Choď na obsah Choď na menu
 


Let It Snow, Let It Snow, Let It Snow!

rubrika Téma týždňa | piatok, 17.decembra 2010 | by Nela

Obrázok

Ja to už proste nevydržím - v podvedomí si spievam koledy!

Ešte dva dni v zbožňovanej školičke, v stredu len 2 hodiny a ide sa vianocovať!

V stredu sa idú nakupovať vianočné darčeky (Vianočné darčeky zásadne nakupujem 23.decembra! I keď sú obchody prepchaté, ale to je jediný deň v roku, kedy som ochotná vystáť dlhé rady, pretože je všade tá vianočná atmosféra :D)

Potom sú sviatky, ktoré tento rok budem tráviť tradične - čiže prvýkrát v novom domčeku s celou rodinkou v úzkom kruhu. Neuveríte mi, ale ja sa na to fakt teším.

A potom to príde! 27.decembra ideme do Viedne na povianočné výpredaje (nakoniec sa z toho vykľul školský výlet - naša dejepisárka to začala organizovať, každý dal do kopy 10 eur a celkovo ide okolo 90 ľudí). Okrem toho sľubovala, že nám spraví aj stokrát zažitú prehliadku viedenských pamiatok, tak to som zvedavá! :D

Od Vianoc však prejdime k inej téme - a to konkrétne že ja tieto hlášky týždňa, ale dnes si to proste nemôžem odpustiť...

 

Spolužiak nám vysvetľuje moju downloadovanú hru na mobile

"Ja vám to vysvetlím, to je v takej jaskyni, kde je taký GAY MASTER... ehm, teda GAME MASTER. No a bla bla bla bla bla (toto počujeme my a v hlavách nám znie GAY MASTER, GAY MASTER, GAY MASTER!). No a vidím, že už nemusím pokračovať, lebo aj tak nepočúvate. Tým začiatkom som to pochoval."

 

Neviem ako vy, ale ja som doslova vyšťavená...

Potrebovala by som taký dvojtýždňový pobyt vo Furstenhofe, ktorý by mal zahŕňať:

- ubytovanie v izbe číslo 19 (Alfons tvrdí, že do nej vždy svieti slnko :D)

- all inclusive jedlo, pitie, ...

- voľný vstup do wellnessu, sauny a na masáž

- nejaký jogging s Nilsom

Čo ešte? Napríklad...

- rýchlokurz aranžovania so Sandrou v skleníku

- rýchlokurz varenia s Hildegard

... tak rada by som tam šla! Minule mi to napadlo napríklad pri scéne, keď šla Hildegard so "svojím Alfonsom" (čiže Gustlom, no netušila o tom) na romantickú prechádzku po okolí. Príroda je tam fakt krásna.

Ak teda hovoríme o oddychu, ja budem cez Vianoce robiť len jednu vec - sedieť pri horiacom krbe totálne zabalená v teplej deke... a s horúcim čajom sa budem pozerať von oknom, ako romanticky sneží... a ešte budem celé Vianoce pozerať všetky rozprávky (aj stokrát opakované 3hfa - Drei Haselnüsse für Aschenbrödel - Tři oříšky pro Popelku po nemecky. Pozerali sme ju v škole s nemeckým lektorom! :D), Nastenku z Mrázika, tučniakov z Happy Feet či Madagaskar :D)!

Aké máte "vianočné predsavzatia" vy? Z tých mojich je jasné, že nebudem robiť absolútne nič, pretože 10.januára sa opäť začne teror a to už ideme do finále - marec písomné maturity, máj ústne. Takže Vianoce sú v podstate posledný oddych pred zabijackým obdobím.

Uhm, nekazím si náladu tým, že práve na Štedrý deň má byť 8 stupňov a celý deň pršať...

 

2010: Začali sme cestu...

OK, o Vianociach fakt stačilo. O tých sa totiž dozviete viac o týždeň, a to v špeciáloch pravidelných rubrík ZO ZÁKULISIA (vo štvrtok) a TÉMA TÝŽDŇA (v piatok).

Tak sa teda pohnime ďalej k Silvestru - pôvodne mali byť zverejnené 3 prekvapenia, no týmto odhalením sa scvrknú na 2.

