Choď na obsah Choď na menu
 


Highlight der Woche: Statky - zmätky

Obrázok

Tento týždeň sme boli v rámci školy v nitrianskom Divadle Andreja Bagara na hre Statky zmätky od J.G. Tajovského. Pani slovenčinárka sa proste realizovala a keďže toto dielo je medzi povinnou literatúrou k PFIČ maturitnej skúšky zo SJL, rozhodla sa nám uľahčiť učenie na maturu.

Ale musím uznať, že to bolo super a vôbec som sa nenudila! Slečna Bety tiež bola na nejakom predstavení v Nitre už dávnejšie a hral tam Milan Ondrík - ktorý tu hral tiež, takže je evidentne "bizy". Hneď v úvodnej scéne totiž doslova a dopísmena "pretiahol" jednu slečnu (hrala ju Kristína Greppelová), a to na kuchynskom stole, EL Ó EL! :D

Okrem toho si v tomto predstavení zahrala skvelá stálica Eva Pavlíková, ktorá predviedla taký monológ, že si od hľadiska vyslúžila standing-ovation. V každej vete povedala frázu "meno moje" a i keď som to nepočítala, som si istá, že to za celú hru povedala minimálne 50-krát! (Je to veľmi nákazlivé - na druhý deň sme to už používali aj my s Alice! :D). Proste... je to hra o sebeckosti a pokryteckosti slovenského ľudu na začiatku 20.storočia, i keď režisér do tejto hry zakomponoval moderné prvky - na scéne sa totiž odrazu objavila plazmová obrazovka, na ktorej Žofa (Eva Pavlíková) a Mara (Eva Večerová) pozerali telenovelu Naučím ťa milovať! :D EL Ó EL! :D

A treba dodať aj to, že bolo zaujímavé vidieť v tejto hre riaditeľa divadla Jána Grešša (skorší dabing Wernera), ako aj spomínanú Evu Večerovú (skorší dabing Hildegard).

S prestávkou to celé trvalo 3 hodiny 20 minút, ale bavila som sa. Cestou z divadla sme sa zastavili ešte v Tescu a kvôli tomu sme späť do Blavy sme prišli len krátko pred polnocou. A na druhý deň - vstávanie o 6.30 a písomka z matiky! Juchuchú! o)

Teraz vraj hrajú nejaké predstavenie, v ktorom sa Milan Ondrík vyzlečie úuuuuplne donaha, tak s Alickou zvažujeme, či tam nezájdeme znova! :D

 

HLÁŠKY

Veselá angličtina

Profesorka: "Dnes si napíšeme nejaký dopič"

  

Žiaci vyrušujú

Slovenčinárka: "Nedrkocte teraz, potom bude diskuZia!"

 

Názor týždňa

... od našej spolupracovníčky Alexi!

Ben Katju odbil a to ju, zdá sa, ranilo... ako inak. No tá skutočná blondína odbila jeho! Na moje očakávanie to Ben strávil celkom fajn a nenechal si ujsť žiadnu príležitosť s Katjou flirtovať. Mám však pocit, že oni dvaja k sebe patriť budú... akosi to cítim v kostiach. (Nie je verejné tajomstvo, že Katja a Ben budu pár? :D pozn. Nel) Chudák Ben sa však pri ich prvom rande skoro zadusil :D V skleníku si to ale vynahradili....

Cosima ponúkla Lukasovi alibi a to spôsobilo nemalé konflikty medzi všetkými zúčastnenými. Len ten Meyser mi tam tentoraz hrozne prekážal. Lukas si dal konečne povedať a na žiadosť Emmy Rosalie previezli do Fürstenhofu. Divila som sa ako, sa Lukas zaujímal o Rosalie, teraz je úplne iný ako keď prišiel do hotela. Felix brzdil Charlottu ako sa len dalo, bola ako veľká voda, ani sa jej nedivím, na jej mieste by som bola rovnako nervózna...

Nils to zbabral na celej čiare. Je on normálny? Znechutil sa mi, síce nikdy som ho nemala veľmi rada, ale tentoraz, vedela som, že je žiarlivý ale toto naozaj prehnal. Medzi Michaelom a Tanjou to skutočne začalo iskriť a vyzerá to sľubne. Tanja je však na vážkach, nevie čo má robiť, je preto neustále nervózna. Tento milostný trojuholník (neviem či sa to, čo sa medzi nimi deje, dá tak nazvať) medzi Nilsom, Tanjou a Michaelom ma celkom zaujíma. Našťastie sa Nils Tanji v stredu ospravedlnil za to, že ju obvinil z toho, že sa do Michaela zamilovala. Myslím si ale, že on je v tom nevinne a nie je to voči nemu celkom fér.

Simon s Astrid vymysleli celý plán získania Fürstenhofu za Cosi. Išlo im to super, ani Meysera im tam netreba. Apropo Meyser – zmenili jeho dabing, aspoň nejaká zmena, ale to Lukasove “bačovanie“ :D Zaujímavý a z Cosiminej strany presvedčivý (aspoň pre mňa) rozhovor medzi ňou a Astrid.

 

VÝROK TÝŽDŇA

Cosima:„ Chcem len to najlepšie pre naše deti, všetky matky sú také, prijmite moje pozvanie na večeru...“

 

Sandra má teda divokú fantáziu a jej sen mi tak trocha naháňal strach a to Cosimine “posledné pomazanie“…..

Nevidím rada, keď sa Emma s niekým háda a už vôbec nie s Lukasom. Oni dvaja si tak dobre rozumeli. Keby sa aspoň hádali o niečom inom, ale tu ide o Rosalie. Vlastne celá návšteva Emmy a Felixa sa točí okolo nej. Síce všetci sme to vedeli, ale aj tak to spomeniem – Emma čaká dvojičky a dozvedeli sme sa to aj v slovenčine, a bola som zvedavá ako to preložia, pretože pri každej časti už čakám nejaký prehrešok :) Ahojte, Emma a Felix....

