Choď na obsah Choď na menu
 


TÉMA TÝŽDŇA

rubrika Téma týždňa | piatok, 28.januára 2011 | Autor: Nela + ext. red.

Obrázok

Toto je azda prvýkrát v histórií, keď naozaj nemám na srdci niečo, o čo by som sa s vami mohla podeliť v tomto tradičnom úvode o)

Každopádne vám chcem len tak okrajovo oznámiť, že budúci týždeň v piatok odchádzam do spomínaného Frankfurtu (Tému týždňa zverejní Alice) a budem tam celý víkend až do utorka. V stredu som späť v BA a prezradím vám aj tie "tajné novinky".

Utorkový Fotoreport (nie budúci týždeň, ale až ten ďalší - čiže 8.2.2011) urobí Alice, rovnako ako pondelkové Slovenské a stredajšie Nemecké epizódy.

Exkluzívne informácie o spomínanom seriáli Verbotene Liebe sa zase dozviete v budúcotýždňovej Téme týždňa.

A len tak mimochodom, mám pre vás pripravené toto redizajnované logo STURM DER LIEBE ŠPECIÁLU, ktorý opätovne začne už 26.februára, ako bolo spomínané včera. Nejedná sa o veľkú zmenu, ale poteší! o)

Obrázok

Novinky avizované na február sa nám, dúfam, podarí spustiť už v budúcom týždni - zatiaľ som vás informovala o novej rubrike, ktorú v týchto dňoch finalizujem, takže sa určite máte na čo tešiť.

Dnes sme tu opäť v plnej sile a to aj s dokončeným obsahovým redizajnom. Ako si môžete všimnúť, táto Téma týždňa je rozdelená na 3 časti - a tým prvým segmentom je práve Názor týždňa od našej redaktorky Alexi, ktorý vám ponúkam práve tu:

Názor týždňa

... od našej spolupracovníčky Alexi!

Svadba Rosalie a Lukasa – nevidím medzi nimi budúcnosť (oni ani nijakú mať nebudú). Rosalie mi bolo veľmi ľúto, aj keď sa mi to nestáva – s vínkom a na terase, ja neviem, ale aj keď to mal byť smutný moment, miestami mi bolo do smiechu. A Lukas na tom nebol o nič lepšie. Moja milá Sandra - tá si toho ešte užije, najviac ma však zarazilo, ako Lukas Sandre poslal list (údajne milostný) s tým, že “jeho srdce a duša patria inam (čiže nie Rosalie)“. Akosi to nemá zmysel, lebo Lukas svoje city nedával najavo nikdy - zrejme zámer scenáristov, čo mi veľmi prekáža, lebo nikdy neviem, ako na tom vlastne je. Ale vo štvrtok Sandre vyznal lásku – konečne! Urobil niečo, čo ma zakaždým dostane, pričom je jedno kto to povie.

André ako lovec! Pri flirtovaní s pani “Saalfeldovou“ zahlásil: „Viete, čo ma náramne nudí? Ženy, ktoré netreba dobývať“, som zvedavá ako to dopadne. V poslednom čase ma však zaujali kšefty medzi Harrym a Wernerom. Golfový turnaj – financuje pán Lugauer (Harry), čiže Werner si nemusí špiniť ruky. “Kai“ však 10 000 eur, ktoré istý golfový hráč požaduje za účasť, a ktoré Wernerovi Harry dal, ukradol. A musím podotknúť, že celkom rafinovane. Ben na to prišiel, ale nič neprezradil. Oveľa viac ma ale zaujíma rozvíjajúci sa vzťah medzi Simonom a Sandrou. Nejde mi to však do hlavy, veď sú bratranec a sesternica! (ale to vraj naozaj nie je incest! :D pozn. Nel.). Nemôžem sa na nich pozerať, proste sa k sebe nehodia (aspoň podľa mňa). Rosalie s tým nikdy neprestane
! Naaranžovala posteľ tak, aby si Sandra myslela, aké je to medzi nimi divoké (medzi nimi = medzi Rosalie a Lukasom, prirodzene). Slečna Sandra na to našťastie neskočila. Cosima však Rosalie poradila, aby sa so Sandrou spriatelila. Dlho jej to priateľstvo nevydržalo... Ak by mohla, skleník by vyhodila do vzduchu! Tento týždeň mala akési dramatické výstupy.

Okrem iného ma trápi aj Hendrik, ktorého sa Harry snaží presvedčiť, aby necestoval do Londýna. Musím uznať, že je ne ňom ZÁVISLÝ! On je ním úplne posadnutý! Aj Marie mi bolo ľúto, nikto jej, chuderke, neveril, len o vlások unikla Harrymu a presvedčila ho, že na tom zázname nevidela nič.

Benjamína forever! (Benjamína = Ben prezlečený za ženskú) Tak to ma pobavilo :D. „Nepovedal si že máš priateľku, však?“ Pripadalo mi to ako scéna z nejakej reality show, ale u mňa to zabodovalo ! A ten tajomný nápoj (lásky?)... WOW, toto tu ešte nebolo. Katja začala prechovávať nejaké city k Benovi – už sa to začína. Celkom sa na to teším...