Jedná sa o spomienkové video na rok 2010 - musím sa vám pochváliť, že ho mám na svedomí ja (JA, JA, nikto iný, len JA! :D). Krátke 2 a pol minútové video teda pripomína niektoré momenty z roku 2010 a v podstate sa mi celkom páči (inak by som sa vám nechválila :D)

Podmazová hudba sa nazýva "The Story". Pretože práve "story" je to, čo vám prinášame každý deň. Tých stories bolo v roku 2010 fakt veľmi veľa. Chceme sa vám poďakovať za priazeň a veríme, že nám zachováte priazeň aj v roku 2011, ktorý bude minimálne taký úspešný ako tento.

Zostávajúce dve videá si teda budete môcť pozrieť na Silvestra: jedno je kratšie - približne minútové a druhé dlhšie - približne 3 a pol minútové.

 

Súhrn týždňa na Slovensku

A čo teda priniesol tento týždeň do Sturm der Liebe?

Na Slovensku napríklad Katju Heinemann.

Táto postava sa mi neskutočne zapáčila a možno za to môže aj celkom podarený dabing - ten hlas poznám, ale nespomeniem si, kto to je.

Páči sa mi aj jej účes, no ak sa zahľadíte detailnejšie, zistíte, že tá parochňa je naozaj viditeľná, pretože má trošku iný odtieň ako skutočné vlasy slečny Evy-Marie May. Ale to je nepodstatný detail, ktorý my (so slečnou Alice) vždy komentujeme :D

 

REKLAMA

Rada by som takisto dala do pozornosti neexistujúcu podrubriku "OUT-TAKES", čiže buď nejaké pokazené zábery (asi pred 2 rokmi som ich zopár videla na YouTube, ale už tam nie sú) alebo nejaké kiksy, respektíve chyby, ktorých sa scenáristi nechtiac dopustili.

Čiže touto cestou vyzývam vás všetkých, ktorý SDL pravidelne sledujete, ale aj nášho špeciálneho spolupracovníka d.g. - hlášky, chyby a pokazené zábery - to všetko musí ísť na sturmderliebe@centrum.sk!

Keďže plánujeme takúto podrubriku čoskoro zriadiť v rámci novej rubriky SDL 360°, všetky vaše postrehy uvítame!

 

Keď sme už pri Sturm der Liebe na Slovensku, STV bude vysielať takto:

Budúci týždeň do štvrtka (999.časť): No nie je to symbolické? Tento rok zakončíme 999.epizódou. Je ale škoda, že na 1000.časť budeme musieť čakať do januára.

Cez Vianoce a medzi sviatkami - nevysiela sa

Po Vianociach - konkrétny termín, kedy sa SDL vráti na obrazovky ešte nie je známy, no mohlo by to byť 10.januára 2011.

 

Súhrn týždňa v Nemecku

A čo sa deje v Nemecku?

Priznám sa, že som to tento týždeň príliš nesledovala, pretože som mala náhradné semináre v utorok a stredu, no a počas ostatných dní som tiež asi nebola doma.

Obrázok

Dnes ale napríklad prichádza Markus Zastrow. (toto je oficiálna fotka z článku "Totgeglaubte leben länger" - "Tí, o ktorých sme si mysleli, že sú mŕtvi, žijú dlhšie... Zdroj: Das Erste)

Celé sa to však začne v pondelok, keď sa Babsi (predstaví sa ako Barbara von Heidenberg) a Markus (predstaví sa nejakým iným menom) stretnú a budú spolu mať nejaký románik. Potom z toho bude menší škandál, takže to si určite nenechám ujsť.

Z piatkovej epizódy vás však špeciálne musím upozorniť na poslednú minútu - v ukážkach na ďalšiu časť som našla napríklad aj takéto zábery.

Obrázok

Obrázok

Áno, to je Nils so Chandanou v trošku........... nazvime to "odvážnom outfite".

Neskutočne som sa smiala, keď som to prvýkrát uvidela! :D O to viac, keďže to nebolo spomínané v deji a zrejme ide o tú prehratú stávku. Myslím že Kleopatra z Turca má vážneho konkurenta! :D

Markusa Zastrowa, Lenu a Götza v kontroverznej hádke či zvláštne odetého Nilsa uvidíte v SDL už v pondelok!

To je pre dnes všetko, vidíme sa presne o týždeň! o)