 

Vedeli ste, že...?

... moja obľúbená podrubrika je dnes mimoriadne plodná:

- ... Käthe a Jacob si budú dosť blízky? A to i napriek tomu, že vekový rozdiel medzi nimi je minimálne 40 rokov!

- ... slečna Verena Zimmermann, ktorú som minule spomínala (hrala v SDL Sonju Felder), sa už nevolá Zimmermann, ale Bonato. Vydala sa za podnikateľa, ktorý má krásne meno - Dino Bonato! o)

- ... toto je dcéra Nicoly Tiggeler! (fótó...? tu!)

- ... v nedeľu má Noah - syn Judith Hildebrandt (Tanja) - krásne 3 rôčky! o)

- ... Vanessa Jung, ktorá si v SDL zahrala Xaverovu expriateľku Karlu Müller teraz hviezdi v seriáli Hand aufs Herz (Ruku na srdce).

- ... René Oltmanns (Simon) je autorom knihy "Liebe auf ex!" s gay tematikou. Vŕta mi hlavou, čo vedie autora k napísaniu takéhoto príbehu...? .............................................. .................................. ale aj tak ho máme všetci radi! :D

- ... a napokon prekvapenie! Gabrielle Scharnitzky (Cosima) v anglickom filme.

 

GLOSA TÝŽDŇA

 ... sonda do hlbín humorných situácií Sturm der Liebe od nášho spolupracovníka d.g.!

Uplynulý týždeň bol v SDL nejaký komplexný, povedal by som. Humor bol, ale akýsi nereprodukovateľný, keďže obsiahol siahodlhé situácie, ako keď teta Cordula balila Andrého (a Werner ho chcel bez mihnutia brvy obetovať v jej propech hehe). Ale zopár stručnejších výrokov sa našlo. Napríklad v boji o záchranu saalfeldovských podielov sa Werner šiel vyžalovať Andrému, ale samozrejme, že sa choval tak, ako keby André chcel niečo od neho:

„Bože André! Nehovor mi tu veci, ktoré viem aj sám, poraď mi čo mám spraviť!! ...a čo tu vôbec stále robíš?!“

André nevinne: „Hľadám si zásteru...“

Werner: „Nájdi radšej riešenie!!“


Neskôr Werner vošiel do kancelárie a práve tam boli Götz s Barbarou. Werner bol dobre naladený, a tak im poprial dobré ráno, takým tým tónom, že vlastne im povedal „bodaj by vás dvoch šľak trafil“.

Každopádne Götz vraví: „Á, práve sme o Vás hovorili!“

Werner (nadšene wernerovsky): “Určite len v dobrom.” :)

Götz potom lanáril na svoju stranu Andrého. Prirodzene, s tou svojou suverenitou, ako keby aj naozaj veril tomu čo hovorí:

„Pán Konopka, podviedol som Vás ja už niekedy?“
André dotknuto: “Nie. Len ste ma vydierali a ponižovali.”


Alebo Evine psycho. Sedela v miestnosti pre personál a rozmýšľala. Prišiel Jacob a priateľsky sa jej spýtal, čo robí.

Eva: „Sedím a rozmýšľam, čo tak asi!“


A chudáčisko nevidomý Niederbuhl. No, je s ním sranda. Ale zaujalo aj, že keď padol na ľade a potreboval pomoc, tak nevedel vytočiť číslo. Veď, ak sa nemýlim, existuje také, že jednotlačidlová rýchla voľba. Ale budiž, tentokrát to tvorcom SDL odpustíme )

Horšie ale bolo, že ho vtedy aj okradol nejaký borec (nemám v tom úplne jasno ešte, ale asi nejaký nový fitness tréner) a Niederbuhl to Rosalie opísal takto: „Padol som, niekto mi pomohol...a hneď si aj vyzdvihol odmenu.“

Ale lekárov najväčší výkon prišiel pri tréningu pohybu po byte, kedy takto treskol hlavou do dverí:

Obrázok

(Fotka to tak dobre nezachytí, ale veď kto ste pozerali, videli ste ten priamy zásah :)

A, Robert sa prezentoval ako majster novátorských postupov pri prednášaní rozprávky Valentine. Rozpráva, rozpráva, a zrazu takáto postmodernistická veta (ani sa nedivím, že Valentina dostala taký záchvat smiechu, hahahaha):

Obrázok

A ešte Barbaru takto milo obslúžil:

Obrázok

 

Tak! 

Mám svoje predposledné stredoškolské prázdniny v živote, takže si ich idem užiť o) Už zajtra so slečnou Alice a našimi milými rodinnými príslušníkmi naberáme smer Ischgl (čítaj Ižgl - to je také zlaté! :D) za účelom lyžovačky.

Keďže sa tento Ischgl nachádza na vzdialenej strane Rakúska (660 kilometrov), odtiaľ je to už len "na skok" do Švajčiarska, takže vám tam nakúpim švajčiarske syry a čokolády! o) Potom mi treba dať adresy a budem to posielať! :D - joke -

Zdržíme sa tam do stredy, resp. štvrtka, ale stránka bude fungovať v klasickom režime a raz za čas sa, dúfam, ohlásime. Utorkový Fotoreport preberie naša nová posila Marina o)

Takže všetkým Bratislavčanom, Trnavčanom a Nitranom pekné prázdniny, Banskobystričanom, Trenčanom a Žilinčanom pekný nástup do školy a Košičanom a Prešovčanom ešte veľa trpezlivosti - o týždeň si to užijete aj vy! o)

Majte sa! o)