Choď na obsah Choď na menu
 


TÉMA TÝŽDŇA

rubrika Téma týždňa | piatok, 4.februára 2011 | Autor: Nela  + ext. red.

Obrázok

HLÁŠKA: O taxikárovi, ktorý sa zaľúbil! :D

Bety je od utorka/stredy opäť v NYC (citujem: "Zaslúžený oddych po mega skúškach..."), i keď až taký oddych to pre ňu nie je, pretože je prvýkrát v novej práci.

Nasmiala som sa na jej statusoch na Twitteri o zaľúbenom taxikárovi :D

Treba čítať odspodu smerom hore.

Obrázok

SIMULTÁNNY PREKLAD (aj to treba čítať odspodu hore)

Som smutná kvôli môjmu NYC taxikárovi so zlomeným srdcom... Tvrdí, že je nahnevaný a zranený. Mávol rukou nad mojimi pokusmi uistiť ho, že znova nájde šťastie.

pred 40 minútami cez Twitter for Blackberry

Znova som sa snažila taxikára so zlomeným srdcom ubezpečiť, že si nájde niekoho iného. Lenže on v ruke stále drží fotku svojej bývalej lásky!

pred 1 hodinou cez Twitter for Blackberry

Newyorkský taxikár mi povedal, že jeho dlhoročná láska sa vydala za kohosi iného pred dvomi rokmi. Tvrdí, že už nikdy nebude schopný milovať. Povedala som mu, že čas lieči.

pred 1 hodinou cez Twitter for Blackberry

V newyorkskom taxíku, taxikár mi hovorí príbeh o neopätovanej láske. Tvrdí, že má zlomené srdce...

pred 2 hodinami cez Twitter for Blackberry

 

Názor týždňa

... od našej spolupracovníčky Alexi!

Mám pocit, že sa Cosima zamilovala! ... Ale iba dovtedy, kým nepočula rozhovor Andrého a Wernera. Ale musím uznať, to s tým jedom sa jej podarilo. Andrého som ešte takého vystrašeného nevidela. A zasa tajomný nápoj (skratka T.N.) zaúčinkoval, tentoraz však trochu vášnivejšie. Oni sa spolu vážne vyspali! Nemyslela som si, že to zájde až tak ďaleko. A Werner nemal chybu: „Dúfam, že si sa do tej starej galoše nazaľúbil!“, neskutočne som sa smiala! Myslím, že ak by Rosalie vedela o účinku T.N, určite by ho ponúkla Lukasovi.

Simon so Sandrou našli akýsi prístroj na destiláciu vody. No uvidíme, možno ten T.N aj vyrobia. Možno... pretože prvý pokus im nevyšiel.

Chudáka Harryho nepríjemne prekvapilo, že Marie chce odísť z Hendrikom do Londýna, a tak podnikol patričné kroky. Marie zapojila do pátrania skoro celý Fürstenhof, a to sa mi neskutočne páčilo. Také akčné. Na tento týždeň som sa tešila a aj na budúci, bude to zaujímavé! „Ženy zostanú sledovať signál, a my ideme!“, to sú slová do boja, ale to ženy… ako v nejakom kmeni.

Naozaj ma už nudí Sandrino: „Naozaj som ten rozvod spôsobila ja ?“ alebo „Ľúbim Lukasa, ale....“ . To ALE je v jej replikách tohto typu používané často. Rosalie naozaj ľúbi Lukasa ? Neviem sa v jej citoch orientovať, Rosalie: „Lukas, prosím ťa, všetko sa dá do poriadku !“, takže podľa všetkého asi áno. K tomu tá večera, v tejto sérii bude za obeť Rosalie, veď už vo štvrtok sa ju Cosima pokúsila zabiť.

Lukas bol úžasný, keď “zaskakoval“ za Michaela: „Pozri aké pekné lietadielko, vŕŕŕŕŕ“, to ma dostalo!

Tanja a Michael sa udobrili, myslím, že priveľmi. Nemuseli používať ani T.N. No aspoň, že sa nehádajú. Charlotta Wernerovi neverí, ani sa jej nečudujem, a Michaelovi to vyhovuje, ale ani on to nemá ľahké :(

Katja sa do Bena naozaj zamilovala! Juj, teším sa! A Tanja už začala praktizovať svoje hodiny poradne pre lásku a iné starosti... :D
To je všetko :)

 

Fürstenhofské drby sa dnes menia na... Düsseldorfské drby: Info o seriáli Verbotene Liebe

Obrázok

Zľava Helena (Reneé Weibel), Tristan (Jens Hartwig), Elisabeth (Martina Servatius), Ludwig (Krystian Martinek), Sebastian (Sebastian Schlemmer) a Rebecca (Jasmin Lord).   

