porno alebo čo... totižto hneď v priebehu prvých 20-tich minút sú tam tri sexuálne scény a keď poviem "sexuálne scény", myslím naozaj "sexuálne scény". Čo už... ako by povedala moja bývalá triedna na gympli, je to "také presexované"! XD (V druhej časti sú len dve sexuálne scény, pozn. Bety XDD)

Takže sa majte krásne, my sa vidíme o niekoľko týždňov! :o)

Vaša Bety-chan.