Choď na obsah Choď na menu
 


Obrázok

Plnoletá

Obrázok


 ... dnes opäť s Nely!

 Ako správna milovníčka Veľkej Británie a všetkého, čo sa ňu vzdialene podobá, som hrozne potešená správou, ktorá bola vydaná v utorok - a to že princ William sa ožení s Kate Middletonovou na jar alebo v lete 2011.

 Kráľovná tomuto manželstvu zatiaľ zrejme požehnala a obom snúbencom praje všetko dobré. Bodaj by nie! Veď William je druhý v poradí na trón, a preto je viac ako isté, že raz sa stane kráľom a Kate Middletonová kráľovnou. 

 Neviem či ste to zachytili, ale Angličania dokonca už začali vyzvedať aj konkrétny termín svadby (ktorý ešte nebol určený) a väčšina obyvateľstva si chce v práci zobrať dovolenku, aby to mohli pozerať naživo, prípadne v televízií. (*dodatok, piatok: teraz čítam, že možno bude celoštátne voľno!)

 Každopádne je to skvelá správa, najmä v dnešnej dobe, keď sa každý deň v správach rozoberá, kto koho zabil, znásilnil alebo podplatil...

 Di - nech jej je zem ľahká -  by mohla byť na svojho syna hrdá.

Ozaj a čo titulok? ... Zabudla som sa vám pochváliť! Sen sa stal skutočnosťou, už som naozaj oficiálne a právoplatne plnoletá osoba Slovenskej republiky. Ako to rýchlo beží, veď len minulý rok som mala sweet 17! S osemnástkou teda prichádzajú nové príležitosti - napríklad urobiť si vodičák, čo zrejme stihnem až koncom školského roka. Žiadna oficiálna oslava sa ešte nekonala. Neviem, asi nie som ten typ, ktorý sa v deň osemnástky vyberie na chatu s celou partiou a tam sa spije pod obraz boží... to je predsa pod moju úroveň! :D

 

HLÁŠKA

Ako sa po chorvátsky povie "nadržaný"?

Spermia mu udrela do hlavy! :DDDD LOOOOOOL!

 

Z Anglicka a z oslavy mojich narodení ale prejdime na Slovensko a do Nemecka a musím povedať, že SDL je v poslednej dobe na dosť psychologickej a filozofickej úrovni. Napríklad Charlotta.

Tak čo - rozísť sa s tým Michaelom či ani nie?

To rieši vlastne aj Rosalie, ale v Nemecku, kde sa rozhodla pre takúto vec. No neodolaj jej! :D

Obrázok

Viac v utorkovom Fotoreporte. Navyše uvidíte aj Markusa Zastrowa a myslím, že budem musieť mierne sklamať Bety, ktorá očakávala nejaký sexsymbol. Teda niežeby... no, veď to uvidíte!

BEST WISHES: Ozááááj! Všetko najlepšie Bety k meninám! Viem, že im neprikladáš veľkú dôležitosť, ale aj tak ti prajem všetko naj, nech sa ti splnia všetky priania osobné, študijné aj profesijné. To ti praje slečna Nela, ktorá verí, že si to možno raz niekedy prečítaš. o)

 

LIVE: Pocity z dnešnej časti na Das Erste

 Je piatok, 15.40 a na Das Erste práve beží prvý diel so scénami z talianskej Verony! Neuveríte, ako to je spravené!

Eva, Alfons a Hildegard rozprávajú po nemecky a talianski herci rozprávajú po taliansky, pričom sú nadabovaní do nemčiny. Do nemčiny je však nadabovaný aj Robert - ten rozpráva po taliansky (s Talianmi) aj po nemecky (s Nemcami - vtedy nie je nadabovaný).

Je to pochopiteľné, no znie to blbo.

Po prvé, nemčina a taliančina sú tak odlišné jazyky, že sa tam ten dabing vôbec nehodí.

Po druhé, dabingové hlasy pochádzajú zo štúdia, teda sú také umelé. Čo silne kontrastuje s nemeckými hercami, ktorí rozprávali po nemecky a ich hlasy sú prirodzené, teda so všetkými ruchmi okolia, ktoré sa v danej scéne vyskytli.

A po tretie, takisto si myslím, že dabing talianskych hercov je trochu potichu, mohli tomu nastaviť vyššiu hlasitosť, lebo aj to silne kontrastuje s hlasmi Nemcov.

