Choď na obsah Choď na menu
 


Obrázok

Za dobrotu na žobrotu...

Obrázok

 ... dnes s Nelou

 Som absolútne znechutená! A mám byť prečo! :D

 Aby som vás uviedla do situácie a mala sa kde vyžalovať - momentálne (od septembra) nám na škole menia okná. Sú tam totiž ešte stále také staré hnusné drevené, cez ktoré tak prefukuje, že keď pri dané okno postavíte kvetinu, listy sa jej začnú chvieť, pretože do nej tak fúka! (Minulú zimu sme mali v triede možno aj pod 20 stupňov, preto sme si doniesli elektrické ohrievače.)

Okná sa však budú meniť len na 3. a 2.poschodí a aj to len z jednej strany (z ulice), pretože nie sú peniaze. My sa samozrejme nachádzame na medziposchodí medzi 1. a 2.poschodím a naša úžasná trieda patrí medzi najchladnejšie na celej škole - má takú polohu, že tam nikdy nesvieti slnko - ani ráno, ani poobede (naša triedna došla: "Ja túto triedu volám hladomorňa, ináč... viete?" :D).

 Na našej hladomorni nám nechcú vymeniť okná! A viete čo???? V riaditeľni a zborovni sú už okná krásne vymenené (i keď sa nachádzajú na prízemí). ČO JE PROSÍM PEKNE TOTO?

 Naša p.riaditeľka si opäť "nas.ala do huby"... vymenila okná na kabinetoch, zborovni a riaditeľni, aby profesorky boli v teplúčku a tá tisícka žiakov môže mrznúť...

 TOTÁLNA ZNECHUTENOSŤ, už sme sa o tom s ňou chceli ísť hádať, ale zástupkyňa nás poslala späť, že riaditeľka je aj tak nas.atá, tak ju nemáme nasierať ešte viac...

 TO UŽ KDE SME? Na Slovensku, predsa! o)

 

 HLÁŠKA

(Alicka k téme klonovania na angličtine - Maturitná téma Veda a technika)

"Niektorí ľudia by stáli za klon!"

 

Novembrový redizajn je tu už o týždeň, no zatiaľ je to v takej fáze... dokopy nijakej, keďže všetko je zatiaľ len hodené na papieri. Ale tento týždeň sa už musí začať čosi robiť!

Bety som hodila na krk grafiku, tá mi sľúbila, že ju urobí cez Dušičky a slečna Alice dostala na starosť ešte čosi iné, ja sa starám najmä o Sturm der Liebe špeciál, ktorého novembrová téma je "REALITA ŠŤASTNÝCH CHVÍĽ", ak ste to náhodou nepostrehli.

Budeme teda robiť taký "focus" na túto tému a uvidíme, čo z toho vyjde. Každopádne videá sú už pripravené (prvé dve robila Bety, tretie ja) a články napíšeme v budúcom týždni, resp. do konca prázdnin (ktoré má Bety do utorka, ja do stredy, čiže fajn).

No a v sobotu to už odštartujeme, dovtedy návštevnosť prekročí 50.000 - NO NIE JE TO SYMBOLICKÉ? o)

 

SDL 28/10/2010

Dnes - je piatok - a táto Téma týždňa bola výnimočné písaná aj v deň zverejnenia (je 14.48 keď píšem túto vetu) a to je viac ako dobre.

Mám tu pre vás totiž niekoľko momentov, ktoré som zachytila v dnešnej repríze, ktorá bežala okolo 11-tej na ARD.

Obrázok

Toto je napríklad pani Charlottka vo vcelku dosť odvážnych (bezramienkových) šatách, o ktorých si fakt nie som istá. Zabite ma, ale proste si myslím, že jej to nesedí.

 

Obrázok

A potom - Alfons na rybačke! Spolu s Andrém, ktorý (ako neskôr zistil) tam prišiel nadarmo, nakoľko Alfons o svojich rybárskych schopnostiach troošku klamal.

 

Okrem toho mám pripravených ďalších veľa fotiek, ale to až v utorok v poslednom pred-redizajnovom FOTOREPORTE.

 

Helen je Helen Marinelli

Áno, je to tak...

V deji dlho spomínaná Helen je skutočne Helen Marinelliová a toto bude už jej druhý návrat. Osobne môžem povedať, že sa hrozne teším, nakoľko sa z Helen stala seriózna podnikateľka, úplne iná ako kedykoľvek predtým.

A ten slušivý účes a kostýmček k tomu... Uvidíte to v utorok vo Fotoreporte.

 

A napokon: Sturm der Liebe špeciál 12/2010

Spomínali sme, že tému nasledujúceho mesiaca sa dozviete vždy až na konci toho aktuálneho, no teraz urobíme výnimku.

Téma november je známa: "REALITA ŠŤASTNÝCH CHVÍĽ"

Téma december je: "2010"

Prezradili sme to vopred z nasledujúceho dôvodu: Keďže téma je "2010", v decembrovom Špeciáli budeme mapovať všetky udalosti, ktoré sa stali tento rok v Sturm der Liebe (v Nemecku).

Preto na vás už čoskoro vyrukujeme s výzvou, aby ste nám posielali vaše návrhy, čo všetko v decembrovom vydaní chcete vidieť (nakoľko tých udalostí v roku 2010 bolo viac než dosť.) Keďže ale viem, že keď poviem že "Píšte nám svoje návrhy..." nikto nič nenapíše, budeme na to musieť vymyslieť nejakú fintu (napríklad osobné rozposielanie e-mailov)... pretože je pre nás dôležité vedieť, čo tam vôbec chcete mať.

Ak teda máte nejaké obľúbené udalosti, porozmýšľajte a prípadne nám ich napíšte (budeme vďační za každú jednu správu). Toto je len krátka ochutnávka, všetky informácie budú prezradené budúci týždeň o)

Vaša N.