Už niekoľko týždňov vám sľubujem informácie o seriáli Verbotene Liebe a ako inak, ani teraz to nespomínam len tak náhodou :-)

Od mája/júna 2011 totiž v štruktúre DAS ERSTE nastanú zmeny. A to nasledovné:

Po neuveriteľných 19-tich rokoch vysielania a viac ako 4000 častiach kvôli nízkej sledovanosti končí seriál Marienhof - sledoval osudy hrdinov fiktívnej kolínskej štvrte Marienhof.

Jeho miesto tak zaujme seriál Verbotene Liebe (vysiela sa už 16 rokov), ktorý má momentálne minutáž 23 minút. Po novom dostane 20 minút navyše a stane sa z neho cca 45 minútový seriál presne ako SDL.

Okrem toho sa tento seriál začne nakrúcať aj na španielskej Malorke a autori tým chcú dosiahnuť zvýšenie sledovanosti - ani tento seriál už totiž nedosahuje také výsledky ako v minulosti.

A teraz zopár informácií - ako som spomínala, na tento seriál ma namotala slečna Alice, ktorá si ho občas pozrie, a tak som sa k nemu dostala aj ja.

Najdôležitejšie postavy

 Herec  Postava
Pozn.
 Krystian Martinek
 gróf Ludwig von Lahnstein
 manžel Elisabeth
 Martina Servatius
 grófka Elisabeth von Lahnstein
 manželka Ludwiga
 Wolfram Grandezka
 gróf Ansgar von Lahnstein
 záporná postava
 Miriam Lahnstein
 grófka Tanja von Lahnstein
 záporná postava
 Jasmin Lord
 grófka Rebecca von Lahnstein
 Ludwigova dcéra
 Sebastian Schlemmer
 gróf Sebastian von Lahnstein
 Ludwigov syn
 Reneé Weibel
 grófka Helena von Lahnstein
 Ludwigova dcéra
 Jens Hartwig
 gróf Tristan von Lahnstein
 Ludwigov syn
 Tom Viehöfer  gróf Hagen von Lahnstein  Ludwigov syn
 Verena Zimmermann
 komtesa Nicola "Nico" von Lahnstein
 Ludwigova neter
 Stephan Käfer  princ Philipp zu Hohenfelden  Nicolin priateľ
 Dominic Saleh - Zaki
 Andreas "Andi" Fritzsche  Helenin priateľ

Dej seriálu

Uvediem vás do situácie - päť súrodencov von Lahnstein (Becki, Sebastian, Helena, Tristan a Hagen) bývajú spolu so svojimi rodičmi Ludwigom (biologický otec) a Elisabeth (nebiologická matka - vydala sa za Ludwiga len nedávno) na luxusnom zámočku Königsbrunn (v skutočnosti zámok Engelskirchen) v nemeckom Düsseldorfe. 

Ďalšiu vetvu rodiny von Lahnstein tvorí Ansgar a jeho žena Tanja, ktorí sú zápornými postavami a snažia sa ovládnuť rodinnú firmu Lahnstein Enterprises. Zatiaľ čo Tanja sa do tejto bohatej rodiny privydala, Ansgarovi koluje v žilách modrá krv a je synom zosnulého Johanessa von Lahnsteina (ktorý bol Ludwigov brat). Dcérou tohto Johanessa je aj Nicola "Nico" von Lahnstein (Verena Zimmermann známa v SDL ako Sonja Felder) a tým pádom je sesternicou 5-tich súrodencov Lahnsteinových z prvej línie.

Vzťahy sú oveľa zložitejšie, no takto by som to zhrnula v skratke o) Určite vám tento seriál odporúčam, je dynamickejší ako SDL (už len kvôli tomu, že má polovičnú stopáž) a taktiež sleduje osudy "bohatých a slávnych".

A ešte úvodná zvučka (hudba sa volá The Wanderer - Forbidden Love):

 

GLOSA TÝŽDŇA

... je aj dnes mimoriadne vydarená sonda do hlbín humorných situácií Sturm der Liebe od nášho spolupracovníka d.g.!

Začnem Tanjou. Totiž Nils a Chandana šli teda do Frakfurtu a keďže sa Nils nehlásil každú hodinu, tak žiarlivosť naberala na sile. Celé to skončilo tak, že Tanja sa vrútila do Chandaninho apartmánu, za účelom nájdenia dôkazového materiálu údajnej aféry. A šlo to rýchlo – Chandana mala na stole rozpísané nejaké texty piesní typu „I want you, you are my dream man“ a Tanja viac nepotrebovala, aby nám v amoku predviedla toto vandammovské odpratanie vázy:

Obrázok

Voda sa rozliala na texty a tie sa rozmazali a zničili. Najkrajšie ale bolo, ako si to Tanja vedela odôvodniť – „Môžeš si za to sama, Chandana!“ ...a nahádzala papiere späť na stôl a zdrhla. No sranda. Vlastne nie, najhumornejšie bolo, ako si s nemeckým prízvukom tie anglické texty čítala. To je jednoducho vždy zábavné.