Neviem, asi som fajnšmeker, ale prekáža mi to! :D

Každopádne nič nenaruší super dojem z krásneho mesta a prírody. Ja neviem, Sturm der Liebe má taký talent zachytiť to najlepšie, čo sa dá! Nikdy by som nepovedala, že Verona môže byť také nádherné mesto a autori SDL sa to snažia zachytiť čo najharmonickejšie a najjemnejšie. A to je ešte len začiatok, najviac sa teším na časť, keď sa Alfons a Hilde vyberú na pravé talianske trhy! :D

Diely z Verony uvidíte aj vy, aspoň čiastočne... aj táto udalosť totiž bude zahrnutá v decembrovom Špeciáli, konkrétne až v poslednom - šiestom - videu, ktoré bude uvedené, myslím 19.decembra 2010.

 

JUST IN: OMG, práve sa vysiela rozlúčka Bena a Barbary!

Pani von Heidenbergová plače... nie, ona normálne roní krokodílie slzy! Pred odchodom s Katjou sa Ben rozhodne najskôr odísť bez rozlúčky... no čo to VIDÍM??!!

On sa normálne zvrtne a rozbehne sa do jej náručia!

Dobre, možno emotívne, ale trochu trápne. V seriáli ide emócie, ale toto bolo fakt trochu prehnané, skôr do smiechu ako do plaču.

 

EXKLUZÍVNE: Náhľad do decembrového špeciálu

V každom vydaní proste prezrádzam niečo o tom, čo sa chystá a väčšinou to dopadne tak, že prezradím skoro všetko. Dnes si ale budem dávať špeciálny pozor!

A tak vás musím navnadiť na decembrový špeciál, ktorého téma je "2010", čiže vám budeme prezentovať najdôležitejšie udalosti roku 2010. Celkovo uvedieme 6 videí a 3 články, pričom sme dokopy vybrali okolo 25 udalostí, ktoré počas prvých troch decembrových týždňov budeme analyzovať.

Väčšina z nich je rozoberaná najmä vo videách, keďže video vie oveľa presnejšie a hodnovernejšie povedať, ako daná situácia vyzerala. Iné sú zase stručne zhrnuté v článkoch.

Čo vám budem hovoriť, sú tam také udalosti ako svadby a pohreby, ale aj dramatické únosy príp. úsmevné príhody, ako napríklad Gustl vo Furstenhofe, či Nina Ruge vo Furstenhofe. Keď už sme pri tej Nine Ruge. Ja som si myslela, že sa to číta "Rúž" akože po francúzsky... a ono sa to číta normálne, že "Ruge"! Prekvapenie! :D

Jedno video je špeciálne veselé (posledné) a jedno špeciálne smutné (tretie). Okrem toho je podstatný priestor venovaný Barbare, ktorá si to proste zaslúži!

Titulkovali sme všetko, čo sa dalo, až nás z toho boleli hlavy, oči i ruky! Najviac ma však potešilo, keď som musela dvakrát otitulkovať video číslo 2, nakoľko som tie správne titulky nechtiac vymazala, resp. preuložila. Huups.

V každom prípade sú všetky tie situácie výborné a myslím si, že sa vám budú páčiť - najmä ľudia, ktorí nehovoria po nemecky by mohli oceniť titulkovanie, ktoré síce nie je úplne dokonalé, ale je ho tam kooooooopu!

Okrem toho sme sa snažili vybiť si svoju básnickú energiu aj na názvoch jednotlivých videí, ktoré sme nazvali napríklad ...

... a viete čo, nebudem to prezrádzať, uvidíte to sami!

 

VYJADRENIE: Bukekela Vianoce

Moje slová neboli len tak "do vetra"!

Myslím tie slová o Vianočnej súťaži. Keďže som vám včera jemne pohrozila, niekoľko ľudí sa ešte prihlásilo! :D Ale nie, myslím to vážne, každý má samozrejme slobodnú vôľu a som rada, že súťažiacich bude viac, pretože tak to bude mať ten správny šmrnc!

V tejto chvíli je zaregistrovaných dokopy 17 ľudí, ešte zopár by sa zišlo. Takže vás opäť vyzývam - zapojte sa, otestujete si svoje vedomosti o SDL, zabavíte sa a možno aj niečo získate. o) Je to fakt posledná šanca, nakoľko v najbližších mesiacoch roku 2011 žiadnu súťaže nebudeme organizovať. Ja to vlastne nechápem. Všetci čakajú a tešia sa, že na Vianoce nejaká súťaž bude... a potom príde na lámanie chleba a takmer nikto sa neprihlási. Takže ak má byť toto vôbec posledná súťaž v histórií, tak nech to aspoň stojí za to!

Registrácia ešte frčí dosť dlho, času máte dosť.

Prajem pekný víkend!

Vaša N.