 

Fürstenhofské drby

A teraz krátky súhrn posledných udalostí v rámci pravidelného segmentu spod môjho pera - nazvala som ho tak trochu česky, no výstižne - FÜRSTENHOFSKÉ DRBY (dokonca som si dala tú námahu a našla som veľké U s dvomi bodkami).

Máme viac fotiek z Barbarinej piatej svadby - ukážeme vám ich v utorok!

Táto svadba sa zrejme zapíše do histórie Sturm der Liebe s prívlastkom "svadba s najväčším počtom príčeskov" - stačí sa pozrieť na to, čo má Barbara na hlave. OK, nevravím, že jej to nepristane, ale má takú veľkú hlavu :D

Okrem toho - 6.séria je už minimálne v polovici, a tak pýtame, kto bude ďalší?

Séria Evy a Roberta beží už od augusta a keďže by sa mala vysielať cca 10 mesiacov, už v júni by sme sa mohli dočkať ďalšieho nového hlavného páru. Najdôležitejšia otázka však je, kto to vlastne bude?

Ak by sa niekto pýtal na môj súkromný (a skromný) tip, uvítala by som Jacoba... možno aj s Rosalie, pretože tej sa vzťah s Michaelom zrejme definitívne rozpadáva.

Prípadne Markus... nikto iný mi z momentálnych postáv nenapadá... potrebujeme nové postavy!

Bistro vo Furstenhofe!

Vyzerá to tak, že Lena si s Robertom naozaj reálne otvorí v hoteli nový podnik, takže som zvedavá, ako to celé bude vyzerať.

Hlavne verím, že tam bude aspoň 5 stolov :D (v reštaurácií sú totiž len úbohé štyri! :D).

 

 

GLOSA TÝŽDŇA

... alebo sonda do hlbín humorných situácií Sturm der Liebe od nášho spolupracovníka d.g.!

V Nemecku to bola minulý týždeň bieda – veľa dioxínu a málo SDL. Iba dva diely, nuž. Tak kde sme skončili... Nils rozopínal Chandanu. Spravil si z toho napokon srandu a nechal ju tam udivenú stáť. Asi takto:

Obrázok

Ale umelkyňa si to nenechala a na druhé ráno sa objavila u Heinemannovcov. A na drzovku si Nilsa vypýtala na víkend (dáka akcia vo Frankfurte... určite stretnutie s Nely?!), vrátane nocľahu. Tanja celá nadšená, nevediac o čo ide, samozrejme ľahko súhlasila. Nils to potom celé oľutoval - totiž zvyšok dňa trávil odmietaním speváčky. A tá sa fakt snažila! A potom to vybalil na Tanju a ešte to s ňou rozoberal (“Úplne chladným ma nenecháva” ... veď to by len šialenec vykladal manželke, hahahaha). Tanju potom samozrejme prešla všetka sranda.

Trocha sa blysol Robert, reakciou na správu o Markusovom odchode z Fürstenhofu – Najlepšia správa od vynájdenia samočistiacej trúby“ (alebo čosi také), ale svoju klasiku nám v konverzácii s Barbarou ponúkol za barom popíjajúci Werner, keď ležérnym tónom zahlásil „Barbara, nemôžeme sa baviť o oblastiach, ktorým rozumieš? Ako napríklad vražda, vydieranie a podvod?“ Barbara sa totiž snažila rozoberať niečo ohľadom zamestnancov kuchyne.

Robert vlastne ešte priniesol jeden zo svojich razantnejších výrokov, v reakcii na Charlottino polemizovanie o tom, či by Markus predsa len nemohol pracovať vo vedení hotela – „Čo nad tým rozmýšlaš?? Existuje áno a existuje nie!!!“

No a Rosalie, Niederbühl a Krendlinger... darí sa im. Niederbühl to stále zabíja tým svojim supermilým prístupom k Jacobovi, stále samé „Prepáčte“, „Ako vám to vynahradím...“. Tentokrát ho donútil ísť na obed s ním a s Rosalie. Chalani sa tam bavili, Rosalie si to teda až tak neužívala, ako vidno tu:

Obrázok

Ale všetko zasa zaklincoval doktor. Keď ho zavolali k urgentnému prípadu, tak sa s plnou dôverou naklonil ku Krendlingerovi a spustil „Herr Krendlinger, bringen Sie mir die Dame gut nach Hause / Pán Krendlinger, doveďte mi dámu bezpečne domov.“ Tak to som už išiel k zemi :) Tí ľudia, čo píšu dialógy sa na tom fakt bavia, to je jasné.

Samotná Rosalie, no, ona za normálnych okolnosti vyzerá tak trocha ako niekto z Adams Family, že... Ale keď jej obliekli toto, tak ma okamžite napadlo: Drakula! :)

Obrázok

Inak, môžeme posielať naše otázky Eve, teda Ute. Vždy sa chcem niečo spýtať, ale nikdy ma nič poriadne nenapadne hehe. Každopádne sa už teraz teším na rozhovor s ňou.

COMING UP: Budúci týždeň vám ponúknem exkluzívnu zbierku preklepov, resp. úsmevností z archívu nášho spolupracovníka d.g. (ktorý má všetky práva rezervované, prirodzene! :D).

S Témou týždňa tu pre vás budeme o tomto istom čase, na tomto istom mieste aj o týždeň! o)