V rámci vyšetrovania tejto nehody potom ešte prebehla tradičná furstenhofovská obratná konverzácia medzi Rosalie a Chandanou:

 

Rosalie: „Žeby niekto ničil Vaše texty? To si neviem predstaviť...“

Chandana: „Nepátram po tom, čo si vy viete predstaviť, ale po tom, kto to spravil!“

 

Tanja ale nebola jediná, kto sa prezentoval štýlom akčných hrdinov – Barbara po vyhadzove z miesta vo vedení hotela zahlásila „Ich komme wieder!“, čo bol jasný odkaz na istého Arnolda Schwarzeneggera a jeho slávnu terminátorovskú repliku „I´ll be back!“.

Werner danú situáciu len so škodoradostným úsmevom okomentoval – „Eine kurze Kariere / krátka kariéra".

 

Neskôr Barbara v inej situácii vraví Wernerovi a Alfonsovi: „Páni nestíhajú...keby som ešte bola vo vedení, mohla som pomôcť.“

Werner na to lakonicky: “Nejako si poradíme. Ale keď budeme zháňať niekoho na pomoc s otrávením jedom, ozveme sa ti...“

 

Obrázok

A trojuholníku okolo Rosalie sa stále nedá vyhnúť. Niederbühl našiel doma Jacobovu rukavicu a Rosalie v rýchlosti musela niečo vymyslieť, tak prišla s krívajúcou teóriou, že tam bol André, dať jej čosi podpísať. Celé to bolo samozrejme pochybné a zrútilo sa to, keď sa André pred Niederbühlom márne pokúšal navliecť túto preňho primalú rukavicu. Pre Rosalie to potom okomentoval: „Nemohol som vedieť, že Váš roľník má ručičku pianistu!“. Navyše náš nenapodobiteľný Sternekoch požadoval od Rosalie protislužbu, takže musela privrieť oči nad tým, ako zasa raz spraví niečo proti Wernerovi. A ponúkol jej takéto vysvetlenie: „Tiež by som rád podviedol svojho partnera, ako Vy, ale žiaľ som single, a tak sa musím uspokojiť s malou intrigou voči bratovi.“ Slečna Engelová potom mala aj divoký sen o svadbe, kde bol André ako kňaz, čo teda bol zaujímavý pohľad, hehe.

No a Rosalie + Krendlinger sa rozhodli, no, proste, vrhnúť sa na seba v posilke. Objavila ich tam Tanja, ktorá ich bleskovo pokladala za Nilsa a Chandanu. Vybehla odtiaľ, o chvíľu sa vrátila aj s Niederbühlom (to už fakt išlo do tuhého), ale Rosalie sa zatiaľ podarilo vytratiť. Tanja si ale stále hundrala svoje, že isto tam bol Nils, tak Jacob zahlásil „OK, môže byť, že som si tu užíval... ale rozhodne nie s pánom Heinemannom!“

Keďže už je solídna zima, tak scenáristi sa rozhodli aj Evu aj Niederbühla trocha vytrénovať v ležaní na snehu a to sú asi momenty, keď človek hercom nezávidí. Napríklad tá scéna, kde Niederbühl padol z koňa do snehu, mohla trvať pol minúty, ale točili to vraj hodinu! (vraví Erich Altenkopf... to je tiež teda meno...“stará hlava“ :)

Obrázok

Ešte prikladám foto Barbary v šatách... alebo dákych retro plavkách?? Veď posúďte!

Obrázok

A...kedy si už Markus dá dole tú parochňu?? :))

ŠPECIÁL: Od nudy ponúkam ešte aj trocha zvrhlú zbierku dekoltov, lebo čím bolo v Bavorsku chladnejšie, tým väčší výstrih všetci mali, tak ma to tak zaujalo :)

Obrázok

Toto mala byť bodka za dnešnou Témou týždňa, no tento výstrih tromfol všetky ostatné:

Obrázok

Aj keď už vážne neviem, či by sa toto dalo nazvať výstrihom :D V podstate sú tam dva - výstrih toho šedého svetríka a toho bieleho trička o) Myslela som, samozrejme, ten šedý svetrík o)

Už po mojom návrate z Nemecka vám prezradím "tie dôležité a dlho-utajované informácie" :D Freu mich schon d‘rauf! o)